Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Skóra wbrew pozorom nie jest tak wrażliwa na działania potu. Dodatkowo jeśli to są buty żeglarskie to ich skóra jest przystosowana do kontaktu z słoną wodą.

Co do bakterii i innych tego typu - mam doświadczenie z butami górskimi z skórzaną wyściółką. Pomimo skarpet w lecie buty są całkowiecie przepocone. Po wielu już latach użytkowania tych butów skłamał bym mówiąc, że brzydko pachną.

A poza tym, jak już wspomniałem - są niskie stópki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się o naturalne pozycje, wyszło jak wyszło.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Buty założyłem takie, bo takie miałem na piętrze. Na zewnątrz angielki wypastowane na wysoki połysk, ale nie wchodziłem w nich do góry, gdzie miałem aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie elementy wyglądają na zbyt obszerne, a przyczyną tego jest według mnie zbyt wysoki stan spodni (oraz ich szerokość), który skutecznie zaburza proporcje. Na pierwszym zdjęciu wygląda na to, że pas masz gdzieś mniej więcej na wysokości zapięcia marynarki (poniżej zapięcia prawie, że nie widać koszuli), czyli w 2/3 wysokości całego ciała. Przez to marynarka sprawia wrażenie strasznie długiej, a dół dodatkowo poszerzony jest przez 'obfitość' spodni. Ogólnie moje wrażenie całego zestawienia jest negatywne, mimo, że wszystkie elementy mogą być poprawne.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem, że to kiedyś powiem, ale spodnie rzeczywiście za szerokie. Jak widać nie istnieje liniowa miara szerokości nogawki, zależy to też od postury, ja noszę 24 cm i wydaje mi się to optymalne, jednak u kolegi 23 wydają się stanowczo za szerokie, ale wynikać to może z paru rzeczy:

- zbyt smukłych butów

- wysokiego zapięcia marynarki

- młodzieńczej sylwetki

- nieodpowiedniego kroju spodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka leży prawidłowo. To, czy spodnie powinny mieć wysoki stan, to kwestia własnych preferencji, więc nie poddaje to się ocenie. Moim zdaniem głównym powodem krytyki spodni przez kolegów jest to, że zdjęcia chyba są zrobione z użyciem flasha wbudowanego w aparat. Taki flash potrafi ubranie zepsuć nie bardziej, niż zepsuł twarz bohatera zdjęć. Tworzą się dziwne kontrasty, najmniejsze załamanie jest powiększane do rozmiarów słonia, itd. Jestem pewien, że ten sam zestaw w dziennym świetle wyglądałby lepiej (a nawet w świetle sztucznym ale bez lampy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiance, jakbyś zgadł... aparat na wysokości 0,9 metra, oparty byłem o widoczną w tle piękną czerwoną szafę.

Nie jestem wizardem, ale o mały włos nie zostałem fotografem :) - nie zwalczyłem opozycji w domu i musiałem skoncentrować się na bardziej "chlebodajnych" kierunkach.

Ta wysokość aparatu jeszcze może być do przeżycia o ile oś obiektywu jest równoległa do podłogi (innymi słowy prostopadła do fotografowanej osoby. Jeżeli oś obiektywu skierowana jest do góry to masz (1) podstawowy czynnik złych ujęć. Dodatkowo, zakładam, obiektyw aparatu był ustawiony na szeroki kąt, co przy (1) czynniku oraz podparciu dało to co widzimy.

Lepiej byłoby wyeliminować te błędy, a aparat ustawić nawet nieco wyżej.

pozdr

damiance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kset

Jak już robisz kolejne zdjęcia to zejdź piętro niżej po te inne buty ;)

Plus za koszulę - ładny wzór i marynarkę klubową, chociaż w tym wydaniu rzeczywiście nie pasuje do twojego młodzieńczego wyglądu. Może gdyby była lepiej dopasowana to nie było by tego efektu. Krój spodni rzeczywiście nieco retro, troszkę jak tu: viewtopic.php?f=1&t=927&start=0 w wklejonym przez Üxküll'a zdjęciu. Ale to fajna odmiana a wyższy stan moim zdaniem jest lepszy jeśli chcesz założyć szelki. Szelki same w sobie też fajnie, chociaż jeśli spodnie są dobre i można je nosić bez niczego to było by też miło.

P.S. Jeśli chcesz uzyskać naturalną perspektywę to musisz oddalić aparat od siebie. Sama zmiana wysokości statywu i dbanie o nie pochylanie go niewiele dadzą.

A podając ogniskową musisz powiedzieć czy to ekwiwalent dla małego obrazka czy wartość bezwzględna - inaczej ta informacja nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej byłoby poprosić jakiegoś domownika o zrobienie bardziej naturalnej fotki. Ostatnio zauważyłem, że mam głupie miny zawsze, kiedy robię sobie zdjęcia samemu - nieważne czy z ręki, czy z samowyzwalacza. Jak ktoś mi robi - problem znika, a pojawia się naturalność postawy i miny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodnie są właśnie zrobione tak, aby można było nosić je albo z szelkami, albo bez. mają po bokach ściągacze na 2 guziczki (standard oraz ściągnięte). chciałem właśnie taki staromodny krój uzyskać. a jak uważacie z długością? bo wszyscy domownicy próbują mi wmówić, że są o 1 cm za krótkie. mi się wydaje, że nie.

czy dałoby się jakiś krawat do takiej kombinacji założyć? bo niby zestaw marynarki klubowej, ale jakoś nie widzę tu nigdzie możliwości dobrego wzoru krawata - z powodu koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.