Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba faktycznie jedynym problemem w Twoich zestawach jest węzeł :) Ćwiczyłeś już tego 4in handa przed lustrem? Nie bój się 'zaciskać' węzeł i w końcowej fazie 'przeciągania' spróbuj zostawić palec formując łezkę (pewnie brzmi trochę enigmatycznie, ale może dasz radę się w tym odnaleźć :mrgreen:)

Dokładnie, jedyne czego trzeba się uczepić, to krawat. Taki węzeł, w moim odczuciu, wygląda jak wielka "gula" zawieszona u szyi. Porządny four-hand musi być mocno zaciśnięty, asymetryczny i niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziś ja wystawiam się..Szanownej Loży..:)

Mi się cały zestaw bardzo podoba. Dopracowany:) Dzięki, że się pochwaliłeś:)

Na drugim zdjęciu spodnie wyglądają mi na trochę za długie. Jak dziwnie się załamują, nie trzymają prostej linii.

tak wiem mam tego świadomość, będą skrócone, jak tylko Pani krawcowa upora się z taliowaniem 15 koszul...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie jedynym problemem w Twoich zestawach jest węzeł :) Ćwiczyłeś już tego 4in handa przed lustrem? Nie bój się 'zaciskać' węzeł i w końcowej fazie 'przeciągania' spróbuj zostawić palec formując łezkę (pewnie brzmi trochę enigmatycznie, ale może dasz radę się w tym odnaleźć :mrgreen:)

Dokładnie, jedyne czego trzeba się uczepić, to krawat. Taki węzeł, w moim odczuciu, wygląda jak wielka "gula" zawieszona u szyi. Porządny four-hand musi być mocno zaciśnięty, asymetryczny i niewielki.

w końcu się nauczę obiecuję solennie:)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziś ja wystawiam się..Szanownej Loży..:)

fajny zestaw i fajnie dobrane elementy, ale oprócz wiązania krawata to mi sie nie podoba krawat do koszuli button down.

a dlaczego nie? koszula button down i wełniany krawat - casualowy. dla mnie harmonizują.

Jest to moja ocena. Uważam, ze koszule buton down powinny być bez krawata. Nawet jeżeli jest to sportowy/casualowy zestaw. Takie rozwiazanie jest chyba tylko powszechnie stosowane i akceptowane w USA.

Edit: dodam, ze nie mam nic przeciwko takim koszulom i bardzo często sam takie noszę, ale krawata bym do takiej nie założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz merytorycznie, zanim mod przeniesie całą dykusję do właściwego wątku:

- kolory wydają się być b. dobrze dobrane o ile buty są ciemnobrązowe a nie czarne,

- b. ciekawa marynaka (a może kurtka?) Czy dobrze widzę, że ma naramienniki (zwane przez niektórych forumowiczów z ruska "pagonami")?

- przy takim rozstawie guzików, dolny guzik mógłby też być zapięty jak w paddock jacket. Przy okazji nie byłby widoczny trochę za długi krawat.

- trudno jest ocenić dopasowanie marynarki w pasie w pozycji, w której stoisz. Czy po zapięciu dolnego guzka marynarka nie jest zbyt opięta?

Generalnie b. udany "debiut".

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to moja ocena. Uważam, ze koszule buton down powinny być bez krawata. Nawet jeżeli jest to sportowy/casualowy zestaw. Takie rozwiazanie jest chyba tylko powszechnie stosowane i akceptowane w USA.

Edit: dodam, ze nie mam nic przeciwko takim koszulom i bardzo często sam takie noszę, ale krawata bym do takiej nie założył.

E tam. Jeśli kołnierzyk koszuli button down jest wystarczająco "duży", że zmieści się pod niego krawat i brzydko się nie odciska, to ja nie mam nic przeciw. Szczególnie, jeśli chodzi o zestawy sportowe i jeśli krawat jest wełniany, czy dziergany. Casual cechuje względna dowolność :). Do tego zestawu, o którym mówimy, moim zdaniem taka koszula jak najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze komentarze i dodaję poniżej kilka słów komentarza.

Jeżeli chodzi o koloru butów to są kolorze b. ciemno brązowym i w zależności od światła mogą wydawać się nawet czarne.

Krawat rzeczywiście ciut za długi. Dość długo go wiązałem i jak wreszcie byłem jako tako zadowolony z węzła to wyszedł trochę za długi, no cóż tym razem zostawiłem ... .

Marynarka ma "pagony" i 3 butonierki (po co aż 3? Też mnie to zastanowiło jak ją kupowałem), jest dopasowana i rzeczywiście zapięta na oba guziki wygląda lepiej . Zgadzam się, że jej zestawienie z białą koszulą może wywołać różne opinie. Też miałem takie wrażenie, że trochę miksuję coś bardziej formalnego (biała koszula z krawatem) z czymś mniej formalnym jakim w tym zestawie jest ta sportowa marynarka.

A tak przy okazji, czy rękawy koszuli powinny wystawać ? Gdy kupowałem marynarkę, sprzedawczyni stwierdziła, że przy tej nie muszą a nawet nie mogą wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani powiedziała, że to sportowa marynarka jest i dlatego nie powinno być widać rękawów. Ja się nie wdawałem w dyskusje bo jeszcze mam za mało wiedzy w temacie ale teraz już wiem... .

Sprzedawczynie to naprawdę bardzo ale to bardzo słabe autorytety ;) Najgorzej jest jednak jak się zaczynają kłócić, to dopiero jest jazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.