Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Wedłu mnie, całkiem udany casual. Nie w moim stylu (dżins, kaszkiet), ale trzyma poziom i jest ładnie skomponowany kolorystycznie.

Tak nawiasem mówiąc, kurtka przypomniała mi, jak to jako młody chłopak, w samym sercu beznadziei końca lat 80-tych, dotałem od Mamy jakimś cudem zdobytą dżinsową kurtkę Wranglera. Ależ to był szał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać zbyt wiele, ale już wstawię. Zdjęcia z niedzielnych wyścigów konnych:

Tutaj najbardziej ogólnie:

Dołączona grafika

Śliczne marchewki dla ulubionego konia - 4 zł za sztukę:

Dołączona grafika

Poszetka:

Dołączona grafika

Buty, mam je od 3 klasy gimnazjum, w tym roku stuknęło im 7 lat. Nie wpisują się w tutejsze kanony, ale bardzo je lubię, są wygodne i będę je nosić dopóki się nie rozpadną (wyglądają, jakby miało to nastąpić niedługo, ale co tam):

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty okropne. :)

Czy na trzecim zdjęciu masz jeszcze pod marynarką jakiś sweter?

Ogólnie według mnie bardzo dobrze - tylko rękawy marynarki mogłyby być trochę krótsze, chyba że na tym zdjęciu to wina ułożenia ręki.

No i w końcu to całe zamieszanie o CMDNS coś dało... Ale gdyby wprowadzono w życie wszystkie postulaty, nie pisałbym teraz tu. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dołączona grafika

[...]

podoba mi się ten zestaw w całości, łącznie z kurtką "blue jeans". Nie jestem zwolennikiem masowo noszonych dżinsów w tonacjach ledwie ocierających się o klasykę w tym zakresie. Natomiast ta kurtka ma ten swój właściwy odcień.

Widoczna jest dbałość o kolorystykę całości, m.in. skarpetki. Nie ma też kolizji pomiędzy "blue jeans", a resztą - co wbrew pozorom nie jest łatwe i niezbyt często kończy się sukcesem.

Pozostaje kaszkiet. Mam ten sam problem zresztą :) Przy tej wielkości głowy trudno jest coś dopasować. Po różnych próbach pozostałem wyłącznie przy kapeluszach z szerokim rondem.

Zastanów się nad jakąś panamą na okres wiosenno-letni. Tylko raczej nie te mini wynalazki z hm-ów i podobnych miejsc. Na początek człowiek czuje się nieswojo wyróżniając się od reszty ulicy. Z czasem wchodzi to w przyzwyczajenie i trudno mnie zobaczyć na zewnątrz z gołą głową.

pozdr.Vslv

p.s. ta panama zmieniłaby diametralnie odbiór całości - diabeł tkwi w szczegółach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać zbyt wiele, ale już wstawię. Zdjęcia z niedzielnych wyścigów konnych:

Tutaj najbardziej ogólnie:

Dołączona grafika

[...]

Buty, mam je od 3 klasy gimnazjum, w tym roku stuknęło im 7 lat. Nie wpisują się w tutejsze kanony, ale bardzo je lubię, są wygodne i będę je nosić dopóki się nie rozpadną (wyglądają, jakby miało to nastąpić niedługo, ale co tam):

Dołączona grafika

Świetna marynarka i ciekawa poszetka, ułożona w naturalny i dyskretny sposób. Trudno powiedzieć coś więcej, bo nie widać.

Buty niekoniecznie takie złe i podpadające. Domagają się z pewnością odrobiny troski, a nie tylko nostalgii. Warto zainwestować w dobrą włosienną szczotkę do polerowania, o kosmetykach nie wspominając :?

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dla urozmaicenia i w opozycji do klasycznej męskiej elegancji nie mogłem się powstrzymać przed "wrzuceniem" tego zestawu.

Pogoda nam sprzyja i jest wyraźnie, oraz odczuwalnie cieplej. Na dzisiaj zmontowałem wysoce eklektyczny zestaw z jedwabną kamizelką w roli główniej. Kamizelka uszyta jest z średnio grubego jedwabiu w pięknym czerwono-karminowym kolorze, uzupełnionym nadrukowanymi brytyjskimi złotymi lwami. Do tego dochodzą metalowo-koralowe ozdobne guziczki. W połączeniu z dość obszerną białą jedwabną koszulą, o nietypowym "artystycznym" kołnierzyku - przywodzi na myśl czasy kolonialne i okres świetności Imperium.

