Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Nereusz świetna koszula. Jest ona koloru delikatnego turkusu czy to rodzaj jakiegoś błękitu ? Mogłbyś podrzucić link do tej koszuli ze strony wólczanki żeby mieć pewność która to? :)

pozdro

Dzięki ;)

Koszula to intensywny błękit, posiada on taki biało-niebieski mikro-wzór, który świetnie rozświetla materiał :

http://www.wolczanka.com.pl/product-pol ... uziki.html

Dzięki za link. Chyba też taką nabęde :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

można ciemniejsze buty by do tego założyć. takie jakieś wiśniowe, czy burgundowe... moim zdaniem lepiej by się prezentowały. spróbuj.

Szczerze mówiąc, to do tego zestawu ewentualnie tylko brougi wiśniowe, czy brązowe (pomijam zamsz) imo by pasowały jakoś. Jednak wolę założyć boat shoes, gdyż i tak bardzo się odróżniam od innych studentów na uczelni, a gdyby jeszcze dołożyć do tego zestawu takie dandy buty, to już by było chyba overdressed ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotni i niedzielny - spacery po mieście i po parku z dziewczyną.

Sobota

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To od dołu:

1. buty - Sphinx (nie wiem co to, ojciec mi dał, bo nie lubi sznurowanych butów)

2. spodnie - Andrew James (Van Graff)

3. polo - Levi's

4. marynarka - Montego (P&C)

Niedziela

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

1. buty - oxfordy NC

2. skarpety - nie pamiętam firmy, 100% bambus

3. spodnie jw.

4. koszula - TM Lewin, kupiona na allegro za 4,50 zł.

5. zegarek - Tissot Seastar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Masz garnitur, to i krawat musi być.

Do marynarki i odd trousers już nie musisz go mieć.

Dzisiejszy zestaw - miało być bardzo ciepło i do tego musiałem trochę pochodzić po mieście, więc od razu koszula z krótkim rękawem, bez krawata - wszystko oczywiście w moim ulubionym brązie:)

Dołączona grafika

Torba:

Dołączona grafika

Buty:

mokasyny Fratelli Rossetti (dokładna fotka we wcześniejszym zestawie)

spodnie Vistula (brązowe - również już były)

Pasek Vistula,

koszula Brice (biała)

marynarka: Oxford (lniana, vide wcześniejszy zestaw)

torba: Bata (skóra)

zegarek: Atlantic Worldmaster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - co do garnituru i krawata imho można podyskutować natomiast krótki rękaw i marynarka to zestaw niedopuszczalny przez DC w żadnym ale to żądnym przypadku!

pozwolę sobie nie zgodzić się z tym ... koszula z krótkim rękawem pasuje do marynarki!! jednak tylko w dwóch przypadkach jest to marynarka wojenna lub handlowa ;)

a na poważnie - koszula z krótkim rękawem dla kogoś kto aspiruje do eleganckiego wyglądu/ubierania się nie powinna istnieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę zakończyć ten offtopic i przejść do komentowania ostatnio zamieszczonych prezentacji czy Łukasza i mojej.

wybacz nie komentuję w tym wątku ... jednak kwestie koszuli z krótkim rękawem dotyczą jednego z zaprezentowanych tu zestawów - dlatego ciężko nazwać to offtop

ponadto ma to charakter wybitnie poradniczy i pedagogiczny

koszula z krótkim rękawem pasuje wujkowi w poliestrowych spodniach i kamizelce na weselu.

i tej wersji się trzymajmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznaję, że nie wiedziałem o tym, że nie nosi się odd jacket z koszulą z krótkim rękawem. Czegoś nowego się nauczyłem.

Nie mniej jednak pozostanę "ofiarą zasad" i nadal twierdzę, że do garnituru MUSI być noszony krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Saint benji, na czwartym zdjęciu z Twojej drugiej stylizacji widać wykończenie nogawki spodni. Dlaczego te nitki tak odstają, sam skracałeś spodnie? Poza tym kolor i wzór skarpet moim zdaniem słabo komponuje się z czarnymi butami i jasnymi spodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do stylizacji Saint benji - to jak to jest w koszulkami polo? Zwykła koszula z krótkim rękawem pod marynarką - absolunie nie, to oczywiste. Polówka nie wygląda tak źle, niemniej to krótki rękaw więc...

OT

Immune wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać:

Po prostu osobiście mnie wkurza, że każda marynarka wymaga według Was co najmniej kilku poprawek, a najczęściej zaledwie drobnych bo tu kilka milimetrów - tam 1,5 centymetra, tu wypchać, tam wytaliować. Jestem po prostu bardzo ciekawy czy z podobną starannością oglądacie każdy ciuch we własnej szafie?

