Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 godzin temu, Cineos napisał:

Michał chyba wspominał, że jest to bawełna od TM, ale wszyswki brakowało we wcześniejszych koszulach i marynarkach. Pamiętam, że jak mierzyłem marynarki z letniej kolekcji to nie mogłem się doszukać wszywki od wewnątrz jak u innych sprzedawców.

Wszywek nie stosujemy, ale potwierdzam, że w koszulach są to tkaniny Tessitura Monti, choć skrót TM może sugerować Thomasa Masona, albo Tomka Milera ;)

Opublikowano

Mierzyłem 48 i 50 z poprzedniej kolekcji. Zwróć uwagę, że jeśli sam oglądasz się w lustrze i stoisz blisko niego, to masz złudzenie, że marynarka jest dłuższa (patrzysz na nią z góry). Potrzebny jest odpowiedni dystans.

Opublikowano

No właśnie. Ta była wyraźnie dłuższa od letnich i sięgała mi praktycznie do końca pośladków/rozporka. Co jest przyznaję dziwne na ten rozmiar, dlatego piszę w kategoriach ciekawostki:) W 50 rękawy były wyraźnie za długie. W talii 48 też lepiej, ale już trochę przyciasno.

Opublikowano

Nie chcę się upierać, ale to pomyłka Twoja lub szwalni. Długość marynarki nie jest łatwo ocenić, jeśli stoisz przed lustrem w małej przymierzalni. Rękawy to akurat mogli wydłużyć - dziurki nie są przecięte, skrócenie nie stanowi problemu.

Opublikowano
3 godziny temu, mr.vintage napisał:

Wszywek nie stosujemy, ale potwierdzam, że w koszulach są to tkaniny Tessitura Monti, choć skrót TM może sugerować Thomasa Masona, albo Tomka Milera ;)

Można wiedzieć dlaczego? Skoro możecie się pochwalić użyciem takiej tkaniny dlaczego nie stosować wszywki?

Opublikowano

Może ktoś potwierdzić jak z długościami marynarek?

W tabeli rozmiarów nic się nie zmieniło...

Przy 188 wzrostu, letnia kolekcja była jak z młodszego brata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Nie od dziś wiadomo że ta kolekcja nie wygląda korzystnie na niższych i wyższych osobach. Pani z salonu tłumaczyła to chęcią wpasowania się w najpopularniejszą sylwetkę by zapewnić odpowiednią sprzedaż.

Opublikowano

Na blogu Mr.V kilkukrotnie padły pytania o długość marynarek - zgodnie z informacją od Mr.V w kolekcji zimowej są one dłuższe o 1 cm od tych z letniej, tak więc rozmiar 48 ma 74 cm długości (tabele rozmiarowe na stronie Lancerto nie zostały jeszcze poprawione).

Obserwacja, że nowa kolekcja leży lepiej od letniej na osobach o wzroście z górnej granicy rozmiarówki nie musi się zatem mijać z prawdą. Sporo zależy od proporcji samej marynarki - mam jedną z MD która ma 73 cm ale nie razi (za bardzo), bo ma dobrze dobrane proporcje.

Przy moich 182 cm wolałbym, rzecz jasna, 75 czy 76 cm, ale 74 też ujdzie, więc przy pierwszej okazji zajrzę do Lancerto z pewnością.

 

Opublikowano
9 godzin temu, Cineos napisał:

Można wiedzieć dlaczego? Skoro możecie się pochwalić użyciem takiej tkaniny dlaczego nie stosować wszywki?

Takie podejście ma marka Lancerto od początku istnienia. Wiele marek europejskich również nie chwali się pochodzeniem tkanin, choć są z "dobrego" źródła. Po prostu chcą by ich produkt sam się bronił, bez podpierania się dodatkowymi emblematami.

Opublikowano
1 godzinę temu, mr.vintage napisał:

Takie podejście ma marka Lancerto od początku istnienia. Wiele marek europejskich również nie chwali się pochodzeniem tkanin, choć są z "dobrego" źródła. Po prostu chcą by ich produkt sam się bronił, bez podpierania się dodatkowymi emblematami.

Po pierwsze mam garnitur Lancerto z 2010 (ślubny) i jest tam wszywka producenta materiału.

