Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vislav

Jest nie gorsza niż u MT, a to tylko RTW. Na dodatek zupełny fart.

Nie wiem za bardzo na czym to podobieństwo ma polegać, ale dopasowanie jest zgoła inne. W każdym razie kolor rzeczywiście bardzo ładny.
A czy ja napisałem, że jest podobna? :twisted: Napisałem, że jest nie gorsza - a to już moje subiektywne zdanie niekoniecznie podzielane przez innych.

Jedyne podobieństwa: obie letnie w stylu włoskim, podobne lekkie tkaniny, podobne podejście do podszewki i na tym koniec.

stylu i dopasowania nie porównuję, to wynika z indywidualnych preferencji.

pozdr.Vslv

p.s. nie gorsza, jako letnia marynarka - własnie ze względu na klubowy styl i kolor. Jednak to jest moje zdanie 8-) , nie wszyscy lubia kolorowy styl, w pewnym sensie to wyjątek w postaci mojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie rzeczywiście jest indywidualna kwestią, ale chyba w pewnym zakresie. Na Ciebie ta marynarka jest po prostu za duża w ramionach i klatce, a do tego są za długie rękawy. Ale tak jak napisałeś, w tym wypadku bardziej się liczy jakość tkaniny, bo to przecież RTW.

Zareagowałem na to co napisałeś, bo trochę mnie denerwuje mityczność SH propagowana na tym forum. Nie twierdzę, że osoba umiejąca się w nich znaleźć nie wynajdzie tam świetnych marynarek lub spodni z bardzo dobrych materiałów, ale z dopasowaniem zazwyczaj jest tak samo kiepsko (lub gorzej) jak ma to miejsce w przypadku rzeczy z wieszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w samo południe, na lewobrzeżnej bardziej odkrytej części Świnoujścia - temperatura odczuwalna była poniżej 15*C. W pełnym zestawie tzn. letnia marynarka i sweterek wcale, nie było zbyt ciepło.

pozdr.Vslv

Czy zimą jest wyraźnie cieplej w Świnoujściu niż w części 'kontynentalnej' Polski?

Edit: Zmiana cytowanej treści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Dopasowanie rzeczywiście jest indywidualna kwestią, ale chyba w pewnym zakresie. Na Ciebie ta marynarka jest po prostu za duża w ramionach i klatce, a do tego są za długie rękawy. Ale tak jak napisałeś, w tym wypadku bardziej się liczy jakość tkaniny, bo to przecież RTW.

Zareagowałem na to co napisałeś, bo trochę mnie denerwuje mityczność SH propagowana na tym forum. Nie twierdzę, że osoba umiejąca się w nich znaleźć nie wynajdzie tam świetnych marynarek lub spodni z bardzo dobrych materiałów, ale z dopasowaniem zazwyczaj jest tak samo kiepsko (lub gorzej) jak ma to miejsce w przypadku rzeczy z wieszaka.

Jestem jedyna osoba propagującą SH - rozumiem, że Cie to denerwuje. Nie ma sprawy - uszanuję mityczność bespoke i nie będę zawracał więcej głowy.

pozdrowienia Vislav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jedyna osoba propagującą SH - rozumiem, że Cie to denerwuje. Nie ma sprawy - uszanuję mityczność bespoke i nie będę zawracał więcej głowy.

pozdrowienia Vislav

To jest piaskownica czy forum? Nie denerwujesz mnie, ale nie zaprzeczaj proszę faktom, iż większość pokazywanych przez Ciebie marynarek jest na Ciebie za duża. Mityczność bespoke tez może denerwować. Ja ze względu na swoje uniwersalne wymiary bardzo rzadko korzystam z usług krawców.

BTW, nie jesteś jedyną osobą propagującą odzież z SH na tym forum i nie widzę w tym nic złego. Mówiłem o propagowaniu mityczności tego rodzaju zakupów. Wszystkie skrajności są złe i chyba się ze mną zgodzisz w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vislav jest chyba jedyną osobą w tym temacie, która pokazuje szczegółowo swoje zestawy do codziennego chodzenia, ubarwiając je jeszcze w dość ciekawe zbitki zdjęć prezentujących konkretne elementy stroju.

Naprawdę warto mimo tego czepiać się jego "opowieści towarzyszących"? Jasne, że są podkoloryzowane czasami bardzo, ale to nie proces lustracyjny. Potem znów skończy się tak, że zostaną sami malkontenci co nic nie będą wrzucać w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Dzisiaj w samo południe, na lewobrzeżnej bardziej odkrytej części Świnoujścia - temperatura odczuwalna była poniżej 15*C. W pełnym zestawie tzn. letnia marynarka i sweterek wcale, nie było zbyt ciepło.

pozdr.Vslv

Czy zimą jest wyraźnie cieplej w Świnoujściu niż w części 'kontynentalnej' Polski?

