Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

qb_1,

Jeśli miałeś na myśli Halloween, to "przebranie" na tę okazję już mam:);a jeśli chcesz zapytać o audio to napisz pw, żeby nikogo nie irytować (ale nie Dali, ani Plinius, choć to zacne marki).

No, trochę się pośmiałem, bo garnitur jest rzeczywiście mocno udziwniony i po prostu nie nadaje się wg mnie na okazje formalno-robocze, ani na formalne. Obowiązują pewne kanony dotyczące dopasowania, kroju i szczegółów. Przykro mi, ale w otoczeniu roboczym, gdzie obowiązuje określony dress code, Twój garnitur naprawdę zostałby odebrany jako przebranie.

Na polecanych wcześniej blogach (np. Macaroni Tomato), oraz w kilku wątkach na tym forum jest sporo informacji w co należy na początek się zaopatrzyć. Pozostaje tylko pytanie - na jakie okazje potrzebujesz ubierać się klasycznie elegancko.

off-topic: rzeczywiście, interesuję sie audio, stąd moje pytanie. Zdjęcie jest dość małe, a przetworniki przypominają te z Dali Euphonia, a urządzenie na szczycie szafki Pliniusa serii 9xx :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1,

Jeśli chcesz się jeszcze trochę pośmiać to zapraszam na mój kabaret do Łodzi:) Ależ oczywiście, że garnitur (tudzież hybryda garnituru i smokingu ze względu na kołnierz szalowy, a nawet garnituru i żakietu angielskiego ze względu na poły marynarki) nie jest ubraniem ("przebraniem") formalnym, które można założyć po 18. Myślę jednak, że wkładając pod marynarkę cienki np.: szary sweter v-neck i krawat w stonowanych barwach jako ubiór nieformalny jest do zaakceptowania, nawet biorąc pod uwagę zasady dress code'u.

Zapewniam, że nie jestem (kompletnym) ignorantem (ani starym wygą) jeśli chodzi o klasyczną męską elegancję - blog np:. Macaroniego Tomato odwiedzam regularnie. (Nie)stety wybieram zarówno z klasyki jak i mody to, w czym się dobrze czuję, a ów garnitur był swoistym eksperymentem. Na pewno na "Halkę" do opery się nie nadaje.

OT: kolumny to Pure Acoustics z serii Supernova (Dali mam w ...oddali, czyli w domu na wsi), a "urządzenie" na szczycie szafki to magnetofon szpulowy Unitra, pod nim vintage'ovy wzmacniacz Kenwwood'a dla kolumn Canton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phantom

Zestaw rzeczywiście dość ekstrawagancki, ale ważne, żeby mieć swój styl.

Chętnie oglądnąłbym większe zdjęcia bo na zprezentowanych naprawdę nic nie widać.

Ja bym poprawił węzeł - wygąda dość niezgrabnie a sam krawat ma ciekawy nadruk. Ekstrawagancja samego ubrania moim zdaniem wynika z tego, że:

po pierwsze kamizelka ma taki sam kołnierz jak marynarka, bardzo kontrastujący z resztą co tworzy dziwny kształt geometryczny w połowie sylwetki. Może bez kamizelki, albo z inną kamizelką wyglądało by to bardziej harmonicznie. Sam kołnierz szalowy jest czarny a ubranie jasne (zresztą ładny kolor) - to tworzy dziwność tej hybrydy moim zdaniem. Tak jak wspomnieli koledzy - jeśli celem było wyróżnienie i ekstrawagancja to jak najbardziej osiągnąłeś efekt, jeśli subtelna, klasyczna elegancja - nie. Za to buty bardzo mi się podobają :)

Co do dopasowania: jak na mtm czy jak to określiłeś adv mtm - marynarka dziwnie się marszczy wokół guzika i na rękawach.

Generalnie chętnie bym zobaczył większe zdjęcia i np. zdjęcie bez kamizelki (która chyba jest nieco za krótka, albo spodnie z za niskim stanem - wystaje pasek co nie wygląda korzystnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garnitur ewidentnie nie - bo się świeci. Wygląda niczym z bazarku i chyba firma Pawis faktycznie w taki rynek celuje, po tym co widziałem na ich stronie internetowej. Znamienne, że firma nie informuje o tym, z czego tworzy swoje działa, ale widziałbym raczej 100% poliester.

Buty to półbuty czy sneakersy?

Marynarka, jak wskazuje zdjęcie nr 1 jest źle dopasowana, jakoś dziwnie się marszczy, ale jesteś zbyt oddalony, żeby można było dobrze ocenić.

Zegarek straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ phantom

Jest oczywiste, że nie jesteś na poczatku i, że nie musisz czytać tch blogów żeby w ogóle zacząć. To jak się ubrałeś jest dla mnie dużo za mocne i nigdy bym się tak nie ubrał, ale jestem z Tobą. Nie uważam, że wszyscy są zobligowani do odtwarzania istniejących wzorców klasycznej elegancji. Twoja kompozycja nie jest w zgodzie z jej kanonami, ale bez wątpienie korzysta/wywodzi się z jej elementów więc IMHO pasuje do tego wątku.

