Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Naszło mnie na napisanie paru słów, gdyż Lancerto do tej pory pasowało mi najbardziej z rodzimych sieciówek. Ciekawią mnie Wasze przemyślenia i opinie, a zacznę od swojej.

Od kilku lat siłą tej marki jest kolekcja Mr. Vintage, w której są znakomite tkaniny, wzornictwo i wykonanie. Mam kilkanaście marynarek z tej serii i zawsze rozglądam się za nową, gdy wychodzi kolekcja. Koszule z tej linii też zazwyczaj mają bardzo dobre materiały, które łatwo się prasuje i dobrze znoszą upływ czasu. Kroje i rozmiarówka są mocno ograniczone, ale szczęśliwie się wpasowuję i otrzymuję umiarkowany slim za rozsądną kwotę. 

Niestety kolekcja najwyraźniej dobiega końca.... a bez niej? 

Moim zdaniem jest bardzo, ale to bardzo różnie. Kupowałem u nich koszule i spodnie z oferty regularnej. Niektóre chino mają bardzo dobre materiały, dobrze się prasujące i znoszące upływ czasu. Szwy starannie wykończone lamówkami i znowu umiarkowany slim jeśli idzie o kroje. Inne zdarzały się jednak z dużo słabszych materiałów, sprawiających kłopoty przy prasowaniu i mających tendencję do utraty koloru, a szwy pociągnięte były zwykłym overlockiem z mnóstwem wystających nitek itp. 

To samo koszule. Niektóre bardzo dobre, a zdarzało się, że koszula po kilku praniach miała rozklejone mankiety i kołnierzyk... 

Marynarki i garnitury były w dość szerokim wachlarzu krojów i rozmiarów. Zdarzało się, że ten sam model szyto za równo w rozmiarówce polskiej i uśrednionej, a to akurat dla mnie dobrze bo idealnie wpisywałem się w rozmiar 52 z uśrednionej. Tkaniny były różne, ale generalnie można było łatwo namierzyć naturalny skład z wyłogami na poziomie 9-10 cm. 

Teraz? W nowej kolekcji sam plastik... Linia Business Mix 50% poliestru... Kolekcja Mr. Vintage znika... 

Obawiam się, że brakuje nam co raz bardziej rozsądnej sieciówki. A średnia półka niemal nie istnieje. Zaczyna być tak, że do wyboru mamy plastikowe koszmarki lub sartorialne butiki z asortymentem za bardzo duże pieniądze...

Ciekaw jestem co zrobią z Próchnikiem przy takim a nie innym kierunku rozwoju Lancerto. Będzie jakość i klasa, a marka zacznie pozycjonować się wyżej czy po prostu dojdzie nam czwarta sieciówka z identycznym asortymentem? (Obok Vistuli, Bytomia i Lancerto) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kolegów ma wysoko zawieszoną poprzeczkę - szyją na miarę, kupują ubrania marek premium - więc taka kolekcja nie jest dla nich niczym szczególnym. Wg mnie na polskim rynku jest to urozmaicenie dla bardziej wymagającego klienta, chociaż na pewno nie jest to jakiś absolutny rarytas - prócz "forumowych" marek butikowych Vistula w serii Lantier też szyła marynarki bez konstrukcji z markowych, włoskich materiałów, np. VBC (nie wiem w jakiej skali, ale widziałem przykłady).

Mnie się te marynarki podobały, pewnie bym coś kupił, ale nie wpisuję się w rozmiarówkę (a kupno marynarki w okolicach tauzena w celu poddania jej dość sporym przeróbkom bez gwarancji sukcesu nie ma sensu).

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.