Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem buty skórzane http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-41460-Kozaki-GINO-ROSSI-MTC882-7F00-539-2500.html, jeszcze nie używałem, pan w sklepie polecił mi impregnat za 10zl, kupiłem go ale zauważyłem ze skora popękała. Mogłby mi ktoś powiedzieć, co powinieniem kupić (pasty, wosk pszczeli, impregnat inny?) żeby ochronić buty na zimę, dzięki

skóra uległa zniszczeniu po użyciu impregnatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorię mamy doskonale opracowaną i Daniel pewnie może ją zaraz przypomnieć. W praktyce sól na butach jest immanentnym urokiem życia w kraju nad Wisłą. Zawsze możliwa jest prewencja lub późniejsza kuracja, ale to i tak walka z wiatrakami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie - czy to jest czysta postac NaCl?

 

możemy złożyć pozew zbiorowy o niszczenie mienia ;)  - ciekawe co w innych cywilizowanych krajach sypia na ulice ...

Koleżanka, która mieszkała w Austrii, mówiła mi, że ubijają śnieg i sypią na niego małe kamyki. Jak znowu napada, ponownie ubijają i sypią kamyki i tak przez całą zimę. Wiosną zbierają je maszynami ssącymi, następnie, kamyki są myte i czekają na następny sezon. Tylko podobno obcasy damskich kozaków po jednym sezonie nadają się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka, która mieszkała w Austrii, mówiła mi, że ubijają śnieg i sypią na niego małe kamyki. Jak znowu napada, ponownie ubijają i sypią kamyki i tak przez całą zimę. Wiosną zbierają je maszynami ssącymi, następnie, kamyki są myte i czekają na następny sezon. Tylko podobno obcasy damskich kozaków po jednym sezonie nadają się do wymiany.

Potwierdzam, tak się robi w cywilizowanej części Europy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, umyłem spec. mydłem i następnie dobrze natłuściłem tłuszczem saphire moje bardzo stare buty motocyklowe z licowej skóry.

Pierwszy raz je natłuszczałem, a mają za sobą osiem przechodzonych zim, więc zrobiłęm to dosyć solidnie.

 

Pytanie moje jest takie, czy to że buty po dobie od natłuszczenia po wypolerowaniu są tłustawe i lekko lepkie nie przeszkadza abym je teraz nakremował i przygotował do chodzenia, czy też przesadziłem z natłuszczaniem i buty na nakremowaniu dalej się bedą lekko "lepić" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle robię tak, że po natłuszczeniu czekam nawet dluzej, niż dobę. Jeśli się nie wchłonie, to przecieram szmatką, takie tłuste jednak źle sie obrabia. Dopiero jak są względnie suche nakładam krem i też czekam, zwykle przez noc, aż dobrze wsiąknie. Na drugi dzień pierwsza polerka, pasta i wysoki połysk. Czasem używam szczotki to roztarcia tłuszczu. Reszta czynności tylko szmatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie pytanko - zaimpregnowałem buty nano psikadełkiem ;). Na dworze leje jak z cebra - woda co prawda nie wsiąka w skórę, ale zostaje na jej powierzchni. Po dłuższym spacerze wchodzę do pracy. Czy należy zostawić wodę na butach w spokoju i poczekać aż sama odparuje, czy też można je  wytrzeć do sucha nie ryzykując przy tym starcia protektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem buty skórzane http://www.eobuwie.c...-539-2500.html, jeszcze nie używałem, pan w sklepie polecił mi impregnat za 10zl, kupiłem go ale zauważyłem ze skora popękała. Mogłby mi ktoś powiedzieć, co powinieniem kupić (pasty, wosk pszczeli, impregnat inny?) żeby ochronić buty na zimę, dzięki

 

 

Mógłby mi ktoś coś doradzić, bo to dej pory nie dostałem żadnej porady.dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ otrzymałeś poradę - udzielił jej Roland. Jeśli buty popękały po nałożeniu impregnatu zarekomendowanego

przez sprzedawcę butów - niezwłocznie zareklamuj je!

Nie chcesz chyba reanimować nowego nabytku z powodu niekompetencji sprzedawcy/słabej jakości produktu?!

A może jest to winna impregnatu, a nie obuwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.