# Saint benji, na czwartym zdjęciu z Twojej drugiej stylizacji widać wykończenie nogawki spodni. Dlaczego te nitki tak odstają, sam skracałeś spodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz różnicy Krakus? Saint benji pokazuje spodnie, które mają wykończenie jak z, za przeproszeniem, "bazaru". Nierówny szew, który wygląda tak jak gdyby zszywała go na maszynie osoba kompletnie ślepa. Dlatego zapytałem czy ktoś mu te spodnie skracał czy takie były fabrycznie. Jeżeli bowiem takie były już w sklepie to ja osobiście nigdy bym ich nie kupił. Jeżeli natomiast nogawka była przyszywana lub skracana w punkcie poprawek krawieckich to jest to zapewne dla niektórych w akceptowalnych granicach. Stąd też moje pytanie. Nie pisałem co bym w nich zmienił, a nie uważam też że jest to czepianie się szczegółu. Przykro mi, jeżeli nie dostrzegasz różnicy. Chodzisz w marynarkach z poprutymi kieszeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do stylizacji Saint benji - to jak to jest w koszulkami polo? Zwykła koszula z krótkim rękawem pod marynarką - absolunie nie, to oczywiste. Polówka nie wygląda tak źle, niemniej to krótki rękaw więc...

Dla niektórych jest to nie do przyjecia, dla mnie sprawa ma sie tak jak na zdjeciu ponizej - doskonały zestaw, ale to zawsze zalezy od tego jak sie zestawia konkretne czesci garderoby i kto to nosi.

Jesli ma to byc marynarka stricte garniturowa w zestawie z jeansami i jakas dziwna polowka lub t-shirtem z nadrukami to ja jestem na duze: NIE.

post-270-13658920217122_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie widzisz różnicy Krakus? Saint benji pokazuje spodnie, które mają wykończenie jak z, za przeproszeniem, "bazaru". Nierówny szew, który wygląda tak jak gdyby zszywała go na maszynie osoba kompletnie ślepa. Dlatego zapytałem czy ktoś mu te spodnie skracał czy takie były fabrycznie. Jeżeli bowiem takie były już w sklepie to ja osobiście nigdy bym ich nie kupił. Jeżeli natomiast nogawka była przyszywana lub skracana w punkcie poprawek krawieckich to jest to zapewne dla niektórych w akceptowalnych granicach. Stąd też moje pytanie. Nie pisałem co bym w nich zmienił, a nie uważam też że jest to czepianie się szczegółu. Przykro mi, jeżeli nie dostrzegasz różnicy. Chodzisz w marynarkach z poprutymi kieszeniami?

Cóż, chyba nigdy nie miałeś spodni z bazaru. Widzę zasadniczą różnicę między takimi nitkami a odprutymi kieszeniami w marynarce - to drugie widać od razu i z daleka. Poza tym nie jestem pewien czy te nitki były tak już od nowości, czy też mogły się odpruć w wyniku jakiegoś zahaczenia itp. Może powinienem polecieć od razu do krawca, jak zauważę następnym razem takie coś...

Odnosząc się do stylizacji Saint benji - to jak to jest w koszulkami polo? Zwykła koszula z krótkim rękawem pod marynarką - absolunie nie, to oczywiste. Polówka nie wygląda tak źle, niemniej to krótki rękaw więc...

Dla niektórych jest to nie do przyjecia, dla mnie sprawa ma sie tak jak na zdjeciu ponizej - doskonały zestaw, ale to zawsze zalezy od tego jak sie zestawia konkretne czesci garderoby i kto to nosi.

Jesli ma to byc marynarka stricte garniturowa w zestawie z jeansami i jakas dziwna polowka lub t-shirtem z nadrukami to ja jestem na duze: NIE.

No to jest moja najbardziej nieformalna marynarka, bawełniana i stosuję zazwyczaj w zestawieniu z szarą/granatową/czarną koszulą albo z czarnym t-shirtem, albo z jakimś polo. Natomiast do wszystkich innych zakładam zawsze koszulę z długim rękawem. Tamta marynarka służy bardziej za takie okrycie wierzchnie na wieczór, jak robi się chłodniej.

T-shirty z nadrukami są w ogóle na NIE. Ostatecznie może mieć małe oznaczenie firmy na rękawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim życiu kilka par spodni z bazaru i zazwyczaj nie widziałem większej różnicy między nimi, a większością spodni które są dostępne chociażby w sieciówkach typu H&M lub Zara. Poza tym do samych spodni, które pokazałeś nie mam żadnych zastrzeżeń, bo wyglądają i leżą na Tobie bardzo dobrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swoim życiu kilka par spodni z bazaru i zazwyczaj nie widziałem większej różnicy między nimi, a większością spodni które są dostępne chociażby w sieciówkach typu H&M lub Zara. Poza tym do samych spodni, które pokazałeś nie mam żadnych zastrzeżeń, bo wyglądają i leżą na Tobie bardzo dobrze. :)

Ja miałem jedną parę dżinsów za 90 zł i nosiłem je przez 4 lata, z czego przez ostatni rok z dziurami (taki wiek). Natomiast te spodnie są naprawdę bardzo fajne, materiał przyjemny w dotyku i chyba pierwszy raz zdarza mi się kupić spodnie, które są idealne i na długość, i w pasie. Zastanawiam się czy nie zanieść ich do krawca razem z całą resztą i nie poprosić o przerobienie tych pozostałych właśnie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Widzę, że się kolega parkprawo przejął naszymi wpisami o butach i je wyciął (nie do końca udanie) :lol:

A tak na poważnie to fajny zestaw, taka subtelna elegancja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.