Inna sprawa to, że rozdzielczość zdjęć nie pozwala dobrze zobaczyc jak leży marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o lepsze zdjęcia bo trudno ocenić dopasowanie i ogólny wygląd na podstawie tych. Jest to przykład mody męskiej w stylu Dolce and Gabbana, niż męskiej klasycznej elegancji, ale i na to jest miejsce w tym wątku. Skarpetki zdradzają, że nie jesteś laikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarek straszny.

Ee. bez przesady - moim zdaniem zbyt słabo go widać, byś mógł tak kategorycznie go ocenić.

Widać za to markę. Mi to wystarcza, zegarki emporio armani to jak koszulki d&g. Z natury złe.

Nie ma to jak konstruktywne wyjaśnienie :lol: Jeśli tak będą argumentowane krytyki w tym wątku, to może po prostu z góry zdefiniować listę producentów "strasznych" rzeczy.

Sam też nie lubię marki Emporio Armani, ale np http://www.e-zegarek.pl/sklep/emporio-a ... -1469.html wygląda dość podobnie do uznawanego http://watches.infoniac.com/new-jaeger- ... watch.html (na zdjęciu, w rzeczywistości pewnie gorzej) więc abstrahując od bebechów tego zegarka nie widzę błędu w użyciu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić zegarek armaniego to jak kupić perfumy marki mercedes(pomijam, ze takich nie ma) ale wiadomo o co chodzi, należy kupować rzeczy marek, które sie specjalizują w danej dziedzinie.

Najbardziej z tego wszystkiego w oczy rzuca sie kamizelka, która nie jest w dobrym tonie, kamizelek już praktycznie w ogóle sie nie nosi, a na pewno nie w takiej sytuacji.

co innego jak to byś Ty brał ślub, to jeszcze ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić zegarek armaniego to jak kupić perfumy marki mercedes(pomijam, ze takich nie ma) ale wiadomo o co chodzi, należy kupować rzeczy marek, które sie specjalizują w danej dziedzinie.

Zgoda, ale w tym przypadku chodzi o to, że gościowi komentuje sie zegarek jako "straszny" uzasadniając to marką. Moim zdaniem to nadużycie. Co do perfum Mercedes, to istnieją perfumy Ferrari, ponoć nie takie znów złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją też krawaty Ferrari. Zdziwilibyście się, jak dobrze wyglądają.

Kupić zegarek armaniego to jak kupić perfumy marki mercedes(pomijam, ze takich nie ma) ale wiadomo o co chodzi, należy kupować rzeczy marek, które sie specjalizują w danej dziedzinie.

Zgoda, ale w tym przypadku chodzi o to, że gościowi komentuje sie zegarek jako "straszny" uzasadniając to marką. Moim zdaniem to nadużycie. Co do perfum Mercedes, to istnieją perfumy Ferrari, ponoć nie takie znów złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale w tym przypadku chodzi o to, że gościowi komentuje sie zegarek jako "straszny" uzasadniając to marką. Moim zdaniem to nadużycie. Co do perfum Mercedes, to istnieją perfumy Ferrari, ponoć nie takie znów złe.

Jeśli porównujesz to http://www.e-zegarek.pl/sklep/emporio-a ... -1469.html do tego http://watches.infoniac.com/new-jaeger- ... watch.html to ja wysiadam ...

W zegarku armani chodzi tylko o logo "armani". Reszta to niepotrzebne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zegarki Armani to chińszczyzna (nawet mechaniki mają oryginalne werki z chin) i z zegarkami w znaczeniu stricte, nie mają nic wspólnego - choć jeśli ktoś lubi płacić za logo, to ma do tego prawo - można je porównać do szmacianych t-shirtów armani za 800zł.

Oczywiście są firmy które nie specjalizują się w zegarkach, a mają niezłe czasomierze - np. Ermenegildo Zegna dla którego zegarki robi Girard Perregaux (osobiście wolałbym logo GP na zegarku ;), czy też Chanel (na świetnych mechanizmach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw "zjeżdżacie" phantoma z góry do dołu a potem się dziwicie że ludzie boją się umieszczać swoje zdjęcia w CMDNS . Co innego krytyka , a co innego "tragedia bo od armaniego " :/

Myślę, że wszyscy byli bardzo powściągliwi wobec, imho, najgorszego zestawu wrzuconego na forum w bieżącym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw "zjeżdżacie" phantoma z góry do dołu a potem się dziwicie że ludzie boją się umieszczać swoje zdjęcia w CMDNS . Co innego krytyka , a co innego "tragedia bo od armaniego " :/

Mnie się wydaje, że kolega celowo pozyskał te śmieszne ciuszki, przebrał się dla jaj i w takim wesołym tonie postanowił przywitać się z nami. Witaj Phantom, jajcarz z Ciebie :)

Zgadzam się. Skarpety go zdradziły :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.