Edit: Zmiana cytowanej treści

To zależy, jak to rozumieć. Średnia temperatura jest o ile wiem najwyższa w Polsce. Odczuwalna - jedna z najniższych.

Wynika to z bardzo wysokiej względnej wilgotności, często powyżej 90% i silnych północno-zachodnich wiatrów.

W praktyce 0*C lub lekko poniżej odpowiada czasami -20*C na "kontynencie".

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się stylizacji Vislava, bo bardzo mi się podobają. W szczególności zaś odważne łączenie kolorów i wyczucie stylu. Jest to dowód na to, że nie trzeba wydawać dużych pieniędzy żeby się ciekawie i barwnie ubrać. Oczywiście rezygnując z pewnych rzeczy przy okazji. "Opowieści towarzyszących" również się nie czepiam. Nie wiem tylko jaki był cele porównania marynarek. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Jestem jedyna osoba propagującą SH - rozumiem, że Cie to denerwuje. Nie ma sprawy - uszanuję mityczność bespoke i nie będę zawracał więcej głowy.

pozdrowienia Vislav

To jest piaskownica czy forum? Nie denerwujesz mnie, ale nie zaprzeczaj proszę faktom, iż większość pokazywanych przez Ciebie marynarek jest na Ciebie za duża. Mityczność bespoke tez może denerwować. Ja ze względu na swoje uniwersalne wymiary bardzo rzadko korzystam z usług krawców.

BTW, nie jesteś jedyną osobą propagującą odzież z SH na tym forum i nie widzę w tym nic złego. Mówiłem o propagowaniu mityczności tego rodzaju zakupów. Wszystkie skrajności są złe i chyba się ze mną zgodzisz w tym względzie.

Jak zwykle jest to kwestia wyboru, gdy nie zawsze udaje się perfekcyjnie dopasować rozmiar. Zawsze wtedy wybieram luźniejsze, niż przyciasne, lub przykrótkie.

Bespoke, czy SH? To wyłącznie kwestia posiadanych środków, a nie mityczności. Jedna idealnie dopasowana marynarka noszona na okrągło, czy kilka/kilkanaście gorzej dopasowanych, za to w różnych kolorach i stylach?

Każdy wybiera sam.

Czytując to forum i parę innych miejsc zauważyłem bardzo silne nastawienie na stronę techniczną bespoke. Kolorystyka, styl, a i również jakość tkanin jest na drugim miejscu.

Pokazywałem alternatywne podejście do tematu, bo to dopiero tworzy elegancję.

Jednak odczuwam, że nie pasuję do tego miejsca - a nikt nigdzie nie jest przywiązany.

dobrej nocy

Vislav

p.s. w międzyczasie doszło trochę komentarzy, nie zmienia to jednak pierwszych wpisów - w razie czego zapraszam na mój blog

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie żeby i tą wypowiedź skomentować, ale powstrzymam się. Myślę jednak, że niektóre osoby błędnie zakładają w swoich przemyśleniach, że posiadanie odpowiednich środków nieodłącznie wiąże się z przesadnym snobizmem i próżnością. Z mojej strony EOT.

Mimo wszystko czasami jednak warto się zastanowić jakie były początki tego forum, które w zamyśle miało chyba eksplorować i badać rynek usług oferowanych przez wszelkiego rodzaju pozostałych w Polsce rzemieślników. Tymczasem dyskusje na tematy wolne cieszą się obecnie większym zainteresowaniem, aniżeli fundamentalny dla idei forum dział "przewodnik miejski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Korci mnie żeby i tą wypowiedź skomentować, ale powstrzymam się. Myślę jednak, że niektóre osoby błędnie zakładają w swoich przemyśleniach, że posiadanie odpowiednich środków nieodłącznie wiąże się z przesadnym snobizmem i próżnością. Z mojej strony EOT.

Moderatorowi nie wypada wchodzić w zbyt głebookie dyskusje ++++

Wydawanie dowolnie wysokich środków na szmatki nie uważam za snobizm i próżność. Wydawanie więcej niż możemy, kosztem wielkich poświęceń - tak

EOT

Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Witam

Dziękuję za miłe słowa ze strony uczestników forum. Sprawa ma głębszy kontekst i nie ma żadnej potrzeby jej omawiać.

Wiem doskonale, jaki profil ma to forum.

