Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy tłuszcz zmienia odcień obuwia. Tarrago Dubin też - mam puszkę, stosuje go czasem i zapewniam, że również przyciemnia. W ogóle ten efekt jest zależny od rodzaju skóry - jasne i nie zamknięte przyciemnia bardzo, ciemne - tylko trochę.

 

Tłuszcz da się wyciągnąć mydłem do skór i renomatem. Ja na twoim miejscu bym już zostawiłbym ten ciemniejszy odcień - ciemny kasztanowy to bardzo ładny kolor - i na przyszłość uważał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 13 lat temu kupiłem w czasie pracy na saksach bardzo porządne buty zimowe z grubej skóry z wysoką cholewą, przez lata stosowałem wobec nich tylko mycie wodą i pastowanie zwykłą pastą. Teraz gdy chciałbym je gruntownie wyczyścić i zabezpieczyć zamierzam zastosować po kolei

- mycie specjalnym mydłem i wypchanie 

- po wyschnięciu renowator

- potem krem saphire

- i na końcu pasta na czubki, piętę

Czy coś przeoczyłem, czy mielibyście dla mnie jakieś porady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pilne..

Odświeżyłem buty-trupy żony.

Wyglądały potem super (czyszczenie, renomat, renovator i na to pommadier plus przody woskiem). Buty są brązowe- krem i basta bezbarwne.

I wszystko było ładnie do wyjścia na dwór! Krople wody zostawiają na butach paskudne białe plamy;/

Co robie źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne doświadczenia z tą różnicą że to nie miało nic wspólnego z wodą. Po czyszczeniu buty wyglądały pięknie natomiast po przejściu kilku kroków efekt mijał. Z moich obserwacji wyszło iż po prostu bezbarwne specyfiki w nadmiarze powodują takie właśnie efekty. Najbardziej było to widoczne w miejscach gdzie but pracuje/ zgięcia. Kosmetyki w kolorze i mniejszej ilości załatwiły sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie sól, to prawdopodobnie bezbarwny wosk wytrącił się na zgięciach. Tam gdzie skóra pracuje, najlepiej stosować krem w kolorze. Pasta woskowa też w kolorze na noski i pięty.

Bezbarwne produkty proponuję w ostateczności lub przy skórach łączonych, wielokolorowych ... i to w minimalnych ilościach.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem czarne wiedenki z Meermina. Narazie są na etapie rozchodzenia w domu. Jakie środki do pielęgnacji powinienem naby aby buty posłużyły jak najdłużej?

 

Skóra licowa, tak? Zależy w jakim warunkach będziesz ich używał. Zakładając każde z wyjątkiem zimowej walki z solą - krem do butów czarny powinien wystarczyć. Jeśli chcesz, by pięknie błyszczały, dokup wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra licowa, tak? Zależy w jakim warunkach będziesz ich używał. Zakładając każde z wyjątkiem zimowej walki z solą - krem do butów czarny powinien wystarczyć. Jeśli chcesz, by pięknie błyszczały, dokup wosk.

Tak,skóra licowa. Dokładnie w takich warunkach będą używane. Dzięki za odpowiedź.

Mam także zamszowe chukka boots z Loake'a jednakże jeszcze nie używane. zy potraktowanie ich nanoprotektorem to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus, mam pytanie odnośnie pielęgnacji trochę nietypowej skóry.

Buty: http://forum.butwbutonierce.pl/topic/372-trzewiki-boots-obuwie-zimowe-zdj%C4%99cia-komentarze-kupno/page-22#entry109858

Skóra jest solidna, gruba, acz dość miękka i mięsista. Lico takie jakby tłusto-lepkie, nie przyjmuje pasty, bawełniana szmatka wręcz zostawia na nim farfocle.

Wygląda na to, że wystarczy szczota+krem (ew.odsalacz) i buty będą nie do "zajechania" - mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy i nawet nie przypuszczałem, że aż tylko rzeczy dowiem się o butach i ich pielęgnacji w ogóle :D Czy ktos mógłby mi polecić jakiś dobry odsalacz? Moje zimowe buty chyba go strasznie łakną, a chciałbym zastosować środek pewny, żeby nie zrobić im jeszcze większej krzywdy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem buty skórzane http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-41460-Kozaki-GINO-ROSSI-MTC882-7F00-539-2500.html, jeszcze nie używałem, pan w sklepie polecił mi impregnat za 10zl, kupiłem go ale zauważyłem ze skora popękała. Mogłby mi ktoś powiedzieć, co powinieniem kupić (pasty, wosk pszczeli, impregnat inny?) żeby ochronić buty na zimę, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.