Ja uważam że marketingowo brak wszywek wobecnych kolekcjach to jest jednak błąd. Obracamy się w kategorii RTW gdzie klient lubi mieć świadomość skąd pochodzi materiał i porównać się do np. SuSu, a Lancerto&Mr.V aspiruje moim zdaniem to takiego segmentu jak SuSu (Premium/Sartorial RTW).

Argument, że produkt obroni się sam jest dobry gdy to klient miał świadomy udział w wyborze materiału (MTM, Bespoke). Widzisz, że tutaj ludzie sami o to pytają, bo to taki rodzaj zdrowego snobizmu i część obecnej mody na docenianie i rozpoznawanie konkretnych manufaktur tkanin. Na tle innych producentów to byłby też wyróżniający na plus detal.

Opublikowano
39 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Obracamy się w kategorii RTW gdzie klient lubi mieć świadomość skąd pochodzi materiał i porównać się do np. SuSu, a Lancerto&Mr.V aspiruje moim zdaniem to takiego segmentu jak SuSu (Premium/Sartorial RTW).

 

 

Takich świadomych klientów jest może 5%. Pozostałe 95% nie wie co taka wszywka oznacza i niespecjalnie ich to interesuje. Na polskim rynku problemem jest też to, że wojna na promocje pomiędzy markami skutecznie dewaluuje znacznie takich detali, a bywa tak, że zamiast pomagać, utrudnia sprzedaż. Bo jeśli klient widzi np. w Bytomiu czy Lavardzie garnitur z wszywką VBC za 499 zł na wyprzedaży i zobaczyłby garnitur z wszywką VBC w Lancerto za 1499 zł, to sobie pomyśli "przecież to ta sama tkanina, a cena 1000 zł wyższa". Już ktoś u mnie na blogu pisał, że widział marynarki Mango z wełny VBC za 230 zł, dodając do tego argument, że nasze marynarki są za drogie, skoro inna firma sprzedaje "podobne" cztery razy taniej.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano
2 godziny temu, O.v.K. napisał:

Na blogu Mr.V kilkukrotnie padły pytania o długość marynarek - zgodnie z informacją od Mr.V w kolekcji zimowej są one dłuższe o 1 cm od tych z letniej, tak więc rozmiar 48 ma 74 cm długości (tabele rozmiarowe na stronie Lancerto nie zostały jeszcze poprawione).

Wydaje mi sie ze mijasz sie z prawda @O.v.K.. Wydluzenie marynarek o 1cm nastapilo juz przy zeszlorocznej kolekcji jesien-zima, przy doszywanych pozniej modeli z tweedu. Wobec tego modele letnie 2018 byly juz dluzsze o 1cm i jesien-zima 2018 powinny miec taka sama dlugosc.

Potwierdzisz @mr.vintage?

Opublikowano
2 minuty temu, mr.vintage napisał:

 

Takich świadomych klientów jest może 5%. Pozostałe 95% nie wie co taka wszywka oznacza i niespecjalnie ich to interesuje. Na polskim rynku problemem jest też to, że wojna na promocje pomiędzy markami skutecznie dewaluuje znacznie takich detali, a bywa tak, że zamiast pomagać, utrudnia sprzedaż. Bo jeśli klient widzi np. w Bytomiu czy Lavardzie garnitur z wszywką VBC za 499 zł na wyprzedaży i zobaczyłby garnitur z wszywką VBC w Lancerto za 1499 zł, to sobie pomyśli "przecież to ta sama tkanina, a cena 1000 zł wyższa". Już ktoś u mnie na blogu pisał, że widział marynarki Mango z wełny VBC za 230 zł, dodając do tego argument, że nasze marynarki są za drogie, skoro inna firma sprzedaje "podobne" cztery razy taniej.

Z ta marynarka Mango to dobre bylo. Tkanina tkaniną ale jest jeszcze konstrukcja i projekt. Marynarki Mango, pomimo ze sa z tkanich VBC czy Marlane sa jednak beznadziejne- za krotkie, z usztywnieniami jak zbroja, guzik na wysokosci mostka.

