Jump to content
Üxküll

[POLSKA], Lancerto, RTW

Recommended Posts

Niestety, robię u krawcowej w domu, przyjmuje tylko byłych klientów. Ale twierdziła, że to dość prosta przeróbka.

@alabuz salon w Jankach zleca poprawki krawieckie do malaszwalnia.pl w Ursusie. Może tam zapytaj?
Po zdjęciach na fb na szycie bym się chyba tam nie zdecydował, ale poprawki to inna rzecz.

Jedna uwaga odnośnie MTM w Lancerto.
Szyjemy tam garnitur dla brata. Za wcześnie jeszcze na oceny, ale już teraz mogę potwierdzić słowa MrV z bloga, że jest to ubogie MTM. Dodałbym, że baaardzo ubogie.
Na pierwszym spotkaniu zaczyna się od przymiarki garniturów z linii biznes mix w celu wybrania 'bazowego', potem zdjęcie miary, uzgodnienie zmian wymiarów oraz np. szerokość klap, długość marynarki etc. Następnie wybór materiału, podszewki, guzików. Jak na pierwsze spotkanie jest ok.
Na drugim spotkaniu jest de facto odbiór garnituru! Zakładając, że z fabryki nie wyszedł produkt niezgodny z zamówieniem bądź wadą to ewentualne zmiany, poprawki nie są już odsyłane do fabryki tylko lokalnego zakładu poprawek krawieckich tak jak produkty RTW z salonu. W cenie jest tylko poprawka jednej rzeczy! Jest to dziwna praktyka jak na MTM, bo przecież nie sposób 'trafić' np. z długością rękawów czy spodni. W konsekwencji nie wychodzimy z dopasowanym garniturem tylko trzeba jeszcze zrobić poprawki za dodatkowe PLNy. Warto wziąć to pod uwagę.
Podsumowując dotychczasową przygodę powiedziałbym, że jest to bardziej takie lepsze MTO niż biedne MTM i wtedy kwota 2 tys pln wygląda już inaczej.

• Upvote 2

To już wiem dlaczego Michał, w zdecydowanej większości zdjęć, w marynarkach ze swojej kolekcji ma rękę w kieszeni;-)

Kilka razy już pisałem, że wg mnie mtm w sieciówce, która najczęściej nie ma odpowiednich możliwości ani kwalifikowanego personelu, jest ryzykowne i ma tym większy sens, im mniejsza jest różnica w stosunku do rtw. Np garnitur dobrze leży, ale jest 2 cm za krótki. No to płacimy za prawie identyczny garnitur, ale wydłużony.