Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed składaniem zamówienia na kremy do butów i posiadam w domu takie dwa specyfiki:
Coccine Shoe Wax Bezbarwny (Wosk i żywica)

4glPW1a.jpg

Kiwi Shoe Polish Dark Tan

q98fCET.jpg

 

Są to produkty jednego typu? Patrząc na ich konsystencje etc, wyglądają tak samo. Zastanawia mnie tylko czy ten 'wosk i żywica' z Coccine nie pomogła by trochę skórze? I po tym nałożyć kiwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej mam efekt podobny, jak na drugim zdjęciu - niestety, z ubolewaniem muszę przyznać, że nie znam języka niemieckiego. Rozumiem, że to normalne przy czyszczeniu zamszu i zwyczajnie trzeba do potem wygładzić inną szczotką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawiłem sobie buty Gordon&Bros Levet 2318 Brown. Powinny dojść na początku  przyszłego tygodnia, także postanowiłem się odpowiednio uzbroić. Z wypowiedzi Pana Saphira ;) wynika, że powinienem nabyć Renovatora, Pommadiera, Dubbina.

 

Mam prośbę do bardziej doświadczonych osób o pomoc w dokładnym określenie koloru pasty, odpowiadającej kolorowi w/w butów. 

 

Mam jeszcze dziwne pytanie o okres ważności tych produktów. Nie wiem na ile starczy mi zapału, i nie chciałbym nakupować tyle środków, które po pół roku będę musiał wyrzucić.

Na razie tyle pytań.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawiłem sobie buty Gordon&Bros Levet 2318 Brown. Powinny dojść na początku  przyszłego tygodnia, także postanowiłem się odpowiednio uzbroić. Z wypowiedzi Pana Saphira ;) wynika, że powinienem nabyć Renovatora, Pommadiera, Dubbina.

 

Mam prośbę do bardziej doświadczonych osób o pomoc w dokładnym określenie koloru pasty, odpowiadającej kolorowi w/w butów. 

 

Mam jeszcze dziwne pytanie o okres ważności tych produktów. Nie wiem na ile starczy mi zapału, i nie chciałbym nakupować tyle środków, które po pół roku będę musiał wyrzucić.

Na razie tyle pytań.

Pozdrawiam.

 

Jeżeli to te (http://www.zalando.pl/gordon-and-bros-levet-eleganckie-buty-brazowy-gb612a001-o11.html) buty, to pozwolę sobie zacytować uprzejmą obsługę sklepu multirenowacja.pl.

 

Do  butów pasuje krem nr 5 mustang, pasty w takim kolorze nie ma, może

Pan  użyć  ciemniejszej  nr  6  ciemny brąz lub z Saphira nr 37 średni

brąz.

Ten 5 mustang i 6 ciemny brąz to Tarrgo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do bardziej doświadczonych osób o pomoc w dokładnym określenie koloru pasty, odpowiadającej kolorowi w/w butów.

Jeżeli jest problem z doborem koloru, można podesłać do nas maila z fotką obuwia - postaramy się pomóc.

 

Proponuję jechać na bezbarwnej jak długo się da. Ja do wszystkich odcieni brązu stosuję jeden "kolor".

Ja wręcz przeciwnie - za producentem polecam kremy i pasty w kolorze. Wielu Klientów cały czas zgłasza się do nas z banalnym problemem, wytrącania się na biało bezbarwnych środków (niezależnie od marki kosmetyków). Jeżeli już bezbarwne, to szczególnie proszę unikać nadmiaru.

 

Mam jeszcze dziwne pytanie o okres ważności tych produktów. Nie wiem na ile starczy mi zapału, i nie chciałbym nakupować tyle środków, które po pół roku będę musiał wyrzucić.

To zależy. Pommadier Saphir najczęściej ma 5-letnie terminy, Pasty woskowe Saphir 10-letnie ... są też środki mające 15-letnie i dłuższe. Sam mam w domu kilka, których termin już minął i nadal w użyciu.

Raczej spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej mam efekt podobny, jak na drugim zdjęciu - niestety, z ubolewaniem muszę przyznać, że nie znam języka niemieckiego. Rozumiem, że to normalne przy czyszczeniu zamszu i zwyczajnie trzeba do potem wygładzić inną szczotką? 

Tak -  druciana szczotka, poza czyszczeniem wyciąga poszczególne włókna. Luźne lub zbyt długie usuwamy w kolejnych krokach. Na jednej z fotek poszczególne akcesoria są ponumerowane, wskazując odpowiednią kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przeciwnie - za producentem polecam kremy i pasty w kolorze. Wielu Klientów cały czas zgłasza się do nas z banalnym problemem, wytrącania się na biało bezbarwnych środków (niezależnie od marki kosmetyków). Jeżeli już bezbarwne, to szczególnie proszę unikać nadmiaru.

