Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podoba mi się marynarka zakiego, tak samo kaszkiet. Pierwszy raz widzę takie fajne podwinięte rękawy. Ale też nie interesuję się tym jakoś długo (patrz: rejestracja na forum). Chętnie nabyłbym podobną marynarkę, ale póki co nie ten przedział cenowy. Chyba że kiedyś jakąś wygarnę w SH, ale na razie nie chodzę tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekór - włoski fircyk w zalotach :P

marynarka H&M

koszula Zara

buty Mack James

spodnie H&M

poszetka Oscar Jacobson

torba Ashwood

Nie licząc butów, które zostały sprezentowane, to najdroższa była poszetka :D Pierwszy raz miałem na sobie białe spodnie i bardzo dobrze się w nich czułem. Chętnie do tego założyłbym loafersy (jeśli dobrego słowa użyłem) i to w jaśniejszym brązie, ale na razie tak krawiec kraje jak mu materiału staje :-/

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Economist był z tego zestawu najtańszy, bo mam w studenckiej prenumeracie za 8 zł numer :P Rąk nie miałem i zdjęcia robiłem na szybko, więc do torby daleko było ;)

@4inHand Poszetka z dobrego materiału i praktycznie sama się układa :)

@krakus Niestety to moje najjaśniejsze buty... :-( i prawda, za mocno obudowane jak na tę pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Podkoszulek - ???

Koszula - LIV Collection V&D (z usztywniaczem kolnierzyka, na spinki)

Spinki (rozpiete) - moneta trzy pensy z 1936

Spodnie - PLT Outdoor Collection

Buty - Markowski Tassel Loafers

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Podkoszulek - ???

Koszula - LIV Collection V&D (z usztywniaczem kolnierzyka, na spinki)

Spinki (rozpiete) - moneta trzy pensy z 1936

Spodnie - PLT Outdoor Collection

Buty - Markowski Tassel Loafers

Grzegorz, jak zawsze trafiłeś w nazwę forum! Nieraz się zastanawiałem jak sie "klasycznie elegancko" ubrać do roboty czy ot tak idąc do teściów. Jutro Cię skopiuję.
Milo mi, ze moglem Cie zainspirowac odnosnie stroju na wizyte u tesciow ;):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

Krotkie ciemnopomaranczowe spodnie + zolty podkoszulek + granatowa marynarka z zolta poszetka (tak odswietnie przy niedzieli) + brazowe loafersy. Gdybym byl Twoim tesciem badz tesciowa mialbys u mnie ogromny "+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekór - włoski fircyk w zalotach :P

marynarka H&M

koszula Zara

buty Mack James

spodnie H&M

poszetka Oscar Jacobson

torba Ashwood

Nie licząc butów, które zostały sprezentowane, to najdroższa była poszetka :D Pierwszy raz miałem na sobie białe spodnie i bardzo dobrze się w nich czułem. Chętnie do tego założyłbym loafersy (jeśli dobrego słowa użyłem) i to w jaśniejszym brązie, ale na razie tak krawiec kraje jak mu materiału staje :-/

Tym razem jestem całkowicie na "nie". Krój, długość spodni, ich całkowite niezgranie z sylwetką (wg mnie potrzebują trochę mocniejszej budowy), dobór butów, długość marynarki, ogólny klimat tego odzienia ;-) Znów reprezentuję swój indywidualny gust, ale takie zestawienia są tym, co mi się nie podoba w dzisiejszych "trendach".

Dodatkowo - było to już poruszane, ale dodam, że wg mnie ten kolor spodni (typowo wiosenno-letni) i ich nieortodoksyjna długość zupełnie nie grają z jesienno-zimowymi butami.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki OT- może wprowadźmy dżentelmeńską zasadę, że w tym wątku komentują osoby, które chociaż raz coś pokazały? sam jestem nieskory do komentowania, i nie jest to dla mnie istotą tego wątku, ale skoro już przyjął się taki zwyczaj, to niech panuje zasada wzajemności - komentuję, ale też liczę się z tym, że sam będę podmiotem komentarzy. Bo zwłaszcza krytykować to przychodzi łatwo (niektórym), ale wystawić się na potencjalną krytykę trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu. Ja nie pamiętam, żeby ktoś w tym wątku chciał komuś (zacytuję) "dopierdolić" czy złośliwie zrównywał z ziemią - to po pierwsze.

Po drugie jesteśmy tu głównie w męskim gronie i nie ma co się mazać czy kreować na mimozę. Odrobina konstruktywnej krytyki nikogo nie zabije. Wszyscy tu bywamy bo chcemy się doskonalić między innymi w dziedzinie jaką jest elegancja i dobry smak co oznacza konformtację swoich pomysłów i poglądów z pomysłami i poglądami innych, czy to w formie zdjęcia własnej stylizacji, linku czy opinii wyrażonej słownie. Jeżeli wątek stanie się swoistą tablicą ogłoszeń to oczywiście będzie mogła stanowić źródło inspiracji, ale nic więcej.

