Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Na pracującą (środkową) część cholewki przede wszystkim krem, na noski i pięty przede wszystkim pastę woskową. Pastę można również w zasadzie traktować całą cholewkę, ale tam gdzie skóra pracuje aplikujemy cieniutko, by wosk się nie wykruszał.

 

Jak raz dobrze przygotujesz buty na sezon, to później z reguły nie trzeba poprawiać przez długi czas i wystarczy kilka ruchów szczotką lub szmatką, by lśniły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi ci o skórę typu polished ?

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=2&catid=86&shoeid=5063&selectedsizeid=6&selectedfitid=3&stype=1

Czasami na forum bywa też nazywana skórą nabłyszczaną. A co do jej pielęgnacji to na szybko znalazłem coś takiego:

To nie jest lakier, to nabłyszczacz. Było już o tym wiele razy na forum. Używaj środków Saphira jak do skór egzotycznych lub obuwia lakierowanego. Powłoki nie ma sensu kremować bo zamiast połysku, powłoka będzie matowieć, a skóra i tak nie ma możliwości wchłonąć preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest coś takiego jak polished i patented leather...

 

ja mam Churchs Balmore polished leather coś podobnego do

http://www.church-footwear.com/en/UK/man/classic-collection/consul/polished-binder-black

 

i nie jest to patented leather bo nie blyszczy się aż tak... 

 

Trochę soli mi się wdarło i powstała przydka głęboka biała plama która po zmyciu mydłem pozostawiła brzydkie bruzdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Churchs Balmore polished leather coś podobnego do

http://www.church-footwear.com/en/UK/man/classic-collection/consul/polished-binder-black

Trochę soli mi się wdarło i powstała przydka głęboka biała plama która po zmyciu mydłem pozostawiła brzydkie bruzdy

To jest kościółkowa wersja corrected grain. Mam Church's z takiej skóry i mogę o niej powiedzieć wiele złego (!) ale akurat nie to, że wżera się w nią sól. Są to moje jedyne zimowe buty, na których nigdy nie mam śladów soli, a użytkuję je trzeci sezon. Problem w tym, że jeżeli już Ci jednak sól wlazła, to opisane wielokrotnie na forum metody jej usunięcia mogą nie być do końca skuteczne, bo nigdy nie wiadomo, jakie tak naprawdę jest wykończenie takiej skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Jestem nowym użytkownikiem i powoli czytam większą część postów odnośnie pielęgnacji obuwia, o których dyskutują forumowicze. 

 

Mam takie pytania:

 

1) Do całkowitego wyczyszczenia obuwia stosuje się powszechnie Reno-mat. Z doświadczenia jednak wiem, że dość dobrze radzi sobie również sam aceton.

Jak natomiast wygląda sprawa z samą terpentyną? Czy można ją stosować do czyszczenia buta przed całym procesem regeneracji (odżywianie +pastowanie)? Mam pewne obawy, aby przetestować terpentynę na swoich butach :) może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

2) Po jakimś czasie użytkowania w większości butów ze skóry w miejscach gdzie but się zgina powstają takie pęknięcia, fałdki, załamania. Poza oczywiście korzystaniem z prawideł, w jaki sposób te załamania można ukryć i nadać skórze w tych miejscach pierwotny wygląd? Chodzi mi o konkretne preparaty z oferty Saphir lub Tarrago, dzięki którym taki efekt osiągnę. Przesyłam zdjęcie. 

 

post-5060-0-98625900-1390994076_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie ma produktów do wszystkiego co nie oznacza, że stosowanie nietypowych nie jest niemożliwe. W wątkach forum znajdziesz wiele cennych porad i sugestii dot. produktów które są trochę bardziej dedykowane do czyszczenia i pielęgnacji :) 

2) Fałdki w miejscach zgięcia są naturalne. Może się mylę, warto dopytać Daniela, nie powstał jeszcze przeciwzmarszczkowy krem do butów   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%.

Taka natura skóry i wypada efekt zagięć polubić :)

Jak mają być zawsze gładkie, to powinny pozostać w gablocie.

 

Można minimalizować efekt prawidłami i stosowaniem dobrych kremów na pracujących częściach cholewki, ale całkiem tego nie wyeliminujemy. Dzięki kremom jednak (poza wymiarem estetycznym) skóra będzie bardziej elastyczna, miękka i mniej narażona na pękanie w tych miejscach.

 

Są oczywiście domowe sposoby, typu żelazko:

http://www.theillest.pl/jak-naprawic-toebox/

 

Ale czy ja wiem ;)

 

 

Kiedyś był taki temat na forum (a w zasadzie przykłady z innego forum) gdzie pokazywano całkowitą renowację obuwia - w tym usunięcie zmarszczek i załamań. Tylko teraz nie mogę tego odnaleźć. 

Może tu:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/871-renowacja-i-naprawa-obuwia/?p=51349

 

Przy gruntownej renowacji fachowiec może trochę więcej niż przeciętny użytkownik. Mydło regenerujące, Creme Universelle/Renovateur Cream + Pommadier i dobre skóry udaje się czasem całkiem fajnie wyprowadzić, nie uciekając w ryzykowne sposoby związane z wysoką temperaturą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Ecco. To Ryłko :)

 

1. Czy po użyciu profesjonalnego mydła do skór powinno się następnie użyć preparatu Reno-mat? Czy Reno-mat trochę nie zniszczy tego co, zrobiło mydło czyli umyło i odżywiło skórę? Znam różnicę w działaniu tych dwóch specyfików ale czy dopuszczalne jest stosowanie ich jednocześnie w celu oczyszczenia skóry buta. 

 

2. Czy Creme Universelle ma takie same działanie jak Pommadier tyle, że nie posiada pigmentu? 

 

3. Jeszcze jedna sprawa. Przed złożeniem zamówienia poproszę o pomoc w wyborze koloru kremu Saphir Pommadier do butów, które zamieszczam poniżej.

post-5060-0-98172500-1391079181_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy po użyciu profesjonalnego mydła do skór powinno się następnie użyć preparatu Reno-mat? Czy Reno-mat trochę nie zniszczy tego co, zrobiło mydło czyli umyło i odżywiło skórę? Znam różnicę w działaniu tych dwóch specyfików ale czy dopuszczalne jest stosowanie ich jednocześnie w celu oczyszczenia skóry buta.

Można, ale najczęściej nie ma konieczności stosować obu. Chyba, że jeden nie dał rady i warto poprawić.

 

2. Czy Creme Universelle ma takie same działanie jak Pommadier tyle, że nie posiada pigmentu?

Porównałbym działanie tego produktu raczej do Renovateur Cream. Pommadier to nieco inna bajka.

 

3. Jeszcze jedna sprawa. Przed złożeniem zamówienia poproszę o pomoc w wyborze koloru kremu Saphir Pommadier do butów, które zamieszczam poniżej.

Wyślij fotkę mailem wraz z zapytaniem na adres sklepowy. W odpowiedzi otrzymasz rekomendację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.