Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie wezelek w otworze guzika koszuli to juz o krok za daleko, porownywalne do umieszczenia w tym samym miejscu np. gozdzika, co wygladaloby conajmniej dziwnie. Dan z TSB miewa ciekawe pomysly, ale wedlug mnie czesto tez przesadza (wystarczy poczytac komentarze pod niektorymi tematami na jego blogu, albo rzucic okiem na mega olbrzymi kwiat w marynarce w podrzuconym przez Ciebie linku). Jego wersja z dzinsowa kurtka jest do przelkniecia, ale wydaje mi sie, ze jedynie ze wzgledu na fakt, iz otwor wykorzystany do 'zamocowania' wezelka nie ma innej funkcji, w przypadku koszuli konkretna funkcja jest. Rozumiem jednak, ze jest to forma eksperymentu i mysle, ze to akurat jest bardzo pozytywne:)

Odnosnie odrzucenia marynarki na okres letni to zgadzam sie w 100%, nawet przy 20*C i mniejszej ilosci wiatru, w pelnym sloncu, w czyms wiecej niz koszula, poce sie niemilosiernie. Wydaje mi sie, ze kwestie praktyczne w przypadku ubioru sa bardzo wazne, co z tego jesli ubierzemy sie bardzo dobrze, gdy po 5min bedziemy zlani potem, na w pol rozebrani i w srednim z tego powodu humorze? Pamietajmy, zeby ubierac sie elegancko, ale tez wygodnie, powinnismy czuc sie dobrze w tym, co mamy na sobie i to wedlug mnie obejmuje tez temat przegrzewania. Uwaga jednak, podejscie takie moze skutkowac zasmuceniem, gdy na niebie brak chmur i slonce, bo 'cholera znow nie moge nalozyc mojej ulubionej marynarki. Gdzie ta jesien!?':)

Pytanie - czy Wy pozwolicie

Ja czekam na lincz, jak wrzuce jakies zestawienie z koszula i krawatem, bez marynarki i na dodatek z krawatem 'tucked in':) Oj bedzie sie dzialo;)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że to nie jest jej miejsce, ale postanowiłem zapchać dziurę, wprowadzając trochę urozmaicenia :)

Dziś - jakby zaprzeczając temu, co napisałem poprzednio - musiałem założyć garnitur :D i pogoda nawet nie była najgorsza; źe było tylko w autobusie, ale na szczęście większość czasu spędziłem w miarę przewiewnych pomieszczeniach oraz spacerując.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka z tego garnituru pojawiała się już tutaj, firma Jake*s. Właśnie nie jestem pewien, gdzie ona jest za wąska, bo gdzieś jest ;) w ramionach pasuje, w talii mam nawet lekki zapas, więc chyba klatka... Tym bardziej, że mam nawyk chodzenia wyprostowanym i trzymania ramion równolegle, przez co klatka rozszerza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wąskie wyłogi pogłębiają tylko efekt szczupłości sylwetki, przerysowują wręcz. chyba jest też problem z punktem środkowym. gdzie jest zapięcie guzika górnego? bo tutaj wygląda, jakby było niewiele poniżej wszycia rękawa.

hmmm... no nie wiem, jakoś wysoko mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, punkt zapięcia górnego guzika jest tak wysoko, że bliżej mojego najwęższego punktu w korpusie jest guzik niższy... Nawet rozważałem przerobienie guzików, ale to chyba zdefasonowałoby marynarkę. Jak sądzicie?

viewtopic.php?f=1&t=4&p=17075&hilit=Jake#p17075

Kupując garnitur jeszcze nie byłem świadomy takich "niuansów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zawiazany krawat! Aż przyjemni mi się go ogląda. Ogólnie Twoje stylizacje bardzo mi sie podobaja, ale ta jest IMO przeładowana.

Chodzi mi o poszetka+okulary+butonierka. Brakuje jeszcze tylko biletówki i zaprasowanego guzika i chyba już nic nie można by dodać. Oczywiście każdy ma swoje poczucie stylu, ale IMO każda przesada jest zla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zawiazany krawat! Aż przyjemni mi się go ogląda. Ogólnie Twoje stylizacje bardzo mi sie podobaja, ale ta jest IMO przeładowana.

Chodzi mi o poszetka+okulary+butonierka. Brakuje jeszcze tylko biletówki i zaprasowanego guzika i chyba już nic nie można by dodać. Oczywiście każdy ma swoje poczucie stylu, ale IMO każda przesada jest zla.

Ja się nie zgodzę tym bardziej, że zaprasowany guzik i kieszonka biletowa to nie ozdoby tylko były by elementmi konstrukcyjnymi marynarki.

