Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@roland Nie rozumiem, w którym momencie potraktowałem cię nie poważnie, po prostu nie znam się na butach i chciałbym się dowiedzieć co konkretnie się do kupuje( tłuszcz? impregnat jakieś dobre firmy?; w jakich proporcjach?) , jeśli mi nie chcesz pomóc trudno nie będę się narzucał

To mnie powtrzymuje, że dostałem je w prezencie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakim środkiem zabezpieczyć zamszowe nowe buty, które chciałbym użytkować zimą ? Pisaliście w innym temacie, że zamsz nie jest złym wyborem na zimę jeśli odpowiednio najpierw się go zabezpieczy, więc mogę prosić o jakieś rady ?

 

Nano Protector od Tarrago + regularne czyszczenie szczotką do zamszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem jak postepowac z nowymi butami i juz napisalem dlugiego posta

 

ale czytajac o lustrzanym polysku natrafilem na odpowiedz na moje pytanie

 

 

 

http://www.hangerproject.com/shoe-care-guide/how-to-shine-new-shoes

 

nowe buty i renovator w zastosowaniu... 

 

a miedzy renomatem a woskiem jest jakis patent na zmiekczenie skory by od razu nie powstaly glebokie zalamania na skorze lub powstaly rownomiernie na calej powierzchni ?

 

Buty to lotniki i najgorsze co sie moze zdarzyc to biegnaca na skos glęboka bruzda z ktora beda problemy przy pastowaniu i konserwacji

 

znalazlem to na yt ale szczerze ten gość ma ciekawy nick ... jak ogladalem jego pozostale filmy to albo troll, swir a może cynik... 

 

http://www.youtube.com/watch?v=FUOhNkQcRkU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po czyszczeniu renomatem na jasnobrązowych butach została mi ciemna, duża plama. Próbowałem to wyczyścić Tarrago universal cleanerem - skutek zamiast ciemnej plamy po wyschnięciu mam jasną (wygląda to trochę jakby zeszła farba z tego miejsca). Po zaaplikowaniu kremu w celu wyrównani koloru znowu robi mi się ciemna plama. Aktualnie jestem po drugim czyszczeniu Tarrago i znowu mam jasną plamę. Ktoś mi może doradzi co z tym fantem zrobić ?

EDIT

Dodałem zdjęcie - na żywo jest gorzej.

post-563-0-42276800-1388923602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nieco za dużo Renomatu wylałeś na ten fragment i skóra uległa nadmiernemu przesuszeniu. Pozostaje ją zregenerować odżywić i zbudować nowe warstwy ochronne na jej powierzchni. Chłonąc w tym miejscu środki natłuszczające bardziej niż w innych może się przyciemniać. Myślę, że ten efekt z czasem ustąpi. Daj jej trochę czasu na dojście do siebie.

 

Może spróbuj tak:

 

  1. Za pomocą bawełnianej szmatki nałożyć niewielką ilość kremu Renovaetur Saphir rozcierając go po powierzchni skóry okrężnymi ruchami. Produkt jest bardzo wydajny, więc aplikowane ilości powinny być minimalne. Renovateur zregeneruje i głęboko odżywi skórę. Odczekać kilka minut do wchłonięcia i wypolerować szczotką. Efektem będzie miękka, matowa patyna na skórze, która będzie głęboko odżywiona i elastyczna.
  2. Po przygotowaniu skóry renowatorem, należy użyć kremu Pommadier Saphir, który zapewni skórze dodatkowe natłuszczenie, wydobycie głębi koloru oraz stworzy pierwszą warstwę ochronną, dzięki zawartym woskom.
  3. Po pierwszej aplikacji kremu, wchłonięciu i odczekaniu chwili (3-5 minut) - wypolerować. Czynność warto powtórzyć od 3 do 5 razy, by stworzyć optymalną warstwę ochronną. W trakcie tego procesu miękka patyna powinna się rozwijać, dając coraz ciekawszy efekt wizualny. Warstwa ochronna tworzy się dzięki najwyższej jakości woskom, które chronią przed brudem, wilgocią oraz lekkimi uszkodzeniami skóry. Charakterystyczna formuła kremów Pommadier sprawia, że na raz przygotowanych w ten sposób butach, w przyszłości bardzo łatwo odtworzyć efekt. Zazwyczaj wystarczy kilka ruchów dobrą szczotką lub miękką bawełną i patyna oraz połysk pojawia się na nowo.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Założyłem, że posiadasz Pommadier w kolorze skóry, bo tu pigmentu trochę się przyda. Z bezbarwnym byłoby ciężko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.