Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

chyba pierwszy raz zdarza mi się kupić spodnie, które są idealne i na długość, i w pasie.

Idealnie nie jest, ale nie jest to też moda ulicy. W każdym razie najfajniejsze jest to, że na zdjęciach wydajesz się być kompletnie wyluzowany i cały Twój strój wykrzykuje dokładnie to samo. Grunt to wpasować się z ubiorem w samopoczucie i Tobie się to udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kompromisowo uznajmy go za elegancki luz, ewentualnie wyluzowaną elegancję ;)

Widzę, że się kolega parkprawo przejął naszymi wpisami o butach i je wyciął (nie do końca udanie) :lol:

A tak na poważnie to fajny zestaw, taka subtelna elegancja ;)

Imho, bardzo fajny zestaw, ale bardziej zaklasyfikowałbym go do fajnego luzu niż subtelnej elegancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

To może kompromisowo uznajmy go za elegancki luz, ewentualnie wyluzowaną elegancję ;)

Widzę, że się kolega parkprawo przejął naszymi wpisami o butach i je wyciął (nie do końca udanie) :lol:

A tak na poważnie to fajny zestaw, taka subtelna elegancja ;)

Imho, bardzo fajny zestaw, ale bardziej zaklasyfikowałbym go do fajnego luzu niż subtelnej elegancji.

Elegancki luz mi się podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota

Dołączona grafika

Byłby to dobry zestaw gdyby nie jeden szkopuł, mianowicie chodzi mi o kolory które nieumiejętnie połączyłeś. Barwa marynarki zlewa się z koszulką. Tworzy to szarą i nijaką górę. Więc powinieneś założyć inne polo (np. w kolorze royal blue, to by znacznie ożywiło powyższą kompozycje) lub marynarkę.

Niedziela

Dołączona grafika

Świetny zestaw, jest tak prosty że aż "doskonały". Uważam też w przeciwieństwie do Immune iż skarpetki są dobrze dobrane.

Dołączona grafika

Dobry zestaw, pomijając koszulę z krótkim rękawem za którą będziesz się smażył w piekle jeśli nie wyspowiadasz się księdzu przed najbliższą mszą ;-) Jedyne zastrzeżenie mam do kołnierzyka, na zdjęciu wygląda to komicznie. Po dłuższym przypatrywaniu się naszła mi na myśl peleryna hrabiego Draculi :shock: Rogi kołnierzyka unoszą się w powietrzu jakby miały zaraz wystartować i odlecieć. Nie wiem czy to wina za małego rozmiaru kołnierza (jeśli tak, powinieneś odpiąć jeszcze jeden guzik to jedyny ratunek) czy kiepskiego prasowania.

Dołączona grafika

Mam jedno ale, nie nosi się czarnego paska z licowej skóry do siwych(?), zamszowych (prawdopodobnie) butów (pasek od zegarka już ci odpuszczam). Któryś z Panów się ze mną zgadza w tej kwestii?

Ok, "przyszedłem", ponarzekałem, ponarzekałem a teraz idę w powrotną drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wychodzę z cienia większości użytkowników prezentując swój dzisiejszy zestaw.

Od siebie dodam, że rękawy marynarki mogłyby być krótsze ;) ale były już skracane i niestety dałem się przekonać krawcowej że bardziej się nie da bo przeszkadzają guziki. Pasek jest w takim samym kolorze jak buty, za to pasek od zegarka to szary nylonowy NATO strap (bo tak).

Nadstawiam klatę na ostrą krytykę :mrgreen:

post-521-13658920219442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawy marynarki mają dobra długość. Gdybyś je jeszcze bardziej skrócił to by już za bardzo mankiet koszuli wychodził i skazałbyś się na chodzenie z zawsze jednym rozpiętym guzikiem przy rękawie marynarki.