Zakładałem, może niesłusznie, że trochę inne spojrzenie na elegancję od strony stylu, kolorów, doboru dodatków może tylko poszerzyć wiedzę na ten temat.

Swoje propozycje publikowałem wyłącznie w temacie CMDNS uważając go za eksterytorialny i pokazujący drogę dochodzenia do bespoke.

Biorąc pod uwagę niewątpliwie wysokie koszty szycia na miarę - uważam, że wszelkie próby stworzenia personalnego stylu również w oparciu o półki sklepowe, outlety i SH mają sens.

Trafiając do pracowni krawieckiej jako świadomy klient, potrafimy nie tylko określić szczegóły techniczne, lecz również oczekiwania co do kolorystyki, jakości tkanin i generalnie stylu. Niestety bez prób na własnej osobie wspomaganych komentarzami innych nie da się tej wiedzy nabyć - styl jest kwestią indywidualną, a nie teorią.

Wymieniłem sobie na PM opinie z +Immune+, aby ostatecznie dowiedzieć się:

Nie jestem również jedyną osobą, której przeszkadza tak daleko idące propagowanie odzieży z SH.

Pozdrawiam, Bartek

Jest to opinia moderatora i kończy dla mnie sprawę.

pozdrowienia Vislav

p.s. coś mi się tam trafiło poza CMDNS, jednak dotyczyło to stylu, a nie propagowania czegokolwiek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4inHand +1

Jest nie gorsza niż u MT, a to tylko RTW.

To stwierdzenie po prostu mnie rozbawiło. Biorąc pod uwagę krój/dopasowanie czyli jedne z najistotniejszych kryteriów oceny marynarki to IMO jest zdecydowania gorsza. Myślę że Immune miał na myśli to samo.

Jeżeli dobrze zrozumiałem Vislava to nie zamierza już prezentować swoich zestawów na forum. Wielka szkoda bo uważam że często są udane i wzbogacają ten wątek. Jest to drugi popularny forumowicz (pierwszym był Peter Potkansky) który po niezbyt zażartej polemice postanawia spakować manatki i już się tu nie udzielać. Panowie, odpuśćcie trochę. Odnoszę wrażenie że tak radykalne reakcje na krytykę (wycofanie się z aktywności na forum) to objaw przewrażliwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh boy ale się porobiło. :shock:

Vislav jest najaktywniejszym (jednym z) ostatnio autorem stylizacji w CMDNS i chwała mu za to :!: Są to zestawy na pewno przemyślane, w jego stylu. Czy ja bym się tak ubrał? Chyba nie bardzo ale we fraku też się jeszcze nie widzę.

Jest nie gorsza niż u MT, a to tylko RTW.

Domyślam się co autor miał na myśli ale ja bym tego tak nie napisał stąd pewnie to nieporozumienie.

Czy w SH można trafić fajne rzeczy, nie wiem, ale pewnie tak. Czy można je później lepiej dopasować u krawca, TAK. (BTW na pierwszych trzech zdjęciach widać jak wspomniana marynarka jest za duża w ramionach). Nie zmienia to faktu że marynarkę o takiej konstrukcji (materiał, podszewka) chciałbym mieć.

Wyciąganie cytatów z PM na forum o elegancji jest nieeleganckie.

Więcej dystansu... do siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niechętnie zabieram utaj głos ale dodam coś od siebie. Podkreślam, że to tylko i wyłącznie moja opinia.

Panowie nie ma co się tak spinać i stawiać ograniczenia. Bo kiedy zostaniemy przy samych tematach stricte bospoke to forum stanie się elitarne. I to nie dla tego, że będą poruszany tylko tematy ważkie. Tylko z tego powodu, że będą je odwiedzać tylko 4 osoby. Zobaczcie ilu ludzi zyskało już przez to, że dają swoje zdjęcia do CMDNS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Nie no Vislaw jesli teraz odejdziesz, to bedzie absolutnie bez sensu. Ja np. bardzo lubie konstruktywna krytyke i polecam to kazdemu.

stwierdzenie +Immune+ bez uzasadnienia, nie było krytyką.

Nie obrażam się na krytykę. Wpis w stylu, ale przewaliłeś ze skarpetkami, albo marynarka mogłaby być bardziej dopasowana nie przeszkadza mi w żaden sposób. Nawet, gdy od razu tego nie zauważyłem.

Również stwierdzenia: w życiu tak bym się tak (kolorowo) nie ubrał.

Nikogo nie namawiam do naśladowania mojego stylu - to jest moje indywidualne podejście. Zresztą ze względu na unikalne elementy i tak trudne do skopiowania. Zakładam, że całość może być inspiracją do odejścia od schematów i tyle na ten temat.