 

 

Efekty mogą zależeć, rzeczywiście, od rodzaju środka, sposobu aplikacji oraz od jakości skóry. Na Loakach faktycznie wychodzą białe ślady, na butach ze średniej półki angielskiej problemów brak (moje najstarsze krokiety traktuję w ten sposób od trzech lat, zdjęcia wrzucałem do wątku z butami). Zawsze można przejść na środki z pigmentem - tutaj niczego nie można popsuć.

 

Edit: Jeszcze jedna rzecz - nie tylko nie należy przesadzać z nakładaniem dużych ilości specyfików, ale można pójść dalej i - o ile pogoda pozwala - smarować buty co 2-3-cie założenie, ograniczając pielęgnację do polerki miękką bawełną. Ogólnie, trzeba sobie upraszczać życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wręcz przeciwnie - za producentem polecam kremy i pasty w kolorze. Wielu Klientów cały czas zgłasza się do nas z banalnym problemem, wytrącania się na biało bezbarwnych środków (niezależnie od marki kosmetyków). Jeżeli już bezbarwne, to szczególnie proszę unikać nadmiaru.

 

 

Zgadzam się z tym w 100% - tak długo jak da się dobrać kolor pasty do butów, pasta nie koloryzuje tak mocno jak krem więc jest spora tolerancja doboru odcienia. Da się dobrać praktycznie wszystkie odcieine brązów, bugundów, oxblood etc.

 

W przypadku gdy nie da się dobrać zbliżonego koloru pasty ja używam kremu (tu jest dużo większy wybór koloru), a następnie po wyschnięciu kremu (nie przecieram szmatką) nakładam cienką warstwę bezbarwnej pasty. Nie da się uzyskać pełnego lustra ale jest połysk i gwarancja braku wytrącania pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak -  druciana szczotka, poza czyszczeniem wyciąga poszczególne włókna. Luźne lub zbyt długie usuwamy w kolejnych krokach. Na jednej z fotek poszczególne akcesoria są ponumerowane, wskazując odpowiednią kolejność.

 

Najpierw druciana, potem gumkowa, a na końcu zwykła - to mam opanowane, tylko jeszcze nie udało mi się osiągnąć takiego poziomu gładkości, bez wyciągniętych nitek. Ale tej kostki to bym jednak nie używał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie- czy ma znaczenie kolejność nakładania dubbina i kremu? Z jednej strony logicznym wydawałoby się nałożenie w pierwszej kolejności kremu (skoro wnika wgłąb skóry, podczas gdy dubbin zmiękcza jej powierzchnię). Z drugiej strony krem koloryzuje, a dubbin (w tym akurat przypadku) jest bezbarwny. 

 

Tutorial na pierwszej stronie wątku wymienia w pierwszej kolejności dubbin, ale obydwa produkty wymienione są od gwiazdki (a nie numerami), stąd moja dociekliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kiwi zawsze "robi robote". Mają doświadczenie w tym, co robią, znają się na rzeczy i na pewno nie są to produkty "byle jakie" , odkąd pamiętam wszyscy mężczyźni w moim domu zawsze stawiali właśnie na tą markę i chyba tak już pozostanie, także fajnie że wśród was też jest dużo zwolenników takiej pielęgnacji obuwia;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na "zatrzymanie na dłużej" wyjątkowo jasnego i specyficznego koloru Tan?

 

Wiem, że patyna ma swój urok, ale w przypadku jednych butów chciałbym jej uniknąć. Skóra na nich jest niesamowicie jednolita w strukturze, a jej powierzchnia wygląda na bardzo mięsistą. Doświadczenie podpowiada, że to się niestety zmieni po kilku woskowaniach, a po roku czyszczenia tymi samymi środkami, będą wyglądały jak wszystkie inne "tany".

 

Można tego jakoś uniknąć? Są może kremy w różnych odcieniach koloru Tan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez wątek i teraz wiem, że nic nie wiem. Nie wiem jaki środek powinienem zastosować do pielęgnacji swoich nowych butów: http://www.aldoshoes.com/us/men/shoes/dress-lace-ups/97446702-aloysiau/22 . Czy może być to krem SAPHIR Pommadier http://multirenowacja.pl/saphir-pommadier-50ml-krem-do-obuwia-butow.html ? Który kolor będzie odpowiedni? Tam jest wiele odcieni, a ja mam, niestety, daltonizm i nie jestem w stanie sam ocenić :-). Ciemn brąz?

 

Proszę o wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz wybłyszczyć tej skóry, a chcesz zachować jej matowy charakter stosuj Saphir Onguent

 Na pewno zrobię tu jakieś zakupy i chyba zdecyduję się na ten balsam i mydło regenerujące. Tylko: jaki kolor balsamu? Brązowy czy bezbarwny? Jeśli bezbarwny, to czy niszczy on obuwie bardziej niż kolorowy? Być może zadaję głupie pytania, ale mam nadzieję, że nie stracicie szybko cierpliwości ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.