Moim zdaniem zestaw bardzo ok, trochę spodnie wydają się przyciasne w udzie :) Buty też trochę przyciężkawe optycznie do tak lekkich spodni i marynarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie moim zdaniem bardzo poprawne, trudno ocenić szczegóły, bo zdjęcie trochę z daleka, ale ogólne wrażenie jest dobre. Podoba mi się prosta poszetka i jej ułożenie, jest dodatkiem i nie wyróżnia się, ani nie 'krzyczy'. Jedyny minus jaki widze to buty, w tym wypadku jestem mocno na nie.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się całokształt bardzo podoba! Dwa "ale":

- czy marynarka w barkach nie jest nieco zbyt szeroka?

- uważaj na patki w kieszeniach marynarki, żeby je wyciągać, bo niechlujnie wyglądają takie na wpół wciągnięte.

Zastanawiam się, czy lepsze do zdjęć nie będą pozy takie w ruchu, czy nie będą bardziej reprezentatywne. Pozy "na wyprost" są dość niewygodne przy pozowaniu i nienaturalne. Ja np. w rzeczywistości nigdy tak nie stoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Masz garnitur, to i krawat musi być.

Do marynarki i odd trousers już nie musisz go mieć.

Rozumiem, że każdy z nas ma jakieś tam swoje zasady. Rozumiem, że lepiej się czujesz w garniturze pod krawatem. Ale nie twórzmy z tego "zasad generalnych".

pzdr

montalb

a na poważnie - koszula z krótkim rękawem dla kogoś kto aspiruje do eleganckiego wyglądu/ubierania się nie powinna istnieć :D

Dlaczego?

pzdr

montalb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Masz garnitur, to i krawat musi być.

Do marynarki i odd trousers już nie musisz go mieć.

Rozumiem, że każdy z nas ma jakieś tam swoje zasady. Rozumiem, że lepiej się czujesz w garniturze pod krawatem. Ale nie twórzmy z tego "zasad generalnych".

pzdr

montalb

a na poważnie - koszula z krótkim rękawem dla kogoś kto aspiruje do eleganckiego wyglądu/ubierania się nie powinna istnieć :D

Dlaczego?

pzdr

montalb

A dlaczego naturalne bawełniane bluzy lub spodnie nie sa uznawane za eleganckie w miescie?

Dlaczego krótkie spodnie w miescie nie sa uznawane za eleganckie?

Nie wszyscy przestrzegaja tych samych zasad.

post-270-13658920222459_thumb.jpg

post-270-13658920222571_thumb.jpg

post-270-13658920222683_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego naturalne bawełniane bluzy lub spodnie nie sa uznawane za eleganckie w miescie?

Dlaczego krótkie spodnie w miescie nie sa uznawane za eleganckie?

Nie wszyscy przestrzegaja tych samych zasad.

Po pierwsze dlatego, że bawełniana bluza została zaprojektowana jako funkcjonalny strój sportowy a dobra marynarka jako elegancki strój sportowy ;)

Ponieważ elegancja to rodzaj staranności której bluza nie ma.

Ponieważ lepiej wyglądasz w dobrej marynarce niż w dobrym dresie.

Ponieważ tak kulturowo zostało ukształtowane nasze postrzeganie dresu (np w opozycji do marynarki).

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego naturalne bawełniane bluzy lub spodnie nie sa uznawane za eleganckie w miescie?

Dlaczego krótkie spodnie w miescie nie sa uznawane za eleganckie?

Nie wszyscy przestrzegaja tych samych zasad.

Po pierwsze dlatego, że bawełniana bluza została zaprojektowana jako funkcjonalny strój sportowy a dobra marynarka jako elegancki strój sportowy ;)

Ponieważ elegancja to rodzaj staranności której bluza nie ma.

Ponieważ lepiej wyglądasz w dobrej marynarce niż w dobrym dresie.

Ponieważ tak kulturowo zostało ukształtowane nasze postrzeganie dresu (np w opozycji do marynarki).

...