Reszta już w bardziej sportowym stylu, czyli spodnie z bardzo delikatnej bawełny i krótka kurtka bez podszewki również z delikatnej w dotyku bawełny. Skórzany plecak i mokasyny to jeszcze inna bajka, czyli pełny eklektyzm. Oczywiście nie mogło zabraknąć słonecznego srebrnego wisiorka na szyi.

Używając wyrazistych kolorów w zamierzeniu udało się przełamać dominację bieli.

Takie szaleństwo jest potrzebne na niebawem rozpoczynający się kolejno dłuuugi weekend (jeden dzień urlopu).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdr.Vslv

p.s. więcej fotek ze szczegółami na moim blogu eklektycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem kamizelkę to pierwsza myśl to święta Bożego Narodzeni :D , może to dlatego ze nadruk na pierwszy rzut oka wygląda ja renifery, i do tego ta kolorystyka.

Przepraszam jeżeli uraziłem tym komentarzem.

Na Królową Śniegu nie wyglądam :lol: , czyli pozostaje Św.Mikołaj :roll:

jest OK, zamieszczając ten zestaw wiedziałem co ryzykuję. Jednak klasyczna męska elegancja może również wyglądać tak

Rudolf Beaufays - SH, to nie tylko WallStreet look, OldWallStreet zresztą

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiowe renifery!!!

a tak serio fantastyczna kamizelka, ale imho kurtka psuje zestaw. może mam jakąś dziwną awersję do suwaków... wszystko poza kurtką bardzo ok. jeszcze tylko skartepki bym wymienił, bo ten pomarańcz tak trochę... no jakby równowagę kolorystyczną burzy lekko. taki zbędny element. a renifery naprawdę misiowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękna kamizelka, pękam z zazdrości. Moim zdaniem to jakiś klasyczny motyw heraldyczny. I świetne połączenie dwóch konwencji.

Takie są uroki SH :) czasami trafiają się unikalne perełki. Tak to są klasyczne i typowe motywy heraldyczne - lwy i lilie. Taki był zamysł.

misiowe renifery!!!

a tak serio fantastyczna kamizelka, ale imho kurtka psuje zestaw. może mam jakąś dziwną awersję do suwaków... wszystko poza kurtką bardzo ok. jeszcze tylko skartepki bym wymienił, bo ten pomarańcz tak trochę... no jakby równowagę kolorystyczną burzy lekko. taki zbędny element. a renifery naprawdę misiowe :D

Z pewnością masz rację ze swojego punktu widzenia. Jednak tonowanie zestawu zgubi jego eklektyzm. Krótka kurtka wygląda dobrze również z suwakiem, chociaż rzeczywiście dłuższa znacznie lepiej z guzikami.

Zresztą kurtka sama w sobie jest niezła. Nie jest łatwo znaleźć coś takiego bez podszewki i nie w dżinsowej konwencji.

Świetna kompozycja. Bardzo mi się podoba. Potrzeba do tego jednak dużo odwagi. Mi jej niestety brak. Super kamizelka - to jakiś szczególny wykonawca?

Dzk, odwagi mi nie brakuje. Kamizelka jest z firmy Burton - UK

Cudowna kamizelka, ale Panie, jakie renifery:), przecież to klasyczne lwy heraldyczne, - jak np w herbie Królestwa Czech.

Tak, jest świetna. Tak, takie lwy i lilie występują w heraldyce wielu krajów.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka jest proangielska. Lew jest godłem z herbu Anglii. Lilia w nim bywała; ponadto jest symbolem monarchii. Dla mnie jako socjalistycznego zwolennika monarchii konstytucyjnej taka kamizelka to prawdziwy rarytas! :D Ukłony dla Vislava.

Ilustracje przedstawiają herby Zjednoczonego Królestwa gdzie herb Anglii jest jednym z elementów, herb Anglii w wersji współczesnej (tylko lwy) i w wersji z XV-XVII w. (lwy i lilie).

Pozdrawiam

post-400-13658920378537_thumb.jpg

post-400-13658920378893_thumb.png

post-400-13658920379055_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.