Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

@alabuz salon w Jankach zleca poprawki krawieckie do malaszwalnia.pl w Ursusie. Może tam zapytaj?
Po zdjęciach na fb na szycie bym się chyba tam nie zdecydował, ale poprawki to inna rzecz.

Jedna uwaga odnośnie MTM w Lancerto.
Szyjemy tam garnitur dla brata. Za wcześnie jeszcze na oceny, ale już teraz mogę potwierdzić słowa MrV z bloga, że jest to ubogie MTM. Dodałbym, że baaardzo ubogie.
Na pierwszym spotkaniu zaczyna się od przymiarki garniturów z linii biznes mix w celu wybrania 'bazowego', potem zdjęcie miary, uzgodnienie zmian wymiarów oraz np. szerokość klap, długość marynarki etc. Następnie wybór materiału, podszewki, guzików. Jak na pierwsze spotkanie jest ok.
Na drugim spotkaniu jest de facto odbiór garnituru! Zakładając, że z fabryki nie wyszedł produkt niezgodny z zamówieniem bądź wadą to ewentualne zmiany, poprawki nie są już odsyłane do fabryki tylko lokalnego zakładu poprawek krawieckich tak jak produkty RTW z salonu. W cenie jest tylko poprawka jednej rzeczy! Jest to dziwna praktyka jak na MTM, bo przecież nie sposób 'trafić' np. z długością rękawów czy spodni. W konsekwencji nie wychodzimy z dopasowanym garniturem tylko trzeba jeszcze zrobić poprawki za dodatkowe PLNy. Warto wziąć to pod uwagę.
Podsumowując dotychczasową przygodę powiedziałbym, że jest to bardziej takie lepsze MTO niż biedne MTM i wtedy kwota 2 tys pln wygląda już inaczej.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już pisałem, że wg mnie mtm w sieciówce, która najczęściej nie ma odpowiednich możliwości ani kwalifikowanego personelu, jest ryzykowne i ma tym większy sens, im mniejsza jest różnica w stosunku do rtw. Np garnitur dobrze leży, ale jest 2 cm za krótki. No to płacimy za prawie identyczny garnitur, ale wydłużony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

W ostatnim czasie przyglądałem się kolekcjom tworzonym wspólnie przez Michała i firmę Lancerto z wielkim zainteresowaniem. Oferta, szczególnie marynarek, pasowała mi po wieloma względami. Jako pierwszą kupiłem dwurzędówkę, chyba nazywała się Chic. Parę dni temu kupiłem marynarkę guncheck model Finland. Obie marynarki w rozmiarze 48 i muszę przyznać, że były to przysłowiowe strzały w 10-tkę. Bardzo mi odpowiada ich konstrukcja w całości: są lekkie, dopasowane, mają w sobie trochę tego włoskiego sznytu. To co mi najbardziej przypadło do gustu to szerokość klap i wysokość kozerki. Tkaniny naprawdę, dla mnie, pierwszorzędne. Preferuję zestawy koordynowane od garniturów i to co Michał proponuje, mnie osobiście, przekonuje. Marynarki są na tyle uniwersalne, że mogę je śmiało wykorzystywać przy wielu okazjach.

IMG_20191024_112223-1 (3).jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Problem z Szerokością barków w koszuli! 

Hej, koszula roz. 40 Mr Vintage świetna tkanina i jeszcze ten przepiękny button down, lecz niestety rozmiar w barkach jest sporo za mały, koszula po założeniu swobodnie nie opada tyko muszę ja naciągnąć na barki, Reszta elementów koszuli rozmiar idealny. Dodam ze jeszcze nigdy nie spotkałem sie z takim problemem. Koszulę z Bytom mam nawet rozmiar 38 m, jest obcisła ale barki są ok. 

Stąd moje pytania Lancerto ma taką rozmiarówke, czy moja koszula posiada jakiś defekt?  Jakie sa wasze doświadczenia porównują inne rozmiary z innych marek? @mr.vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarki podobnie, przynajmniej te z linii MrV.

Godzinę temu, Damees napisał:

Stąd moje pytania Lancerto ma taką rozmiarówke, czy moja koszula posiada jakiś defekt?

Każda firma może mieć swoje, różne wymiary. Z reguły poważne (dla których koszule to ważna część oferty) firmy mają różne kroje - slim, regular, comfort itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedzi, wiem ze sa różne kroje z reguły nosze po prostu slim, bardziej chodzi mi o długość szwu ramiennego, ponieważ jeszcze w żadnej koszuli nie spotkałem sie z tak krótkim szwem nawet w wersjach super slim. Na zdjęciu zaznaczona linia rozm 40 w porównaniu do Bytom 39 wypada o wiele krócej przez co koszula marszczy sie na barkach. 

sketch-1575204453357.png

20191201_133759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nic z tego nie bedzie. Problem kroju koszul byl poruszany w tym watku lub na blogu Michała. Chodzilo glownie o waskie barki i strasznie dlugie rekawy.

Co do ksztaltu kolnierzyka butto down to nie podzielam Twoich zachwytow- dla mnie jest on przerysowany i wyglada kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.