Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bardziej na wesoło... w kratce. "Luźny" piątek :)

D.T. pisze to bez cienia jakiejkolwiek ironii, ani innych emocji tego rodzaju. Podziwiam odwagę. Gdybym się tak ubrał w swoim- bądźmy szczerzy- prowincjonalnym miasteczku, to by chyba lokalna gazeta o tym napisała. Mój kapelusz wzbudza wielkie poruszenie, a w połączeniu z takimi spodniami nie byłoby nikogo, kto by się nie obejrzał. Myśle że 20% wysiliło by się na komentarz. Czasem chciałbym zaszaleć, ale włącza się instynkt samoograniczenia. Fakt jest też taki, że ja mam trzy lata do pięćdziesiątki. Podziwiam stylizacje Stylemana, ale też wiem że nie wszystkie bym udźwignął.

Podczas pobytów w USA, pierwsza rzecz która rzuca się w oczy, to że takie problemy tam nie istnieją.

Spodnie super.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam spostrzeżenie @Andrzej1968

Ale tak samo jak w Warszawie ludzie pozwalają sobie na więcej odnośnie stylizacji tak w NYC, San Francisco czy Chicago ludzie nie bulwersują się ciekawym stylem. Małe prowincjonalne miasteczka mają podobne podejście do mody, szczególnie męskiej co w Polsce z tym wyjątkiem że Amerykanie często mają zupełnie gdzieś co kto o nich myśli i potrafią przyjść w dresie do kościoła ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam spostrzeżenie @Andrzej1968

Ale tak samo jak w Warszawie ludzie pozwalają sobie na więcej odnośnie stylizacji tak w NYC, San Francisco czy Chicago ludzie nie bulwersują się ciekawym stylem. Małe prowincjonalne miasteczka mają podobne podejście do mody, szczególnie męskiej co w Polsce z tym wyjątkiem że Amerykanie często mają zupełnie gdzieś co kto o nich myśli i potrafią przyjść w dresie do kościoła ;)

Oczywiście masz racje. Nawet różnica między moim Świdnikiem a Lublinem jest spora. Świdnik a Warszawa to już przepaść.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra formalna, dół nieformalny.

Myślę ze koszula np w paski lub kratkę zamiast białej, do tego niezbyt formalny krawat w kolorze czerwonym lub bordowym(np grenadyna) i całość lepiej by ze sobą grała.

z kolei moim zdaniem, koszula w kratkę i czerwony krawat przybliżyłyby tę stylizację do cyrkowego konferansjera. Według mnie i tak jest na granicy lekkiego kiczu (jeśli to zamierzone, może być pochwałą), a każde dodatkowe udziwnienie położyłoby rzezc do końca. Wyważyć nonszelancje w ubiorze, to jedna z trudniejszych sztuk ulicy. Łatwo się potknąć nawet o kolor sznurówek. Parodiując klasykę " O jedną kratkę za daleko".
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralbym krótkie lederhosen nad dresem i klapkami any day ;) tradycja ma moc. Ciekawe czy kontusz czy stroje regionalne bedą sie w Polsce popularyzowały. Sam chce sobie uszyć kontusz żeby utrwalać tradycje rodzinne ale nie znalazłem jeszcze odpowiedniego rzemieślnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem kiedyś na pogrzebie, gdzie fakt, że założyłem garnitur trzyczęsćiowy grafitowy z krawatem i biała koszulą wzbudzał zainteresowanie (spora reszta była nawet w sweterkach, nieliczni pod krawatem) - więc zawsze można trafić do miejsca, gdzie się będzie odstawać.

 

Dziwi mnie mała popularność kontusza - ale może musi jeszcze z jedno pokolenie minąć (chociaż już aktualne młode kompletnie nie wierzy nauczycielom, bo co innego oni mówią, co innego wujek Google - w tym denerwuje mnie to wciskanie, że wszystkie problemy Polski były z winy szlachty), by ludzie przestali się wstydzić swoich korzeni i tak jak Japończycy dumnie zaczęli sprzedawać swoją kulturę, która nie ukrywajmy, w Polsce w XVIII była bardzo barwna i oryginalna na tle całego świata oraz despotycznej i pogrążonej w nietolerancji Europie. 

Osobiście nie widzę nic ciekawego we wciskanym przy każdej okazji innym krajom polskim strojom ludowym, a za to stroje szlacheckie tamtych czasów to były często małe dzieła sztuki, gdzie każdy element miał znaczenie. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.