Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

 Na pewno zrobię tu jakieś zakupy i chyba zdecyduję się na ten balsam i mydło regenerujące. Tylko: jaki kolor balsamu? Brązowy czy bezbarwny? Jeśli bezbarwny, to czy niszczy on obuwie bardziej niż kolorowy? Być może zadaję głupie pytania, ale mam nadzieję, że nie stracicie szybko cierpliwości ;).

Jeżeli kolor balsamu jest bliski kolorowi skóry, może być brąz. Jeżeli nie, wtedy bezbarwny. Nie zdarzyło się jeszcze, by ktokolwiek sygnalizował "negatywne skutki stosowania tego balsamu", ale trzymaj się złotej zasady, a nie będziesz miał tego typu problemów z żadnymi środkami:

 

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Daniel,

z ciekawości, czy masz jakieś sygnały że ktoś sprawdził i coś się działo? u mnie nigdy nie wystąpiły niepożądane efekty, ale też nie zawsze nawet sprawdzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolor balsamu jest bliski kolorowi skóry, może być brąz. Jeżeli nie, wtedy bezbarwny. Nie zdarzyło się jeszcze, by ktokolwiek sygnalizował "negatywne skutki stosowania tego balsamu", ale trzymaj się złotej zasady, a nie będziesz miał tego typu problemów z żadnymi środkami:

 

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

 

 

 

 

Ciężko powiedzieć czy kolor jest bliski (szczególnie dla ślepego na kolory). Szkoda, że nie ma takiego "maźnięcia" obok tubki, tak jak jest w przypadku kremów ;-).

post-4529-0-63622900-1396131361_thumb.jp

post-4529-0-00290000-1396131362_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel,

z ciekawości, czy masz jakieś sygnały że ktoś sprawdził i coś się działo? u mnie nigdy nie wystąpiły niepożądane efekty, ale też nie zawsze nawet sprawdzałem :)

Zależy o jaki środek pytasz.  Jeżeli o Onguent to nie było żadnego sygnału. Jeżeli chodzi o kremy, to zdarzało się, że Klient dobrał sobie zbyt mocno odbiegający odcień od koloru skóry. Z reguły wymieniamy w takich przypadkach bez problemu lub uciekamy w inne "proKlienckie" rozwiązania :) Zdarzało się, że Renomat był zbyt mocny na skórach z lichym wykończeniem ... generalnie rzadko odbieramy takie sygnały. Zazwyczaj odwrotnie - zgłaszają się ludzie, którzy zniszczyli skóry innymi środkami, domowymi sposobami ... etc.

 

Nie wiem z czego to wynika, ale systematycznie dostajemy też prośby o pomoc, po potraktowaniu nubuku kremem lub pastą do licówki ... zdarzało się również z zamszem. Ludzie chyba wychodzą z założenia, że jak krem do butów, to do wszystkich ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio zakupiłem trochę produktów saphira na stronie multirenowacja.pl - zestawy do skóry licowej i zamszu/nubuku.

Jestem bardzo zadowolony z wyników dla skóry licowej (dla nubuku na razie średnio).

 

Poniżej efekty mojej renowacji/pięlęgnacji

przed:

33a88e86628b.jpg

 

po:

399315e66da6.jpg

 

Poniżej kolejność aplikowanych kosmetyków:

1. Mycie mydłem do skór

2. Renomat (zużyłem go sporo - swoją drogą polecam robić to w gumowych rekawiczkach bo kontakt ze skórą dłoni nie jest przyjemny)

3. Renowator

4. Tłuszcz do skór

5. Krem pommadier

6. Pasta (czubki i tyły)

 

Teraz mam pytanie jak je odświeżyć po kilku noszeniach?

Wystarczy przetrzeć mokrą szmatką i pojechać pommadierem + pastą? Czy renowatorem i tłuszczem też?

 

Do butów zamszowych użyłem

1. Omnidaim

2. Dużo szczotkowania metalową szczotką

3. Renovetine w sprayu

Niestety nie wyglądają zadowalająco (zdjęcią wrzucę jakoś następnym razem) i pewnie będzie się musiało skończyć na zmianie koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrzeć szczotką z kurzu/brudu i nałożyć odrobinę kremu/pasty.

