Jump to content

Producenci butów: Heinrich Dinkelacker


Midlife-Crisis
 Share

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 years later...
  • 11 months later...

@Tanatos70świetny opis. Czytając Twoje porównanie do Aldenów uświadomiłem sobie, że ta marka nie ma nawet poświęconej jej strony na Forum, a kilku użytkowników tych butów jest. Dlatego zapytam tutaj: czy możesz zdradzić gdzie kupiłeś pastę Aldena w kolorze 8? Widziałem w europejskiej dystrybucji po 6 funtów, ale k.w. 15 więc odpuszczałem, a Saphira i Burgola nie chcę.

Edited by Gocławianin
Link to comment
Share on other sites

Kremu saphira nie używam do Aldenów. Kiedyś @mayor wspominał, że dedykowany krem do aldenowskiego cordovanu to Venetian Cream, a rekomenduje go Horween do swoich skór. VC kupiłem na amazonie, ale pasty Aldena nie mogę trafić w rozsądnej cenie z przesyłką.

Edited by Gocławianin
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Informację o butach rozmiar 8 wystawionych na allegro zobaczyłem, gdy @Tanatos70 już posprzątał. Miałem nawet do niego napisać, że gdyby były za małe, to odkupię. Ale kolejka już się tworzyła. A później pojawiło się nowe ogłoszenie z moim rozmiarem (jeszcze raz dzięki @bulyt50). Dla porządku krótko się potargowałem i szybko uzgodniliśmy cenę ze sprzedawcą.

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z kordowanem i specjalnie nie interesowałem się tą skórą. Gdy buty dotarły byłem zaskoczony, że skóra jest tak miękka, a buty lekkie, mimo optycznej toporności. Są bardzo wygodne i mają idealną dla mnie wysokość (4 dziurki plus 2 haczyki). Wysokie trzewiki (4+4) są zazwyczaj zbyt szerokie w łydce. Model buda ma dużo miejsca w palcach i dosyć wysokie podparcie dla łuku stopy. Trochę obawiałem się, że pięta może mieć za dużo luzu, ale tak nie jest. Wbrew pozorom nie są też tak szerokie, jak mogłoby się wydawać. Na mnie są idealne w szerokości, podobnie jak kopyto P2 Vass. Wykonanie absolutnie bez zarzutu, z Vassami różnie bywa.

Kolor w rzeczywistości jest bardzo podobny do tego na zdjęciach, czyli taki wpadający w brąz. Tanatos zauważył, że odcień jest ciemniejszy niż butów Aldena. Ale gdy szukałem do nich pasty, znalazłem porównanie aldenowskich kordowanów nr 8, które w zależności od rocznika miały inny odcień – im buty nowsze, tym kolor ciemniejszy https://auntay.com/alden-color-8-shell-cordovan-patina-aging/.

Przymierzając buty zastanawiałem się, do czego je nosić. Od razu przyszła mi na myśl kurtka stojąca @lubo69.

 

IMG_0397.jpg

IMG_0398.jpg

IMG_0399.jpg

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 22.01.2021 o 19:01, Tanatos70 napisał:

Kordowan Aldena jest niepodatny na jedną brzydką cechę koniny, która dla wielu użytkowników eliminuje ją jako wartościowy materiał na buty- purchlowatość. Po kontakcie z kroplami deszczu na butach z kordowanu pojawiają się brzydkie bąble, czasem niemożliwe do całkowitego usunięcia. W Aldenach to zjawisko nie występuje, a jeśli się już pojawią to łatwo je zniwelować przez energiczne wyszczotkowanie butów po wyschnięciu. Jeszcze nie wiem, jak to będzie wyglądało w trzewikach Dinkelackera i nie spieszno mi to sprawdzać. Mam jednak nadzieję, że będzie podobnie 🙂.

 

Alden pokrywa swoje buty z cordovanu cienką warstwą akrylowego wykończenia - i robi to właśnie sam Alden, a nie Horween. Stąd ich buty są  nadzwyczaj odporne (przynajmniej przez pewien czas) na "purchlowatość". 

https://www.reddit.com/r/goodyearwelt/comments/1y9dqo/this_just_in_is_horweens_shell_cordovan_treated/?ref=share&ref_source=embed&utm_content=body&utm_medium=post_embed&utm_name=cfea1d310cfa4d7790d65c4e59ab9bee&utm_source=embedly&utm_term=1y9dqo

https://www.reddit.com/r/goodyearwelt/comments/6jxpu8/alden_shell_chukka_refinishing_warning_not_for/

Przy okazji, mógłbyś napisać, jaki rozmiar nosisz w poszczególnych butach (Trickersach, Aldenach, C&J) i jak oceniasz swoją stopę (wąska, normalna, tęga) ?

Swoją drogą, sama garbarnia Horween polec do swoich produktów z cordovanu (i sprzedaje na stronie!) Saphir Cordovan Cream

Buty oczywiście cudowne. Połączenie potrójnego szycia i podwójnej podeszwy bardzo do mnie przemawia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.