Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

@Aron poza kilkoma krojami wszystkie wydają się sporo za krótkie. Zresztą widać to też na zdjęciach z Mr Vintage'm. Bardziej zastanawia mnie rozmiar w klatce - 100 cm w obwodzie w rozmiarze 50 to mało, o ile pamiętam to SuSu ma około 10+ cm więcej w zależności od kroju.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Aron napisał:

Spojrzałem na tabelę rozmiarów marynarek. Tak się zastanawiam, czy nie są one Waszym zdaniem zbyt krótkie? Porównuję z Suitsupply, które są o 2 cm dłuższe przy tym samym rozmiarze.

Dodatkowo mają o półtora centymetra dłuższe rękawy i 5 guzików przy rękawie :( Dobrze przynajmniej, że dziurki nie są przecięte więc i jedno i drugie będzie można poprawić. Ale ogólnie to trochę rozczarowujące że zapomniano o takich detalach. Tak jak w innej kolekcji blogerów z Próchnika - najważniejsze żeby materiały były nietypowe, klapy szersze niż zwykle, a reszta wydaje się już mniej ważna (u Mr Vintage przynajmniej zadbano o zmniejszenie wypełnienia ramion i obniżenie guzika).

@blekit Wydaje mi się, że 100 to obwód klatki na którą ma pasować marynarka, a nie obwód marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blekit napisał:

@Aron poza kilkoma krojami wszystkie wydają się sporo za krótkie. Zresztą widać to też na zdjęciach z Mr Vintage'm. Bardziej zastanawia mnie rozmiar w klatce - 100 cm w obwodzie w rozmiarze 50 to mało, o ile pamiętam to SuSu ma około 10+ cm więcej w zależności od kroju.

Bo to jest obwód ciała a nie marynarki- przynajmniej tak jest w innych modelach tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równie mocno zainteresowałem się tabelą rozmiarów koszul. Nie wiem, na ile jest ona aktualna, ale widząc długość rękawa jestem trochę przerażony. Nie miałem okazji mierzyć koszul Lancerto, ale wydaje mi się, że 68 cm długości rękawa dla wzrostu 176-182 to nieco za dużo (subiektywna opinia - noszę rozmiar kołnierzyka 38 i muszę skracać rękawy do 63-64 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze pełnej rozmiarówki nie dodali albo mamy tu faktycznie mocno limitowaną kolekcję. ;)

Trochę to zabawne, że koszule tylko na jeden wzrost. Za wysoki jestem. ;)

Marynarki? Cały czas nie rozumiem skąd ten pomysł Lancerto, by część marynarek skalować, a część nie. Nie wiem czy to slimy, czy nie, ale na mój wzrost wszystkie rękawy za krótkie.

Ewidentnie kolekcja jest adresowana do osób o wzroście ok 178-180 cm, reszta może pójść gdzie indziej na zakupy. :D

Chociaż i tak najbardziej podoba mi się to, co tutaj zaprezentowano w gronie polskich sieciówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby o wzroście poniżej 176cm mogą być zadowolone z długości tych marynarek :) są jedynie 1cm dluższe od rozmiarówki short w SuSu Havana. 

Swoją drogą ciekawe czy doczekamy się kiedyś w przypadku polskiego producenta modelu w jakim sprzedaje Susu (short, regular, long)?

Edit:

@BrotherM Mr. Vintage od razu zapowiadał, że koszule i marynarki będą tylko na jeden wzrost. Niestety, ale wg wszelkich danych takie rozmiary najlepiej się sprzedają. Michał postawił na mocno biznesowe podejście, nie liczy się klient tylko szybki zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aron napisał:

Spostrzeżenie techniczne. :) Nie można wybrać dostawy do salonu outletowego. W kwestii rozmiarówki, może więcej informacji będzie na blogu.

Więc pewnie w tych salonach nie będzie też nowej kolekcji- a szkoda, bo to oznacza, że osobom z Warszawy pozostają jedynie zakupy on line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Dodatkowo mają o półtora centymetra dłuższe rękawy i 5 guzików przy rękawie :(

odniosę się do rozmiaru, który nosze, Susu havana 54, rękaw 65,8 cm, Lancerto rekaw 65,8 cm :), tylko długość całkowita się różni, 78 havana, 75 lancerto

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka nadal niepełna jak to u Lancerto, brak podstawowej informacji o obwodzie w talii. Informacja w tabeli że Marynarki są na wzrost 170-188 ... no to chyba przy tej długości marynarek ktoś wyraźnie przesadził z tym przedziałem ... 180 to max wg mnie. Te rozmiary to faktycznie rozmiar ciała na które one mają pasować a nie rozmiar ubrania? hmmm. Wszystkie koszule button down no i tabela rozmiarów kompletnie nieczytelna, brak informacji o tkaninach ... w kolekcji Ossowski było o wiele lepiej jeśli chodzi o opis chodź rozmiarówka tam była mocno slimowana i nie na mnie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Brazzi napisał:

odniosę się do rozmiaru, który nosze, Susu havana 54, rękaw 65,8 cm, Lancerto rekaw 65,8 cm :), tylko długość całkowita się różni, 78 havana, 75 lancerto

Faktycznie, masz rację. Wyraziłem się nieprecyzyjnie - patrzyłem na mój rozmiar, tam jest 1,5 cm. Potem różnica się zmniejsza. 

