Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam kilka pytań odnośnie bieżącej pielęgnacji obuwia, bo często pojawia się to określenie. Chciałbym rozwiać swoje wątpilwości. Czy mam rozumieć, że podczas "codziennej" pielęgnacji wystarczy wyszczotkować buty, usunąć zabrudzenia, ew. przetrzeć wilgotną szmatką? Czy jeśli stosuję krem pommadier, to czy podczas bieżącej pielęgnacji muszę go nakładać za każdym razem? Czy wystarczy może delikatnie uzupełnienić i w tym miejscu nasuwa mi się pytanie? Czy przed nałożeniem kremu wystarczy wyszczotkować buty, przetrzeć z kurzu czy trzeba je umyć? Podkreślam, że piszę o bieżącej pielęgancji, a nie poważniejszym zabiegom SPA. Bo w sumie nie wiem jak dokładnie dbać o obuwie na codzień i w którym momencie nakładać krem. Proszę o wyjaśnienie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prostą zasadę - po powrocie do domu buty wędrują na prawidła, po czym funduję im porządne czyszczenie/glancowanie miękką ścierką bawełnianą. Jeśli po tym zabiegu wyglądają idealnie, wędrują po pudełka (chyba, że to już 3-4 raz, wtedy stosuję krem i pastę na czubki, po czym bez glansowania wkładam do pudełka). Wilgotna szmatka - nie, to chyba nie jest dobry pomysł, przynajmniej jeśli buty nie wymagają mycia (nie są pokryte błotem itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy polecają najpierw pochodzić, a przy pierwszej konieczności czyszczenia wziąć się za gruntowną pielęgnację.

Osobiście jednak nie do końca zgadzam się z takim podejściem. Moim zdaniem krem na nowo zakupionych butach to absolutne minimum.

 

Polecam wpis na ten temat:

http://pastadobutow.pl/05_jak-zadbac-o-nowa-pare-butow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolega prosi o pomoc:
 
 
Mam problema widocznego na zalaczonych fotach. W zimie przemoczylem buty, potem walzylem z sola, bylo zmywanie woda z mydlem do skor, potem jeszcze po czasie odsalacz, renowator. Zostaly male przebarwienia przy podeszwie ktore dalo rade ukryc pod kremem ale wczoraj spacer w deszczu mnie dobil. Sol wylazla w kilku miejscach. Zmylem odsalaczem, mleczkiem Terago ale dzis z rana byly nadal paskudne plamy i znow sol wiec odsalacz i Renowator.

Co o tym sadzisz? Jak je naprawic?
 
ame8a9ar.jpg

arybeve9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsalacz nic nie da. Może na jakieś drobne zasolenia i zastosowany od razu; w przypadku wniknięcia głęboko wg mnie jedynie porządna kąpiel w mydle może pomóc.

 

Trzeba koledze pokazać samouczek Immune (opis regeneracji butów po zimie); wg mnie kluczowa jest faza mycia, która wypłucze sól. Niestety, z reguły spowoduje częściową utratę koloru, ale to da się naprawić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi kiedyś podczas deszczu wychodziła zimowa sól (zagarnięta zanim poznałem produkty od Daniela).
Wychodziła wielokrotnie. Za każdym razem Renomat  na wacik i czyszczenie wacikiem tylko w jedną stronę (aby nie rozprowadzać tej soli po skórze).

Po 4 czy pięciu takich pełnych akcjach.. sól przestała wychodzić.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koledze pokazać samouczek Immune (opis regeneracji butów po zimie); wg mnie kluczowa jest faza mycia, która wypłucze sól. Niestety, z reguły spowoduje częściową utratę koloru, ale to da się naprawić.

 

Ten schemat (nawet w okrojonej wersji) sprawdził się już w wielu przypadkach - także pozostaje mi przytaknąć -> LINK

Co do regeneracji koloru, kluczowym produktem będzie Juvacuir + wykończenie Pommadierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam problem dotyczacy moich oxfordow CT w kolorze średni brąz. Mianowicie na załamaniach skóry wychodzi jaśniejszy kolor. Używam do nich kremu w podobnym kolorze i po nałożeniu i wypolerowaniu jest ok, niestety po założeniu butów po kilku metrach jaśniejszy kolor wychodzi. Czy to może być kwestia słabej jakości skóry? W loake 1880 nie mam tego problemu mimo że używam tego samego kremu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.