Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy zestaw, więc proszę o wyrozumiałość i przepraszam za głupie zdjęcie z aparatem :)

http://imageshack.us/photo/my-images/101/dsc03480v.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 482wd.jpg/

Niestety plik z niewiadomych mi przyczyn nie chciał się wyświetlić, więc zdjęcia wysyłam jako linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Vislav, ciesze sie, że jednak zdecydowałeś się wrócić do CMDNS!

Twoja kamizelka rzeczywiście robi furorę i mi też się bardzo podoba (jako jedna rzecz). Jednak IMO sama stylizacja jest kiepska. Dawno nikt nie dodał zestawienia kolorów, które gryzie się tak mocno jak Twoje skarpety i ta kamizelka.

Rozumiem, że stylizacja ma obniżyć formalność kamizelki. To ma sens bo nie jest łatwo taką nosić, ale w tym wypadku połączenie się nie udało. Wszystkie elementy są z innej parafii i jako widz, nie dostrzegam w nich żadnej harmonii.

Dodam jeszcze, że podoba mi się pomysł poszetki w kieszeni kamizelki jako element indywidualnego stylu...chociaż jej kolor IMO również nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Vislav, ciesze sie, że jednak zdecydowałeś się wrócić do CMDNS!

Twoja kamizelka rzeczywiście robi furorę i mi też się bardzo podoba (jako jedna rzecz). Jednak IMO sama stylizacja jest kiepska. Dawno nikt nie dodał zestawienia kolorów, które gryzie się tak mocno jak Twoje skarpety i ta kamizelka.

Rozumiem, że stylizacja ma obniżyć formalność kamizelki. To ma sens bo nie jest łatwo taką nosić, ale w tym wypadku połączenie się nie udało. Wszystkie elementy są z innej parafii i jako widz, nie dostrzegam w nich żadnej harmonii.

Dodam jeszcze, że podoba mi się pomysł poszetki w kieszeni kamizelki jako element indywidualnego stylu...chociaż jej kolor IMO również nie pasuje.

Dzięki, czyli uzyskałem dokładnie to, o co mi chodziło :)

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Vislav, ciesze sie, że jednak zdecydowałeś się wrócić do CMDNS!

Twoja kamizelka rzeczywiście robi furorę i mi też się bardzo podoba (jako jedna rzecz). Jednak IMO sama stylizacja jest kiepska. Dawno nikt nie dodał zestawienia kolorów, które gryzie się tak mocno jak Twoje skarpety i ta kamizelka.

Rozumiem, że stylizacja ma obniżyć formalność kamizelki. To ma sens bo nie jest łatwo taką nosić, ale w tym wypadku połączenie się nie udało. Wszystkie elementy są z innej parafii i jako widz, nie dostrzegam w nich żadnej harmonii.

Dodam jeszcze, że podoba mi się pomysł poszetki w kieszeni kamizelki jako element indywidualnego stylu...chociaż jej kolor IMO również nie pasuje.

Dzięki, czyli uzyskałem dokładnie to, o co mi chodziło :)

pozdr.Vslv

W takim razie ciesze się, że mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrzucasz na imidższaka, to potem masz kilka różnych rodzajów linków przy aplołdowanym zdjęciu. wybierz link 'Forum' i wrzuć w post normalnie.

można by (dziemkóję) pogrubasić węzeł krawata. ja bym jeszcze zaprasował spodnie w kant, ale to kwestia gustu.

rękawy koszuli za krótkie, fajny knit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mnie się podoba; mankiety koszuli mogłyby wystawać spod rękawów marynarki i byłoby super. Zastanawia mnie tylko poprawność łączenia faktur - i knit, i koszula, i marynarka mają podobną fakturę. Ktoś kompetentny się wypowie?

Można by - osobno (forma bezosobowa)

Ona mogłaby, on mógłby, oni mogliby - razem (forma osobowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mnie się podoba; mankiety koszuli mogłyby wystawać spod rękawów marynarki i byłoby super. Zastanawia mnie tylko poprawność łączenia faktur - i knit, i koszula, i marynarka mają podobną fakturę. Ktoś kompetentny się wypowie?

Można by - osobno (forma bezosobowa)

Ona mogłaby, on mógłby, oni mogliby - razem (forma osobowa)

Również mi zestaw się podoba, jest prosty, bez udziwnień. Elegancja, a nie cyrk.

Mnie - na początku zdania.

