Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Moje subiektywne 'ale':

- zgodze sie z opinia, ze dol jest zbyt obszerny, chociaz im dluzej sie przygladam tym bardziej przekonany, ze calosc jest obszerna, moze to wplyw spodni

- kolorystycznie jest malo interesujaco, czern (jesli to jest czern) mi tutaj zupelnie nie pasuje, marynarka jest lekka i letnia, a dol ciezki, przygnebiajacy

- brakuje paska i spodnie sa zbyt dlugie nawet jak na 'dluzsze' standardy

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka Feraud, koszula Abercrombie&Fitch, spodnie Boss, buty Pierre Cardin.

Kolorystycznie monotonnie - rzeczywiście mógłbyś dorzucić jakiś smakowity detal. np kobaltową poszetkę ;)

Marynarka (pierwsze zdjęcie) w ramionach wydaje się dobrze, ale zauważ jak pod pachami tworzą się zapadliska. Wydaje się, że możnaby wybrać trochę materiału w tych miejscach. Albo zwęzić górę. Co na to Pan Górka?

Strasznie pomarszczone rękawy, ale to już chyba cecha materiału.

Spodnie na pewno zbyt obszerne. Obserwując Twoje zestawy można stwierdzić, że masz tendencję do szerokich spodni. Dla Twojej sylwetki można śmiało zaproponować węższe i lekko krótsze. Dla przykładu zobacz poprzedzający zestaw Immune i ostatni Macaroniego. Są stylistycznie różne, ale proporcjonalnie ładnie dobrane.

Generalnie zestaw podoba mi się podobnie jak Twój wcześniejszy smoking i spodnie z wysokim stanem, z tym że w każdym przypadku wolałbym węższe spodnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z szerokością spodni u mnie jest taki, że mam dość szerokie uda. pozostałości po siłowni. w tych spodniach mam problem włożyć rękę do tylnej kieszeni! gdyby były węższe u dołu, to by były takie marchewki \ / \ /

przytyło mi się ostatnio i może dlatego wszystko jest obszerne :D ciężko się już spodnie zapinają... co do marynarki, to w barkach jest ok, ale w biodrach lekko ciasnawa. przyczyna tego oczywista. rękawy są pomarszczone odkąd ją pierwszy raz widziałem. jest to bawełna z lnem, więc nic dziwnego. ja bym się nie zdecydował osobiście na takie spodnie, jak Immune czy Macaroni (przy czym jego są już ewidentnie przyciasnawe). Nie podoba mi się ich długość. te spodnie bossa mają u dołu niecałe 22 cm. nie mógłbym nosić chyba węższych. te spodnie wełniano-jedwabne, które wcześniej pokazywałem, zostaną zwężowane do 22 cm dołem. w pon. powinny być gotowe. spodnie smokingowe mają 23 cm dołem, uważam, że na szerokość są super. prawdopodobnie tyle też będą miały spodnie garniturowe od p. Górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. teraz rozumiem. bo na zdjęciach wyglądasz na zupełnie szczupłego.

na pocieszenie dodam, że też mam szerokie uda i bynajmniej nie od siłowni :lol: a spodnie szyją mi mocno zwężające się - co rzeczywiście wywołuje 'efekt marchewki'. ale wszystko wygląda dobrze dopóki mam na sobie marynarkę, która przykrywa problematyczny obszar :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to bawełna z lnem, więc nic dziwnego. ja bym się nie zdecydował osobiście na takie spodnie, jak Immune czy Macaroni (przy czym jego są już ewidentnie przyciasnawe).

Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z wydawaniem tak zdecydowanych sądów jeszcze przez jakiś czas. Jeśli miałbym wskazać ze spodni Macaroniego i Twoich od Badury te o nietrafionym rozmiarze, to bez wahania wybrałbym Twoje.

Zgadzam się z poprzednikami - proporcje dołu i góry są zaburzone przez zbyt obszerne w porównaniu do marynarki spodnie. Zestawienie kolorystyczne też nie w moim guście. Widać jednak progress ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, moim zdaniem oba wspomniane przykłady to lekkie przegięcie. Pokazane przez Kseta spodnie po prostu psują jego sylwetkę. Macaroni też wg mnie się w swoich peregrynacjach zapędził daleko (piję oczywiście do białych portek od K.M.) - czekamy niecierpliwie na rybaczki (przepraszam Cię Wojtku za uszczypliwość).

