Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawostka... bo wg MRV możliwe jest przymierzenie jego marynarki i nanoszenie zmian na ten model a nie na Biznes Mix.
 
Pisał o jego linii ale o poprzednich / obecnych kolekcjach.
Choć też myślałem, że wraz z opcją szycia z materiałów z nowej, jesiennej kolekcji pojawi się kilka sztuk żeby zobaczyć materiał w realu.
To pewnie byłoby nieopłacalne skoro cały proces szycia nowej kolekcji ruszy we wrześniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.

Tyle, że nowa jesienna kolekcja nie wnosi konstrukcyjnie nic nowego, poza obniżeniem guzika o 2 cm... Mogę więc spokojnie przymierzać coś z kolekcji wiosennej i na tę bazę nanosić poprawki. Efekt powinien być bardziej przewidywalny niż szycie wg Biznes Mix, gdzie domyślnie są np. poduszki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś przy okazji w Lancerto w Rzeszowie i widziałem na żywo materiały, zdjęcie poglądowe w załączeniu. Gun check fajny, grubszy materiał, najbardziej przypadł mi do gustu, choć ten PoW też spoko (cieńszy). Jednak nie potrzebuję marynarki jesiennej/zimowej, więc raczej się nie skuszę (ale trzymam kciuki, żeby eksperyment się udał, to może na wiosnę się pokuszę o zakup).

IMG_20190705_122213.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.
Czyli standardowa "rozmiarówka" MRV mocno odstaje od Twoich potrzeb i dlatego mierzyłeś Biznes Mix.
Ja akurat potrzebuję drobnych modyfikacji (głównie długość marynarki +3 cm)... więc wolałbym, aby bazą był MRV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja już odebrałem swoją marynarkę z serii MTM Mr Vintage w kratę guncheck..

Tak na gorąco, moje uwagi do zamówienia zostały uwzględnione. Jedynie zamiast spalla camicia (wszycie koszulowe rękawów) otrzymałem con rollino. Efekt postaram się pokazać na zdjęciach pod koniec tygodnia.

Z zamówienia jestem zadowolony, z plusów:

  • sprawna realizacja
  • spasowanie kratki na wysokim poziomie
  • materiał bardzo przyjemny i uniwersalny, całoroczny, świetny do jeansów i brązowych butów

a z minusów:

  • con rollino zamiast spalla camicia (mi nawet ta zmiana się podoba, ale ostrzegam innych
  • brak otwarcia poł marynarki
  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jesteś zadowolony i że była taka szybka realizacja.
Ciekawy byłem właśnie jak wyjdzie Twoje wymaganie dotyczące rękawów, bo L. nie ma takiego rozwiązania w ofercie.
A jak wyszło otwarcie marynarki? Zrobili tradycyjnie jak w business mix czy tak jak w obecnej, letniej kolekcji L&MrV, która była już bardziej otwarta?
Jak z umiejscowieniem środkowego guzika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie marynarki wyszło średnio, szczególnie widać to w pozie robota, w ruchu już wygląda to lepiej, natomiast uznaje to za główny minus tej realizacji.

Jeżeli chodzi o umiejscowienie górnego guzika to jestem zadowolony. Według mnie jest na odpowiedniej wysokości, a chciałem żeby było 2 cm niżej niż w kroju business mix.

Ponadto dla niektórych marynarka będzie za krótka, natomiast ja źle się czuję w dłuższych marynarkach, szczególnie sportowych, więc była to moja świadoma decyzja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alabuz Według mnie ta marynarka ma typowy "sieciówkowy" wykrój, dopasowanie jest przyzwoite ale nic ponadto, guziki wyglądają kiepsko a na ostatnim zdjęciu mocno odstaje kołnierz. Na plus niezłe spasowanie wzoru i ładna tkanina. Mimo to gdybym wydał 1500 złotych na tę marynarkę to byłbym chyba rozczarowany. Nie odbierz tego jako ataku personalnego na siebie, najważniejsze że Ty jesteś zadowolony, bo to Ty będziesz ją nosił. Dzięki za zdjęcia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną mają obsługę, ja do tej pory czekam aż do mnie zadzwoni obsługa sklepu w galerii północnej gdy będą już dostępne wszystkie wzorniki, żebym zamówił swoją marynarkę :/
Raczej o Tobie zapomnieli, ponieważ ta oferta była dostępna do minionej soboty
@alabuz
Dzięki za zdjęcia. Wg mnie długość marynarki na nich wygląda dobrze. Z tyłu zakrywa co trzeba i dzięki Twoją sylwetkę 50/50.
Jeśli chodzi o dopasowanie to plecy można byłoby delikatnie poprawić, co?
Z tego co pisał na blogu MrV to usługa MTM w Lancerto jest dość podstawowa więc nie spodziewałem się idealnego efektu.
Sam materiał wygląda ciekawie. Faktycznie będzie uniwersalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za feedback.

Marynarkę wybrałem przede wszystkim dlatego, że spodobał mi się materiał i w tym przypadku się nie zawiodłem, bardzo fajna tkanina.

Plecy jak widać nie są gładkie i na pewno można by nad nimi popracować, szczególnie na górze. Dolne zagięcia wynikają raczej z faktu, że spędziłem w niej praktycznie 9h na siedząco. Na pewno do ideału sporo brakuje, ale tragedii według mnie też nie ma. Na pewno moja anatomia również nie ułatwia sprawy.

Odstający kołnierz to wina pozy do zdjęcia, normalnie jak jestem wyprostowany to przylega do koszuli.

Guziki to rzeczywiście nic specjalnego i pewnie za jakiś czas pójdą do wymiany.

Z tym rozczarowaniem to kwestia perspektywy, ja przy moich wymiarach (190cm i 70kg) wyboru dużego nie mam i muszę iść na kompromisy. W polskich sklepach praktycznie nie mam czego szukać, na bespoke szkoda mi kasy  i do tej pory mój wybór był ograniczony praktycznie do jednej firmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.