Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś taki zestaw:

Dołączona grafika

Buty: Ryłko prawie te (ja nie mam nazwy firmy i tego szwu na boku) http://www.e-rylko.com/produkt/ip6063_k45_/694/cat/53/c/0/r/0/k/0/pp/36

Spodnie: Lantier

Koszula: TMLewin taka, tylko na francuskie mankiety http://www.tmlewin.co.uk/Blue-Fuchsia-Block-Check-Supersoft-Boston-Washed-Casual-Shirt---38460/38460,en_GB,pd.html?start=154&cgid=MensAllShirts

Krawat: L. Biagiotti (jeden z moich ulubionych)

Marynarka: Reserved (sic!) - jeszcze sprzed kilku lat, gdy była znacznie lepsza jakość ciuchów tej firmy

Dodatki:

Spinki (no name)

Pasek (automat, no name)

Zegarek: Atlantic Worldmaster (mechaniczny)

PS Jutro będzie coś różowego :)

PS2 Aaach no i z dodatków też mam na sobie Hermes Terre ;)

Dodatki:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za komentarze.

Rozstrzygając wątpliwości odnośnie paska wyjaśniam, że to nie logo Versace i nie jest to głowa Meduzy. Nie noszę rzeczy, na które mnie nie stać (czytaj: podróB). :)

Marynarka faktycznie tak fajnie leży (zresztą moja ulubiona), nie była w ogóle przerabiana. Materiał i jego faktura bardziej nadają się na jesień/zimę, ale dziś był chłodniejszy dzień i pozwoliłem sobie ją ubrać. Zwracam uwagę, że jest dość krótka i w sportowym stylu - nie byłem do końca pewien, czy koszula na spinki będzie dla niej odpowiednia, ale z drugiej strony sama koszula jest również mniej formalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Macaroni

krawat oczywiscie za długi,lecz mysle ze o tym wiesz..natomiast mysle ze ten zestaw lepiej wygladałby bez krawata z jednym rozpietym guzikiem pod szyja u koszuli.

pozdrawiam

Paul

@Łukasz

zapewnie masz marynarke typu" short",sam nie wiem czy bym załozyl taka,ale skoro sie w niej dobrze czujesz to oki.

Podoba mi sie natomiast krawat,poniewaz granatowe w drobne wzorki naleza do moich ulubionych.

pozdrawiam

Paul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - nie ma się co krygować, marynarka dobrze leży i to jest najważniejsze (dla efektu estetycznego wielokrotnie ważniejsze niż tkanina czy np jakość szwów). Plus za koszulę - ładny kolorowy akcent do stonowanej całości.

MadMen - a co z torbą i zegarkiem? Poza tym kołnierzyk strasznie opada (tzn jest mocno schowany pod swetrem), myslę, że lepiej wyglądałby troszkę sztywniejszy i stojący prosto (oczywiście button down)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Witam,

pragmatyzm, czy abnegacja?

W zamyśle miał to być całkowicie inny zestaw - oparty zresztą o świetne dżinsy w kolorze koralowym, jakich jestem właścicielem od wczoraj.

Inne buty, dobrana kolorem koszula i krawat. Inne okrycie wierzchnie.

Działając dzisiaj rano pod wpływem impulsu założyłem trampki, granatowy sweterek i wyjątkowo wygodną marynarkę. Zamiast koszuli pierwszy lepszy szaliczek, jaki nawinął mi się pod rękę.

Marynarka nie ma żadnych aspiracji do elegancji, pełni po prostu rolę wygodnej kurtki. Poszetka jest pozostałością poprzedniego zestawu. Zresztą też pełni funkcję użytkową, jako szmatka do przetarcia okularów.

Marynarka w dzisiejszych czasach jest strojem galowym i reprezentacyjnym, dawno już utraciła swoje funkcje użytkowe – również, jako okrycie wierzchnie.

Tak to przynajmniej wygląda w naszych polskich realiach, również w grupie osób chętnie przywołujących klasykę stroju męskiego.

Jednak: klasyka, styl, elegancja - w większej dawce mogą też być męczące, a abnegacja atrakcyjna :-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawcowa. Czy to faux pas?