 

A że pozwolę sobie spytać - co trzeba zrobić z butami żeby buty były w stanie jak na zdjęciu nr 1 ? :D

Hehe. Wystarczy nosić je 2 lata. Myć zwykłym mydłem i wodą (raz na pół roku) i pastować zwykłą pastą (np. kiwi) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Generalnie wszystko zależy od czego plamy powstały, ale próbowałbym tak:

 

  1. Saphir Omnidaim - radzi sobie z większością zabrudzeń
  2. Avel Hussard (opcjonalnie) - jeżeli plamy są wyjątkowo uciążliwe i utrwalone, a Omnidaim sobie nie poradzi
  3. Saphir Renovetine - Regeneracja i wyrównanie koloru

 

Profilaktycznie zabezpieczyć na przyszłość Tarrago Nano Protectorem.

Szczoteczka do zamszu i nubuku w stałym użyciu.

 

Na jedną parę tego raczej nie sposób zużyć, ale w zasadzie wszystkie środki są dość uniwersalne, więc przydadzą się w każdej obuwniczej szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem posiadaczem butów ze skóry cielęcej - grafika poniżej:

polbuty-gino-rossi-mpv080-mpv080-241-450

 

Mam z nimi mały problem, dotyczący pielęgnacji, buty są ze skóry cielęcej. Używam bezbarwnego balsamu do obuwia, po wypolerowaniu nakładam impregnat, problem pojawia się w momencie, gdy dopada mnie deszcz - pojedyńcze krople zostawiają białe ślady na powaierzchni buta, które schodzą dopiero gdy ponownie nałożę balsam - czy to normalne? Na zdjęciu z fleszem widać dobrze owe kropki, drugie zdjęcie robione w świetle pokojowym.

 

230420140_exqnnrq.jpg230420140_exqnnxh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały, będę musiał się przyjrzeć swoim butom jak będą się zachowywać jeśli chodzi o zagięcia przy elementach pracujących, jednak cały czas nurtują mnie te białe kropki. Mam wrażenie, że to ten bezbarwny balsam i teraz zastanawiam się, czy nie przestać go używać i nie przerzucić się na brązową pastę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

2 tygodnie temu zakupilem nowe buty lacosta z tkaniny ciemny braz model sherbrooke 7 srm. Chcialem je troszke oczyscic po noszeniu wiec wzialem gąbke i dodalem mydla w plynnie zupelnie nie myslac i wyczyscilem na mokro po wyshnieciu buty nie nadaja sie do nicego sa jakby wyblakle czy da sie cos z tym zrobic? moze ktos pomoz?byly czyszczone pianka ecco i prane nic nie pomoglo:( ponizej wrzucam zdjecie jak wyglad powinny i aktualne zdjęcia

Z gory dziekuje i pozdrawiam

post-5442-0-84029300-1398796161_thumb.jp

post-5442-0-80759900-1398796169_thumb.jp

post-5442-0-16311800-1398796181_thumb.jp

post-5442-0-99549400-1398796191_thumb.jp

post-5442-0-60140700-1398796275_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... nie mam doświadczeń z takim materiałem.

Gdybym ja tak narozrabiał, przeprowadziłbym próby przy pięcie z kilkoma produktami:

Jednak nie potrafię zagwarantować, że któryś się sprawdzi w 100% :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... nie mam doświadczeń z takim materiałem.

Gdybym ja tak narozrabiał, przeprowadziłbym próby przy pięcie z kilkoma produktami:

Jednak nie potrafię zagwarantować, że któryś się sprawdzi w 100% :(

 

Jesli  nie ma innych sposobow trzeba bedzie sprobowac tylko szkoda jak 100 zl za środki pójdzie w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś uniwersalny sposób na jak najlepszy dobór koloru kremu koloryzującego do koloru skóry (w moim przypadku portfel) ?

 

Proponuję podesłać maila z fotkami portfela i prośbą o rekomendacje.

Jeżeli ma być coś z pigmentem do galanterii, to polecam przede wszystkim Canadian Saphir w minimalnych dawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.