# Pirat - gdybym przytoczył całość dyskusji na PM to z pewnością byłoby nieeleganckie. Przytoczyłem wyłącznie zapis odwołujący się do szerszej opinii, a nie wyłącznie zdania piszącego:

Nie jestem również jedyną osobą, której przeszkadza tak daleko idące propagowanie odzieży z SH.

Pozdrawiam, Bartek

Już wcześniej miałem poczucie, że nie do końca pasuję do tego miejsca. Nie obrażam się, tylko czując dyskomfort wędruję sobie gdzieś indziej.

Vislav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Vislaw jesli teraz odejdziesz, to bedzie absolutnie bez sensu.

Prawda, będzie :!: Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt jaki Twoja stylizacja wywołała ferment, będzie to wielka szkoda dla forum.

# Pirat - gdybym przytoczył całość dyskusji na PM to z pewnością byłoby nieeleganckie. Przytoczyłem wyłącznie zapis odwołujący się do szerszej opinii, a nie wyłącznie zdania piszącego:

Miałem na myśli jedynie to że PM jest po to by sobie na boku pewne kwestie wyjaśnić w cztery oczy i tam pozostawić. Tylko tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to drugi popularny forumowicz (pierwszym był Peter Potkansky) który po niezbyt zażartej polemice postanawia spakować manatki i już się tu nie udzielać. Panowie, odpuśćcie trochę. Odnoszę wrażenie że tak radykalne reakcje na krytykę (wycofanie się z aktywności na forum) to objaw przewrażliwienia.

Problem w tym, że w obu przypadkach moim zdaniem ta polemika była dość daleko idąca i w dodatku firmowana przez moderatora forum. Z drugiej strony bez naszych moderatorów to forum nie miałoby racji bytu, więc i oni zasługują na szacunek. Kwestia jest też taka, że to forum grupuje ludzi w różnym wieku i pozycji, jednych pewne zachowania nie rażą, innych tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

...Vislaw jesli teraz odejdziesz, to bedzie absolutnie bez sensu.

Prawda, będzie :!: Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt jaki Twoja stylizacja wywołała ferment, będzie to wielka szkoda dla forum.

# Pirat - gdybym przytoczył całość dyskusji na PM to z pewnością byłoby nieeleganckie. Przytoczyłem wyłącznie zapis odwołujący się do szerszej opinii, a nie wyłącznie zdania piszącego:

Miałem na myśli jedynie to że PM jest po to by sobie na boku pewne kwestie wyjaśnić w cztery oczy i tam pozostawić. Tylko tyle.
to nie stylizacja wywołała ferment, tylko otoczka i moje zdanie nt letnich marynarek, oraz moja wtórna reakcja.

PM - masz rację. Nie rozumiem tylko sformułowania o innych osobach, dlatego przytoczyłem ten fragment.

Jednak wystarczy, jak dla mnie wałkowania tej sprawy (EOT)

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taką nadzieję, z całym szacunkiem, ale inne stylizacje są zazwyczaj dla mnie - albo dobre, albo średnie. Natomiast Vislav wpuszcza do mojego komputera jakąś świeżość. Nawet jeżeli coś mi się nie podoba, to nie mogę odmówić temu uroku i perfekcyjnego dopasowania do Vislavowego stylu. Bez niego to już nie będzie to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorąco za oknem i naszej w piaskownicy, niektórzy zbierają garbki i wiaderka … :D

@Vislav nie ma co się unosić i obrażać, na podstawie tego jak się ubierasz śmiało można napisać że masz charakter i „jaja jak byk” (taka poetycka metafora, bez urazy … ;) ) więc ciężko mi uwierzyć że pochlipujesz nad klawiaturą że nikt Cię nie lubi i nie chce – masz sporą liczbę zwolenników … ale rozumiem każdy może mieć gorszy dzień, mam nadzieję że przemyślisz sprawę i jutro wrzucisz swoje zdjęcia

@ do obrońców Vislav-a – nie sądzę żeby Vislav potrzebował pomocy

pierwsze „primo” na pewno sam daje sobie świetnie radę …

drugie „primo” (wybaczcie nie mogłem się opanować, ale w tym tygodniu tą niezwykle ciekawą figurę stylistyczną słyszałem już z pięć razy) tak naprawdę nic się nie stało i zarzucanie @+Immune+ jakoby atakował w/w jest co najmniej nieporozumieniem

mam nadzieję że to dzisiejsze zamieszanie do jutra ulegnie przykurzeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.