Bardzo dobrze się ubierasz, a poszetka wygląda fatalnie. Oczywiście to Twój wybór, ja nie lubię komentować czyichś gustów - chyba, że chodzi o buty. Tak zszyty materiał wygląda jednak nieestetycznie. Krawcowa też się za bardzo nie narobiła. Nie wiem ile za to zapłaciłeś, ale ja w domu w ten sposób obszywam materiał w ok. 2 lub 3 minuty. Zdecydowanie polecam poprosić krawcową o ręczne zszycie brzegów (wtedy cena zapewne wzrośnie przynajmniej 3-4-krotnie) lub użycie węższego ściegu. Pozwolisz, że zacytuję tutaj wypowiedź naszej forumowej specjalistki, z której zdaniem zgadzam się w 100%:

nie chciałabym nikogo urazić ale obszycie typu overlock wydaje mi się nie na miejscu. Jeśli już musi być maszynowo to polecam bardzo wąziutką zakładkę (uszytą za pomocą stopki zwanej zwijaczem). Tworzy ona brzeg podobny do tego z Vistuli, ale można to zrobić bardziej precyzyjnie. Można również na overlocku 5-nitkowym ustawić ścieg węższy i gęstszy o połowę. Otrzymamy wówczas "ścieg rolowany", który też się jakoś prezentuje...

Mimo wszystko nie ma to jak ręczny rulonik:)

Czy jest to więc faux pas? Moim zdaniem zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawcowa. Czy to faux pas?

Czy to jest więc faux pas? Moim zdaniem zdecydowanie tak.

Człowiek uczy się całe szycie :) Na szczęście mam jeszcze tyle materiału, że mogę spokojnie zrobić sobie jeszcze jedną poszetkę (co bardzo mnie cieszy, bo wzór mnie urzeka). Niestety zrobiłem dwie takie poszetki i jedną dałem mojemu przyjacielowi jako 'first ever' więc musze teraz wycofać ją z obiegu...

Czy mógłbyś podesłać mi na privie link do tego wątku o poszetkach?

Dzięki za zwrócenie uwagi, nienawidzę niskiej jakości. Będzie rozmowa z krawcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko taka perspektywa, czy też istotnie jedna klapa jest sporo szersza od drugiej?

lol. Nie jest. Krotka ogniskowa telefonu gnie rzeczywistosc :)

Krótka ogniskowa/szeroki kąt przy obiektywie odwzorowującym rektilinearnie (a takie są stosowane w komórkach) daje właśnie taki efekt. Prawa klapa jest blisko centrum kadru i jest mało zniekształcona, lewa jest na brzegu i "załapała się" na największe zniekształcenia. Obiektywy w tel. komórkowych są słabej jakości, więc efekt jest wyraźny nawet przy umiarkowanie szerokich kątach.

Ciężko ocenić kolor, ale podoba mi się faktura marynarki - bardzo ładny tweed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko taka perspektywa, czy też istotnie jedna klapa jest sporo szersza od drugiej?

lol. Nie jest. Krotka ogniskowa telefonu gnie rzeczywistosc :)

Krótka ogniskowa/szeroki kąt przy obiektywie odwzorowującym rektilinearnie (a takie są stosowane w komórkach) daje właśnie taki efekt. Prawa klapa jest blisko centrum kadru i jest mało zniekształcona, lewa jest na brzegu i "załapała się" na największe zniekształcenia. Obiektywy w tel. komórkowych są słabej jakości, więc efekt jest wyraźny nawet przy umiarkowanie szerokich kątach.

Ciężko ocenić kolor, ale podoba mi się faktura marynarki - bardzo ładny tweed.

Z drugiej strony musiałbym mieć długą ogniskową, statyw, dużą odległość od aparatu i prędkie nogi do samowyzwalacza;)

Komórka musi wystarczyć.

Marynarkę pokazywałem już wcześniej. Nie dostała pozytywnych opinii. Niestety słusznie. Materiał za to wygląda ładnie. Potwierdzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.