Poza tym poszetka to już norma, okularów jako elementu praktycznego też bym nie wliczał mimo, że noszone w taki sposób - pozostaje tylko spinka. Ale nawet bez takiego "wyliczania" moim zdaniem ogólne wrażenie jest harmoniczne. Mamy ogólnie spokojny kolorystycznie zestaw z małym barwnym elementem- dla mnie super. Jedynie wyzapinana marynarka mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Proceleusmatyk

Pomijając wszystkie kwestie niedoskonałości dopasowania itd., oraz nieco pretensjonalne jak dla mnie zabiegi udziwniająco/sprezzaturowe (knot cuffling w butonierce, okulary w brusztaszy itd.), to jest to pierwszy Twój zestaw, który mi się bardzo podoba. Fajny dobór kolorystyki poszczególnych elementów (choć światło do zdjęcia było mało przyjazne kolorom) i świetny four-in-hand z dodatkową poprzeczką.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zawiazany krawat! Aż przyjemni mi się go ogląda. Ogólnie Twoje stylizacje bardzo mi sie podobaja, ale ta jest IMO przeładowana.

Chodzi mi o poszetka+okulary+butonierka. Brakuje jeszcze tylko biletówki i zaprasowanego guzika i chyba już nic nie można by dodać. Oczywiście każdy ma swoje poczucie stylu, ale IMO każda przesada jest zla.

Ja się nie zgodzę tym bardziej, że zaprasowany guzik i kieszonka biletowa to nie ozdoby tylko były by elementmi konstrukcyjnymi marynarki.

Poza tym poszetka to już norma, okularów jako elementu praktycznego też bym nie wliczał mimo, że noszone w taki sposób - pozostaje tylko spinka. Ale nawet bez takiego "wyliczania" moim zdaniem ogólne wrażenie jest harmoniczne. Mamy ogólnie spokojny kolorystycznie zestaw z małym barwnym elementem- dla mnie super. Jedynie wyzapinana marynarka mi się nie podoba.

De gustibus non est disputandum

Zgadzam sie, ze spinka tez bylaby takim elementem :) I sygnet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie chyba, jeśli się tam trzyma poszetkę. Bo jeśli nie, a brustaszę traktować jak zwykłą kieszeń, to chyba nie ma przeciwwskazań.

http://1.bp.blogspot.com/-jW6_TETZrB8/T ... G_5021.JPG

BP, NMSP ;)

Słaby jestem w skrótach, ale zdjec na blogach jest multum gdzie okulary sa w brustaszy razem z poszetka.

Zwykle mam okulary na nosie, ale jesli ich tam nie mam to zwykle laduja własnie w brustaszy - w kieszeniach bocznych zwykle juz cos mam i okulary dodatkowo je wypychaja, nie mowiac o narazeniu szkieł na porysowanie, a wystająca nóżka okularów moze wygladac ciekawie i nieformalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BP, NMSP to bardzo przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. A to dlatego, że właścicielem tej pary okularów, brustaszy i poszetki jest nie kto inny jak Macaroni.

Mógłby być i sam Flusser, co nie zmienia faktu, że wygląda to średnio. Macaroni nie jest absolutem i wyrocznią. Jest utalentowanym amatorem (jak większość z nas) i zdarzały mu się zestawy (nie piszę stylizacje, bo w/w się nie stylizuje, tylko ubiera) świetne. Jako przykład dam garnitur od Balthazaara, marynarkę gun club od SŻ z szarymi spodniami, granatowy wełniany garnitur (chyba) od Zaremby i parę innych. Zdarzały się też zestawy kiepskie (vide świetnie wykonany granatowy bawełniany garnitur z rybaczkami od Zaremby), czy świetne bananowe spodnie ze świetną granatową marynarką do rozchełstanej i wykasanej koszuli. Tym przydługim wstępem chcę dać do zrozumienia, że każdy z nas się czasem myli i każdy poszukuje. W mojej subiektywnej opinii (powyższe nt wojtkowych zestawów też takie są) kolega Proceleusmatyk w swoich poszukiwaniach zmierza w stronę elegancji, czego dowodem jest ostatni zestaw, a kolega Macaroni - co przykro mi pisać - w stronę cyrku.

Mam nadzieję, że Proceleusmatyk pokaże nam jeszcze sporo zestawów o charakterze zbliżonym do ostatniego i będzie kierował się zasadą, że 'less is more', a Macaroni powróci do tradycji tych kilku zestawów, które moim skromnym zdaniem były prawie idealne.

edit: nie - zestaw z kratką gun club nie był prawie idealny. Słowo "prawie" jest tu zupełnie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.