To były pytania retoryczne nawiazujace do pytania o koszule z krotkim rekawem, ale dzieki za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na poważnie - koszula z krótkim rękawem dla kogoś kto aspiruje do eleganckiego wyglądu/ubierania się nie powinna istnieć :D

Dlaczego?

powinienem odpowiedzieć - a dlaczego nie? – ale wyszedłby mój wredny charakter, a obiecałem pracować nad nim :D

oczywiście można jednak po spełnieniu pewnych szczególnych warunków i zaistnieniu niezapomnianych okoliczności przyrody

- jesteś brytyjskim (i nie tylko) oficerem w służbie Jej Królewskiej Mości w rejonach świata uznawanych powszechnie za tropikalne

- jesteś oficerem marynarki (wojennej lub handlowej) i jest to element mundur

- bierzesz udział w weselu które odbywa się w regionie Polski gdzie wieloletnia i uświęcona tradycja (czyli praktycznie 99,9% powierzchni kraju) wymusza wręcz taki strój i można uznać że jest to strój regionalny lub tradycyjny, oczywiście założyć należy że uroczystość ta wypada w czasie wyjątkowo upalnego miesiąca (ale niekoniecznie); w tym miejscu jeszcze jedna bardzo ważna uwaga – niezastosowanie się do tej wieloletniej tradycji może narazić osobę „inną” (np. w koszuli z długim rękawem że o spinkach nie wspomnę) na liczne przykrości i jeżeli nie jesteś miszczem walki sztachetą z gwoździem po komendzie „STOP kapela szwagra biją!!!” należy natychmiast schronić się pod najbliższym stołem i nawet tępym (zazwyczaj) nożem stołowym doprowadzić swoja koszulę do stanu pozostałych autochtonów

a teraz prawie poważnie – ponieważ w szafie eleganckie mężczyzny nie ma miejsca na koszulę z krótkim rękawem i wynika to z wieloletniej tradycji

PS. koszula z krótkim rękawem to jak skarpety do sandałów lub klapek, jedzenie spaghetti łyżką i widelcem, wspólny wakacyjny wyjazd z teściami – niby można, ale …

To były pytania retoryczne nawiazujace do pytania o koszule z krotkim rekawem, ...

też odniosłem takie wrażenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozy "na wyprost" są dość niewygodne przy pozowaniu i nienaturalne. Ja np. w rzeczywistości nigdy tak nie stoję.

Najlepsze są pozy naturalne i w ruchu. Ciekawe podejście ma ostatnio robiący filmiki Macaroni Tomato, te filmiki to byłby ideał, gdyby nie ograniczona kolorystyka gifów i brak możliwości pauzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się skuszę. Co prawda zdjęcie sprzeczne z tematem, bo nie robione dzisiaj, ale dopiero co je dostałem i wydaje mi się w miarę poprawnie prezentować całość.

Dołączona grafika

Garnitur: Tadeusz Baś (bespoke)

Koszula: Zara (na spinki choć tu nie widać - spinki z niebieskim kamieniem pod krawat)

Krawat: Lambert

Buty: wytwórca nieznany - buty robione w Wawie dla mojego dziadka, znalazłem je niedawno na strychu i oddałem do rewitalizacji. Szewc wycenił je na ~20 lat, a wyglądają jakby dopiero co z półki zeszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat mi się bardzo podoba, tak samo biała poszetka, którą jednak przy takim ułożeniu preferuję trochę głębiej schowaną. Spodnie są za długie albo za nisko opuszczone (może szelki?). Buty jakieś dziwne, zwłaszcza lewy (prawy na zdjęciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie długości są dobrej (na zdjęciu się trochę zsunęły), choć co do szerokości prawdopodobnie mogłyby być węższe na dole.

Co do butów, to niestety nie jestem fanem fotografii a co za tym idzie pozostaje jedynie aparat w telefonie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mam 2 identyczne pary (różnią się tylko kolorem) z czego brązowych jeszcze nie oddawałem, więc są w takiej formie w jakiej leżały na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.