Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

@ Kset

W Twojej stylizacji pojawia sie problem, ktory nieczesto tutaj wyplywa. Chodzi o to, ze nie mam pojecia gdzie chlopak w Twoim wieku moglby isc tak ubrany. Ubrales sie jak bys juz mial jacht i byl czlonkiem zarzadu czegos duzego. Moim zdaniem to jest zupelnie niespojne z tym kim jestes (a na pewno z komentarzam, ktorymi opatrzasz swoje zdjecia).

Zmiana butow jest konieczna. Nie ma dyskusji czy spodnie sa zbyt szerokie. Sa jak dzwony. Trzeba je zwezyc. Chociaz wyglada tez na to, ze zdjecie bardzo mocno zaburza proporcje. Na pewno gdyby aparat stal kilkadziesiat cm wyzej byloby lepiej.

Moim zdaniem do tego zestawienia krawat gladki w kolorze kontrastujacym do koszuli (moze niebieski?) + zmiana poszetki na biala lub pasujaca do krawata. Opcja dla zaawansowanych (ale znowu IMO tylko w sposob spojny z zajmowana pozycja i osobowoscia) to krawat z wzorem (pawie oczka etc.). Dobranie takiego krawata jest trudne i wymaga wyczucia. Bardzo rzadko widze mezczyzn, ktorzy zrobili to dobrze, a jesli juz widze, to naprawde rzadko sa to Polacy.

Dodam jeszcze tylko, ze dodanie krawata sprawi, ze stylizacja bedzie jeszcze mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodnie każę zwężyć, zwłaszcza, że trzeba i tak jedną rzeczy poprawić (taka listewka na dole wystaje o pół mm) i lepiej kanty zaprasować.

4inHand, stosuję niezwykle skuteczną metodę afirmacji ;) dzięki niej przed 30 będę milionerem. Nie uważam, żeby był to ubiór niespójny z moim wizerunkiem, wiem, ze może być różńie postrzegany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie miałby gdzie w tym iść? Moim zdaniem zestaw jest elegancki, ale luźny zarazem, w końcu to nie bardzo formalny 3 częściowy garnitur. Zestaw bardzo dobry na uczelnie / do pracy / wieczorne wyjście.

Poza tym moim zdaniem spodnie garniturowe to chyba najluźniejszy rodzaj spodni, jaki został wymyślony :) Nawet do sklepu idąc je zakładam, bo co się będę w jeansach męczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie miałby gdzie w tym iść? Moim zdaniem zestaw jest elegancki, ale luźny zarazem, w końcu to nie bardzo formalny 3 częściowy garnitur.

gwoli ścisłości - zestaw marynarki klubowej (szare spodnie + marynarka). faktycznie bardzo nieformalny - o formalności takiego decyduje m.in. stopień koloru spodni. im ciemniejsze, tym bardziej formalny. no i koszula poniekąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie doboru krawata. Ostatnio kupiłem w SH bardzo podobną koszulę od Van Heusen i niebieski krawat w sporawy wzór od M&S. Nie kupowałem ich z myślą o ich połączeniu, ale kiedy leżały obok siebie, stwierdziłem że tak się gryzą, że aż pasują. Moja mama powiedziała, że to połączenie w stylu Huberta Urbańskiego. Coś w tym jest:

Dołączona grafika

Niestety, zarówno krawat, jaki i koszula, są w tej chwili 40 km ode mnie, więc nie mogę zrobić im sesji. Jak napisał 4inhand, to dość karkołomne połączenie, ale w przypadku takiej koszuli chyba jedyne słuszne: krawat klubowy w skośne pasy nie będzie pasował, a gładki będzie tak poprawny, że aż nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kset

W Twojej stylizacji pojawia sie problem, ktory nieczesto tutaj wyplywa. Chodzi o to, ze nie mam pojecia gdzie chlopak w Twoim wieku moglby isc tak ubrany. Ubrales sie jak bys juz mial jacht i byl czlonkiem zarzadu czegos duzego.

W pełni się z tym zgadzam. Mimo, iż według kanonów klasycznej męskiej elegancji, zestaw który zaprezentował Kset jest nieformalny, to należy jeszcze zwracać uwagę na inne czynniki. Odkąd studiuję, to nie widziałem na zajęciach nikogo ubranego w ten sposób. Chyba każdy doskonale sobie zdaję sprawę, że większość młodych ludzi uważałaby taki zestaw za ekstremalnie formalny. Młody chłopak tak ubrany uchodziłby za lekko oderwanego od rzeczywistości, tudzież czekającego na jakiś egzamin.