Mi - w środku zdania.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proklityczna forma zaimka osobowego (np. "mnie") może spokojnie występować w środku zdania; jego znaczenie to "mnie, a nie komuś innemu" i jego umiejscowienie nie jest związane z poprawnością, tylko z przemyślanym rozłożeniem akcentów (Również mnie zestaw się podoba/ Zestaw również mnie się podoba/ Zestaw podoba się również mnie/ Mnie również zestaw się podoba/ Zestaw mnie również się podoba/ Zestaw podoba się mnie również). Enklityczna forma (np. "mi") nie charakteryzuje się takim znaczeniem. Umiejscowienie formy proklitycznej na początku zdania jedynie podkreśla ww. znaczenie. Nie powinno się natomiast zaczynać zdania od "mi".

Gwoli uzupełnienia OT:

1. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=5375

2. http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na początku, również wtedy, gdy dany zaimek jest "pod akcentem". Tak właśnie jest w Twoim przykładzie - poprawnie jest "Również mnie zestaw się podoba..."

Również mi zestaw się podoba, jest prosty, bez udziwnień. Elegancja, a nie cyrk.

Mnie - na początku zdania.

Mi - w środku zdania.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Na plus kamizelka (wielki plus za ekscentryczność, bo tak mi się jawi motyw we lwy i lilie), skarpety z mokasynami, koszula, kapelusz. Spodnie mi nie pasują (za dużo białego). Jeszcze okulary są "git" :-D

Btw. Panowie, poprawna pisownia jest ważna ale może uprzejmie tak byście sobie to tłumaczyli na privie? Rozumiem małe off-topy, ale na tym forum przybierają one czasem monstrualne rozmiary. Mam już dosyć ciągłego przeskakiwania nad tym całym bezproduktywnym, intelektualnym łajnem w poszukiwaniu wartościowych postów . Męczy mnie to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Na plus kamizelka (wielki plus za ekscentryczność, bo tak mi się jawi motyw we lwy i lilie), skarpety z mokasynami, koszula, kapelusz. Spodnie mi nie pasują (za dużo białego). Jeszcze okulary są "git" :-D

Btw.[...] Męczy mnie to bardzo.

Tak, w tym zestawie, ta kamizelka jest wyjątkowo ekscentryczna. Zresztą sama w sobie też do stonowanych nie należy - motywy, kolor, guziczki. Nie jest to część zestawu "biznes club" w godzinach pracy. To był jeden z motywów tego nieformalnego zestawu.

Oczywiście używam również zestawów typowo biznesowych, jednak wynika to z kontekstu - na bardziej formalne biznesowe spotkania.

Staram się często tworzyć zestawy pomiędzy "formalnymi" i dżinsowo-sportowymi konwencjami.

Przy bardzo natrętnej modzie na bose stopy w najróżniejszych rodzajach, czasami bardzo formalnego obuwia - uważam, że nawet zwyczajowo "sock less" mokasyny można uzupełniać kolorowymi skarpetkami. Zresztą bawi mnie łamanie różnych modnych konwencji podnoszonych do rangi obowiązku.

Duuużo białego, to było bez kamizelki - prawie sprzedawca lodów :) , albo rzeźnik na spacerze :lol: Lubię biały kolor, w tym spodnie również. Ten zestaw był również próbą wykorzystania białego koloru, czy udaną? hmmm... różnie można na to spojrzeć.

Okulary mają bardzo delikatny i elegancki wygląd. Nawet :twisted: czasami nosi okulary z tej firmy :mrgreen:

BTW - jak najbardziej popieram, też mnie to wku.... czasami :twisted:

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze zaprasował spodnie w kant, ale to kwestia gustu.

Masz rację, przyznam się, że troche o tym zapomniałem, bo zdjęcia musiałem zrobić nowe wieczorem, a to było po kilku godzinach jeżdzenia samochodem i całodziennego noszenia spodni, więc siłą rzeczy już się tak nie układały. Choć z drugiej strony tak też nie wyglądają źle.

fajny knit

W tym miejscu pozdrawiam użytkownika xkozioł dzięki któremu taki knit nabyłem :)

Dziękuje za komentarze i zachęcony pozytywnym odzewem już teraz zapowiadam, że gdy coś godnego uwagi wymyślę to wyślę to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Panów,

jako, że moja pierwsza i jak dotąd ostatnia stylizacja w CMDNS spotkała się z niezwykle pochlebnymi opiniami forumowiczów i nieukrywanym zachwytem, postanowiłem pójść za ciosem i zaprezentować moje dwa dzisiejsze casualowe zestawy, oparte na koszuli w kratkę, śliwkowym krawacie i czarnym kardiganie. Bardzo serdecznie zapraszam do oceny, pozdrawiam.post-1053-13658920393152_thumb.jpg

post-1053-13658920393389_thumb.jpg

post-1053-13658920393641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.