Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, iż nie znalazłem odpowiedzi na pytanie w temacie jako nowicjusz w sprawach pielęgnacji butów chciałbym się zapytać jaki środek nadaje się najlepiej do "codziennego" czyszczenia obuwia? Pisząc codzienniego mam na myśli lekkie zabrudzenia błotem w deszczowe dni. Czy do takiego czyszczenia można użyć zwykłego mydła szarego z wodą czy lepiej użyc np. mydła do skór lub ewentualnie innego środka np. http://www.multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html ? Zastanawiam się także czy takie mydło do skóry nie jest zbyt "mocnym" środkiem dla naszego obuwia w przypadku codziennej pielęgnacji?

 

Dzięki za pomoc =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obuwie jest traktowane raz na jakiś czas kremem i woskiem to wystarczy użyć po prostu szczotki oraz szmatki w codziennym użytkowaniu.

Mydła pozostaw sobie na porządne oczyszczenie obuwia np. po zimie (u mnie maksymalnie 2-3 razy w roku). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej zainspirowany, którymś z forumowych wpisów potraktowałem swoje trzewiki Barkera renowatorem, tłuszczem płynnym, tłuszczem stałym, pommadierem i pastą, oczywiście rozkładając to na kilka dni, żeby się wszystko wchłonęło jak należy. Efekt? Nie wiem :D tej zimy jeszcze nie miałem okazji sprawdzić :D czekam na luty lub marzec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.renowator

2 tłuszcz

3. pommadier 

4. pasta

 

Ja również  tę kolejność preferuję, ale już wielu odwracało kolejność dwóch pierwszych produktów, twierdząc że to jest optimum. Z reguły nie dyskutuję - grunt to finalne zadowolenie :)

Taki cały pakiet, to naprawdę jest istne SPA dla butów. Zazwyczaj wystarczy 2-4 razy do roku. Tak przygotowane buty, jak wspomniał jeden z Kolegów, później już wystarczy oczyścić kilkoma ruchami szczotki lub szmatki w razie potrzeby. W przypadku drobnych rys można poprawić wykończenie woskiem lub lekko odświeżyć pommadierem. Mocniejsze środki, jak Mydło do skór czy Renomat w bieżącej pielęgnacji nie są potrzebne - dopiero przy gruntownym czyszczeniu (zazwyczaj przed sezonem i po sezonie).

 

I przy okazji:

 

 

Źródło:

http://czasgentlemanow.pl/2014/01/kompleksowe-przygotowanie-butow-na-zime-skora-licowa-i-zamsz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

(1)Czy użycie Nano Protectora powoduje zmatowienie lustrzanego połysku butów? (2) może po prostu musi się wchłonąć? (3)I ewentualnie później można go wyszczotkować szczotką polerską?

 

1. Tak.

2. Nano protektor się nie wchłania! Nie jest impregnatem, tylko tworzy hydrofobową warstwę na zabezpieczanym materiale.

3. Możesz, ale zniszczysz warstwę ochroną = zdejmiesz go z buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie nanoimpregnatora w zdecydowanej większości przypadków obniży poziom lustra. Prz aplikowaniu bardzo ważne jest jak jest rozprowadzany, powinna być to mgiełka. W żadnym wypadku nie wolno dopuszczać do zlania się impregnatu, gdyż w skrajnych przypadkach może to doprowadzić do odbarwienia butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym zatem traktować buty w bieżącej pielęgnacji? Cały schemat określony wyżej należy stosować kilka razy do roku. W międzyczasie należy je czyścić szmatką, szczotką, pastować, ale czy również używać jakichś kosmetyków? Czy można używać zamiennie kremu z pastą czy zawsze krem a po nim pasta?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.