Nie chcę przez to powiedzieć, że każdy student powinien chodzić w koszulce i jeansach, ale moim zdaniem przy wyborze ubrania należałoby też czasem spojrzeć przez pryzmat swojego wieku i środowiska, w którym się obraca.

Jeżeli kolega się w tym dobrze czuję to wszystko jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kset, ja bym posłuchał 4inHand, moim zdaniem trafił w sedno.

Marynarki klubowej używam najczęściej, to ulubiony element mojej garderoby ale przy Twojej posturze mógłbyś ten zestaw mieć po prostu lepszy, bardziej pasujący do Twoich <20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba. Skarpetki dobrane odważnie i z fajnym efektem. Nie mogę się przekonać do spinki do krawata, ale nie znaczy to, że dogmatycznie ją tępię u innych. Marynarka świetnie IMO leży w barkach. Kolorystyka fajna i nienachalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye-lip

Bardzo ok :) Zadziwiające, że mankiety względem rękawów nie zmieniły pozycji mimo, że jedna ręka jest podgęta. Czy to z powodu podwójnego mankiety który "zaklinował się" w rękawie?

Jak rozumiem patka kieszeni przez przypadek pokazała się? Tylko spinka na krawacie strasznie wysoko. W zasadzie ona jest najbardziej potrzebna kiedy zdejmie, rozepnie się marynarkę i wtedy lepiej jak jest niżej - klasycznie. A tak wysoko wygląda jakby mówiła: patrzcie na mnie, tu jestem ;)

Możesz zdradzić co to za buty - mają ładny kształt.

proceleusmatyk

Brawo za coś nowego. Ciągle koszule, koszule. Koszula z krawtem i poszetką, koszula bez krawatu z poszetką... ;) Tylko nie wiem czy w chłodniejszy ale jednak letni dzień lepiej nie wyglądałby cieńki golfik. Ten jest trochę hemingway'owski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye-lip

Bardzo ok :) Zadziwiające, że mankiety względem rękawów nie zmieniły pozycji mimo, że jedna ręka jest podgęta. Czy to z powodu podwójnego mankiety który "zaklinował się" w rękawie?

Mankiet powinien mieć taką odległość między przeciwległymi dziurkami, aby właśnie sztywno trzymał się w tej samej wysokości, ani nie zjeżdżając na dłoń w przypadku zwisającej ręki, ani nie odjeżdżając do tyłu w przypadku zginania i podnoszenia ręki. Zakładając, że masz około 19 cm w nadgarstku, taki rozstaw powinien wynosić około 26,5 cm. Do tego oczywiście dochodzi fakt, że jeżeli ktoś skrócił rękaw koszuli za bardzo, to i tak mu odjedzie do tyłu mankiet, dlatego warto być świadomym, ile cm zapasu należy zostawić w długości rękawa koszuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Witam,

U mnie też wczoraj pogoda była zmienna i ze względu na wiatr od morza momentami było chłodno - zestaw weekendowo-kolorowo. Stąd właśnie grubsza wełniana marynarka. Zresztą w sam raz ta marynarka jest idealna na takie pogody - ciepła, a równocześnie przewiewna. Taki odpowiednik dobrego wełnianego swetra. Typowe okrycie wierzchnie, w wersji użytkowej praktycznie prawie nie występującej w dzisiejszych czasach.

Również cieniutki wełniany golf jest idealnym rozwiązaniem przy takiej zmiennej pogodzie.Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye-lip

No to masz jeszcze plusa dodatkowo za kolory. Zdjęcie całości wygląda niestety buro ale teraz widać, że wiosna :)

Caporegime

Generalnia łapię koncepcję dopasowania obwodu mankietu i długości rękawów. Ale to nie zmienia faktu, że zawsze mankiet koszuli ma pewną swobodę a mankiet marynarki zawsze troszkę się podciąga. W wypadku tej stylizacji wygląda na to, że oba rękawy ładnie współgrają - co uważam za niezbyt powszechne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie o ile rękaw marynarki się podciąga, co jest naturalne, o tyle rękaw koszuli powinien pozostawać zawsze w tym samym miejscu, by niepochlebnie nie odsłaniać nadgarstków.

Efekt podciągania się rękawa koszuli wraz z marynarką można uzyskać przez własnie skrócenie rękawa koszuli, dzięki czemu zachowuje się tak samo jak ten od marynarki. Ostatecznie takie coś ma miejsce też w przypadku zbyt dużego mankietu, przez co nie pracuje on swobodnie pod spodem, ale zakleszcza się w rękawie od marynarki. Ale ja osobiście od obu tych rzeczy uciekam jak najdalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.