Opublikowano
2 minuty temu, mr.vintage napisał:

 

Takich świadomych klientów jest może 5%. Pozostałe 95% nie wie co taka wszywka oznacza i niespecjalnie ich to interesuje. Na polskim rynku problemem jest też to, że wojna na promocje pomiędzy markami skutecznie dewaluuje znacznie takich detali, a bywa tak, że zamiast pomagać, utrudnia sprzedaż. Bo jeśli klient widzi np. w Bytomiu czy Lavardzie garnitur z wszywką VBC za 499 zł na wyprzedaży i zobaczyłby garnitur z wszywką VBC w Lancerto za 1499 zł, to sobie pomyśli "przecież to ta sama tkanina, a cena 1000 zł wyższa". Już ktoś u mnie na blogu pisał, że widział marynarki Mango z wełny VBC za 230 zł, dodając do tego argument, że nasze marynarki są za drogie, skoro inna firma sprzedaje "podobne" cztery razy taniej.

Dzięki za wyjaśnienie! Przyjmuję to do wiadomości. Szkoda, że tutaj jednak marketing wygrywa. Ja należę do grupy, która polecała Lancerto "zanim stało się to modne" ;) No i przy okazji gratulacje kolejnej świetnej kolekcji! Czy masz może poradę dla osoby o 185cm wzrostu i 104 w klatce ? Czy 52 będzie dostatecznie długa ?

Opublikowano

Wg mnie to jednak z metkami jest tak, że mniej sławny "grzeje' się w cieniu tego bardziej sławnego. Na pomijanie metek producentów decydują się firmy z górnej półki, o ugruntowanej pozycji. Polskie firmy do takich nie należą i powinny metki stosować. Czytałem jednak, że producenci wysokiej klasy materiałów mają dodatkowe wymagania przy umieszczaniu metek i być może nie zawsze te wymagania można spełnić.

  • Like 1
Opublikowano

Dopytam ponownie!

Skoro L. zależy na większej sprzedaży, to dlaczego nie wprowadzi rozmiarówki 98, 102, 106, 110...? Dla osób nieco wyższych niż 182 cm.

Ja kupiłbym już przynajmniej 2-3 marynarki, a tak idę do konkurencji.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
5 minut temu, werter napisał:

Dopytam ponownie!

Skoro L. zależy na większej sprzedaży, to dlaczego nie wprowadzi rozmiarówki 98, 102, 106, 110...? Dla osób nieco wyższych niż 182 cm.

Ja kupiłbym już przynajmniej 2-3 marynarki, a tak idę do konkurencji.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bo rozkładu normalnego nie oszukasz :)

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 1
Opublikowano
1 godzinę temu, werter napisał:

Skoro L. zależy na większej sprzedaży, to dlaczego nie wprowadzi rozmiarówki 98, 102, 106, 110...? Dla osób nieco wyższych niż 182 cm.
 

Pewnie dlatego, że i tak panuje moda na kuse marynarki, panie w sklepie wszystkim mówią, że długość jest dobra, bo dłuższa marynarka skracałaby sylwetkę i te marynarki sprzedają w sklepach również wyższym. Świadomych jest wciąż nie tak wielu.

  • Like 2
Opublikowano
3 godziny temu, werter napisał:

Skoro L. zależy na większej sprzedaży, to dlaczego nie wprowadzi rozmiarówki 98, 102, 106, 110...? Dla osób nieco wyższych niż 182 cm.

Każdej firmie zależy na dobrym interesie, a nie na większej sprzedaży. Na pewno rozmiarówka jest starannie przemyślana. Firma bazuje (jak się domyślam i z tego, co wiem) na jakichś pomiarach populacji oraz historycznych statystykach sprzedaży. Skoro stosuje model "limitowana kolekcja - zero przecen", to przy relatywnie małym wolumenie sprzedaży nie może sobie pozwolić na oferowanie skrajnych rozmiarów, bo albo musi uszyć śladowe ilości (co się nie opłaca), albo zostanie z niesprzedanym towarem (co się też nie opłaca). Jesteś wysoki - spadaj na drzewo, czyli idź do konkurencji albo kup coś ze standardowej kolekcji.

22 minuty temu, adamW napisał:

Ta SuSu niezbyt mi sie podoba. Kolor bardziej brazowy niz zielony. W Lancerto masz piekna butelkowa zielen.

Również uważam, że marynarka Lancerto jest bardzo ładna kolorystycznie i bije SS na głowę (zakładając, że kolory na zdjęciach są wiernie oddane).

  • Oceniam pozytywnie 2

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.