Jak wg mnie powinny leżeć dobrze dobrane portki - były 2 garnitury i jeden zestaw koordynowany:

eye_lip (koordynowany)

4inhand (garnitur)

Immune (garnitur).

W perpektywie zdjęcia u Immune jest jak dla mnie już nieco odważnie (ja dobieram dłużej i szerzej dołem), ale poza subiektywnymi różnicami w naszych gustach - obiektywnie nadal bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macaroni też wg mnie się w swoich peregrynacjach zapędził daleko (piję oczywiście do białych portek od K.M.) - czekamy niecierpliwie na rybaczki (przepraszam Cię Wojtku za uszczypliwość).

(ja dobieram dłużej i szerzej dołem)

Ktos inny dobiera krocej i wezej, cos w tym dziwnego, ze gusta sa rozne?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos inny dobiera krocej i wezej, cos w tym dziwnego, ze gusta sa rozne?

Pozdrawiam,

dsc.

Nic dziwnego - czy mój wpis sugerował, że jest inaczej? Co do kroju stosowanego przez Wojtka - to dla mało domyślnych wpisałem w nawiasie, że to żart z mojej strony. Tekst nt. innego doboru długości nogawek niż te u Immune'a też chyba jest samokomentujący się. Jeśli wzajemnie się nie zrozumieliśmy, to mam propozycję - albo Ty przestaniesz palić, albo ja zacznę pić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze - dobry wybór (choć sam nigdy nie paliłem, więc w sumie nie wiem),

drugie - nie warto, coś od życia trzeba mieć ;-)

Jeszcze odnośnie spodni Wojtka przypomniała mi się śmiesznostka - dziś zamawiałem spodnie u KM, który popełnił ostatnie kilka par pokazanych na blogu MT. Na pytanie o długość, starczyło powiedzieć panu Kazimierzowi - 2-3 cm dłużej niż u Wojtka :-) Kolega Macaroni staje się marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emac, coś niewyraźnie dziś wyglądasz! weź rutinoskorbin!!!

kolorystycznie trochę to 'smerfnie' wygląda. może różową koszule? spodnie albo pasujące do marynarki albo może jakiś beż? taki jasny. na lato byłyby świetne. marynarka imho ma wąskie klapy dość. widać to, jesteś w miarę szeroki i lepsze byłyby klasycznie na pół szerokości marynarki. koszula jest biała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zestaw jest poprawny (poza niewyprasowaniem), jednak miało być swobodnie i na luzie (jeśli to zestaw niedzielny), a wyszło trochę ponuro. Proponuję tchnąć w niego trochę życia jakimś kolorem.

Na razie darujmy sobie detale i popracujmy nad punktami najbardziej newralgicznymi.

Krawat jest trochę zbyt krótki, ale to może wynikać z tego, że to Twoje pierwsze zdjęcia i jak każdy na początku prostujesz się jak struna :) Krawat powinien sięgać do połowy klamry paska więc pewnie będzie trzeba go przewiązać.

Koszula ma zbyt długie rękawy, ale nie zdejmiesz marynarki skoro masz krawat więc nikt się nie dowie :) Trzeba ją też wytaliować, albo pomyśleć o zakupie slim fit. Niepokoi mnie trochę połysk koszuli. Jeśli jest ze sztucznego materiału najprawdopodobniej ugotuje Cię szybciej niż myślisz.

Możliwe, że w przyszłości będziesz chciał skrócić trochę spodnie i zmienić buty na coś bez tych poprzecznych pasków. Nie słuchałbym jednak nikogo kto powie, że musisz to zrobić. Twój styl, Twoja decyzja.

Marynarkę zostawiam. Zachęcam do poczytania tego tematu, a wszystko stanie się jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emac

całość wydaje się obszerna, ale dobrze, że równomiernie obszerna.

za duże wkłady poduszkowe na ramionach - niepotrzebnie podbijają połączenie rękawa z tułowiem. być może jesteś rzadko spotykanym posiadaczem nieopadających ramion i dobrze byś wyglądał w marynarce neapolitańskiej.

spodnie (raczej casualowe) są dość sztywne więc nie drapują się a łamią w zbyt wielu miejscach - w takim wypadku lekko bym je skrócił i pozwolił by prosto opadały.

z tego wszystkiego moim zdaniem buty są najgorsze - mają jakieś dziwne zdwojone fałdy i zbyt grubą podeszwę. do tego zestawu lepsze byłyby klasyczne golfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.