Havana 48 rękaw 63,1 cm, Lancerto rękaw 64,6 cm

Havana 50 - 64 cm, Lancerto 50 - 65 cm

Havana 52 - 64,9 cm , Lancerto - 65,4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blekit napisał:

@Aron poza kilkoma krojami wszystkie wydają się sporo za krótkie.

Wydaje mi się, że wybraliśmy optymalną długość.

Dla przykładu rozmiar 50 ma u nas długość 74 cm, a u innych marek wygląda to następująco (podaję przedziały w zależności od fasonu):
- Lubiam: 71-73,5 cm
- Zegna: 70-75 cm
- Boggi: 71-74 cm
- Miler (marynarka Turin): przy wzroście 176 cm długość 72,5 cm, przy wzroście 182 cm długość 75 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, mr.vintage napisał:

Wydaje mi się, że wybraliśmy optymalną długość.

Dla przykładu rozmiar 50 ma u nas długość 74 cm, a u innych marek wygląda to następująco (podaję przedziały w zależności od fasonu):
- Lubiam: 71-73,5 cm
- Zegna: 70-75 cm
- Boggi: 71-74 cm
- Miler (marynarka Turin): przy wzroście 176 cm długość 72,5 cm, przy wzroście 182 cm długość 75 cm

"Wydaje się" jest tutaj właściwym słowem ;-) , chyba że statystyczny polak ma poniżej 180 cm wzrostu . 

MrVintage-pl-Ubrania-jak-druga-skóra.jpg

marynarka-mr.-preppy-491.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym osobom pewnie taka długość będzie odpowiadała, wiadomo, że każdy pisze ze swojego punktu widzenia. Mam 180 cm wzrostu i uważam, że długość 74 cm dla mnie to już dolna granica. Mam marynarki Suitsupply Havana w rozmiarze 46 (74 cm) oraz 48 (75). Według mnie te drugi wymiar jest lepszy dla mnie. Być może, gdy poznamy pozostałe wymiary marynarek, to sprawa się rozwiąże, bo może okazać się, że powinienem zamówić rozmiar 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mr.vintage napisał:

Wydaje mi się, że wybraliśmy optymalną długość.

Dla przykładu rozmiar 50 ma u nas długość 74 cm, a u innych marek wygląda to następująco (podaję przedziały w zależności od fasonu):
- Lubiam: 71-73,5 cm
- Zegna: 70-75 cm
- Boggi: 71-74 cm
- Miler (marynarka Turin): przy wzroście 176 cm długość 72,5 cm, przy wzroście 182 cm długość 75 cm

- Suitsupply: 76 cm

- Charles Tyrwhitt: 76 cm

- New & Lingwood: 80 cm (ale chyba podają z kołnierzem, więc też ~76 cm)

Ale faktycznie włoskie marki (na których jak rozumiem kolekcja była wzorowana) są te 2-3 cm krótsze. Mam jedną marynarkę Lubiam, mierzyłem też kilka Boggi i jednak "angielska" długość marynarek bardziej mi odpowiada, ale to kwestia osobistych preferencji. Nadal za to nie rozumiem, czemu rękawy są tak długie i czemu mankiety mają po 5 guzików :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, mr.vintage said:

Wydaje mi się, że wybraliśmy optymalną długość.

Dla przykładu rozmiar 50 ma u nas długość 74 cm, a u innych marek wygląda to następująco (podaję przedziały w zależności od fasonu):
- Lubiam: 71-73,5 cm
- Zegna: 70-75 cm
- Boggi: 71-74 cm
- Miler (marynarka Turin): przy wzroście 176 cm długość 72,5 cm, przy wzroście 182 cm długość 75 cm

Długość jest zgodna z trendem, który obecnie promuje za krótkie marynarki.

Marynarek wymienionych włoskich marek nie mam i nie mierzyłem, więc nie mogę się wypowiadać. Co do rozmiarówki u Tomka, to wzrost określa maksimum, dla którego przeznaczona jest marynarka i o ile pamiętam dostępne są jeszcze rozmiary 188 i 194. Marynarki 50 w SuSu mają 76 cm, a 98/102 mają 79/80 cm długości. Przy wzroście powyżej 185 cm regularne są tam na styk (a nawet ciut za krótkie) i lepiej wybierać rozmiarówkę long.

Szkoda, że w tej kolekcji nie ma takiej opcji, bo te marynarki będą zdecydowanie za krótkie - przynajmniej dla mnie. Może następnym razem :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.