Równie dobrze można wprowadzić ostrzejsze zasady niż zaproponowana prze Kyle i w ogóle zabronić komentownia, albo komentarzy negatywnych - tylko po co?? W zamian sami moderujmy wątek swoimi komentarzami. Może to kwestia wieku, ale przywykłem do tego, że jestem oceniany na każdym kroku i otrzymuję zwrotne komentarze dotyczące swojej pracy. Jest to dla mnie normalne i traktuję to jako część doskonalenia swojej pracy. Podobnie, gdy zcznę wrzucać swoje zdjęcia potraktuję komentarze jak wskazówki, inny punkt widzenia. A jeśli trafi się ham - zwalczę go "siłom i godnościom osobistom" ;)

Troszkę luzu i dystansu, swoistej sprezzatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki OT- może wprowadźmy dżentelmeńską zasadę, że w tym wątku komentują osoby, które chociaż raz coś pokazały? sam jestem nieskory do komentowania, i nie jest to dla mnie istotą tego wątku, ale skoro już przyjął się taki zwyczaj, to niech panuje zasada wzajemności - komentuję, ale też liczę się z tym, że sam będę podmiotem komentarzy. Bo zwłaszcza krytykować to przychodzi łatwo (niektórym), ale wystawić się na potencjalną krytykę trudniej

nie komentuję w tym wątku/temacie, jak już wcześniej pisałem niegodnym :D tak więc moja opinia o tym pomyśle jest dosyć obiektywna

zgadzam się ze zdaniem @Krakus ;) - i powtórzę pytanie "po co?"

zasada wzajemności o której wspominasz, będzie cechować się asekuracją (jak ja będę głaskał innych to i mnie będą głaskać :D ) - ale czy na pewno taki efekt chcesz osiągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wczorajszy zestaw konferencyjny. Na zdjęciu jestem z koleżanką z pracy, która zgodziła się na publikację zdjęcia. Za nami stoi kabina do tłumaczenia symultanicznego, w której spędzamy całe dnie na konferencjach.

Jesli ktos z Panow chcialby wiedziec wiecej o tlumaczeniu konferencyjnym zapraszam do odwiedzenia naszej www (adres w stopce).

post-403-13658920146187_thumb.jpg

post-403-13658920146458_thumb.jpg

post-403-13658920146772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki OT- może wprowadźmy dżentelmeńską zasadę, że w tym wątku komentują osoby, które chociaż raz coś pokazały? sam jestem nieskory do komentowania, i nie jest to dla mnie istotą tego wątku, ale skoro już przyjął się taki zwyczaj, to niech panuje zasada wzajemności - komentuję, ale też liczę się z tym, że sam będę podmiotem komentarzy. Bo zwłaszcza krytykować to przychodzi łatwo (niektórym), ale wystawić się na potencjalną krytykę trudniej

Rozumiem, że to głównie do mnie. Poproszę więc o wskazanie złamanego przeze mnie punktu z regulaminu ;-)

Odnośnie mojego komentarza do zestawu kolegi - czy napisałem coś obraźliwego, złośliwego, niemerytorycznego, lub ad personam? Wydaje mi się, że napisałem dość merytorycznie, dodatkowo zaznaczając, że ocena całości jest subiektywna. Zakładam dodatkowo, że kolega, jeśli będzie chciał, wykorzysta nasze komentarze. Przypomnę i rozwinę, że zauważyłem następujące rzeczy:

1. Autor zestawu jest na oko wysoki i zdecydowanie szczupły - pokazany krój spodni wg mnie pasuje najbardziej ludziom o budowie zwykłej-szczupłej

2. Marynarka jest za krótka

3. Spodnie (marynarka też) mają kolorystykę wiosenno-letnią, podczas gdy sztyblety są elementem jesienno0-zimowym

4. Długość spodni nie jest IMO dobrana do butów - przy sztybletach spodnie wg mnie powinny być ciut dłuższe niż zaprezentowane

5. Całość tworzy niespójny klimat - wg mnie obiektywnie. Kolorystyka, dopasowanie, długości są dodatkowo nie w moim guście, ale to jest akurat mało obiektywny argument.

Jeśli coś z tych spostrzeżeń jest obraźliwe, albo nie pasuje do naszego forum - proszę o wskazanie.

@4InHand

Fajny, stonowany zestaw pasujący świetnie do formalnych biznesowych sytuacji. Buty po repatynacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekki OT- może wprowadźmy dżentelmeńską zasadę, że w tym wątku komentują osoby, które chociaż raz coś pokazały?

Z czystej ciekawości, możesz wyjaśnić, co leży u podstaw tej propozycji? jak publikacja własnego zestawu ma wpływać na odbiór danego zestawienia? czy to ma być na zasadzie, jak Ty skrytykujesz moje zestawienie, to ja będę mógł się odegrać krytykując Twoje? Szczerze powiem, że zupełnie nie rozumiem powyższej propozycji.

@4inHand: preferowałbym buty całe w tym samym odcieniu, ale to drobny szczegół, reszta super!:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do Waszej krytyki:

1. Wiem, że marynarka jest za krótka - w moim rozmiarze praktycznie wszystkie marynarki z wieszaka takie są... Szykuję się za parę miesięcy do pierwszego garnituru bespoke i wiem, że ta część będzie odpowiednio dłuższa :)

2. Co do długości spodni - jest dokładnie taka sama (podwinięte) jak w zestawie sprzed ok. dwóch tygodni z beżowymi chinosami (do tych samych butów), gdy została oceniona przez Was pozytywnie. Natomiast przyznaję, że spodnie są dość obcisłe; koszula również wygląda na obcisłą, ale to z kolei z powodu zawieszonej torby na ramię, która napina koszulę na ciele.

3. Tak myślałem, że uznacie buty za nieadekwatne do pogody. Niestety dopiero zaczynam kompletować porządne odzienie i nie za bardzo mam w czym wybierać. Świetne za to są na mżawkę czy mgłę :)

4. Nie jestem wysoki - 172 cm :) już kiedyś w tym temacie pisałem. Szczupły natomiast tak - o tym też było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.