Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba, dobrze dobrany kolorystycznie każualowy zestaw.

Tak jak poprzednicy napisali warto coś poprawić w spodniach, aby dodać ostatecznego szlifu;) Nie wiem czy od razu zwężać, ale spróbuj zaprasować w kant.

Dziś sam zrobiłem to po raz pierwszy w spoich chinosach i jestem zachwycony rezultatem. Jakbym miał zupełnie inne spodnie na sobie:)

PS. jako fan knitów muszę zapytać: skąd to cudeńko? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze,

Constantin

buty te same co wczoraj loake oban

mosze

spodnie wyprasowane tak jakoś leżą może dlatego że są z cienkiego sztruksu, co kantu to muszę spróbować jakoś tak dziwnie mi pasuje sztruks i kant

Syleman

spodnie mają na dole 18 cm, na mniej nie jestem gotowy psychicznie ;), a co do podniesienia ramion to chyba przy bespoke, bo w rtw to się nie da. Chyba, że się mylę?

Ernestson

krótsze o 1cm czy 0,5 cm bo więcej to jakoś tego nie widzę

michau

knit - wełniany SH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze,

Ernestson

krótsze o 1cm czy 0,5 cm bo więcej to jakoś tego nie widzę

Myślałem o jakichś 3-4 cm :)

:shock: na to też jeszcze nie jestem gotowy psychicznie :D .

Ale to co mnie zdziwiło to fakt że nikt z Was nie zwrócił uwagi na położenie kieszeni. Trochę ją skracałem i wydaje mi się że są zbyt nisko. Więc albo tylko mi się wydaje, ale mnie oszczędzacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedles z cienia ,to dobrze ,natomiast koniecznie zwezic spodnie ,podniesc ramiona marynarce,zbudowac sylwetke w ten sposob,poszetka za ciemna do calosci.

Może się mylę, ale wydaje mi się, że tak mocne zwężanie spodni jest "modowe" a nie klasyczne. Osobiście uważam, że te spodnie są wystarczająco wąskie. I nie podoba mi się jak spodnie są za wąskie. Ja mam zupełnie inna posturę, ale spodnie noszę przeważnie z nogawką 21cm i jest mi z tym dobrze.

Wąski - ten zestaw o wiele lepszy od tego poprzedniego. W tamtym oprócz rzeczy, na które już inni zwrócili uwagę, było po prostu mdło. Ten kolor chyba nie pasuje do Ciebie.

Zgadzam się z Ernstonen, zeby rękawy skrócić trochę więcej. Sam przez to przechodziłem

na to też jeszcze nie jestem gotowy psychicznie .

Też nie byłem, ale jak już się skusiłem to skracałem rękawy w prawie wszystkich marynarkach RTW jakie miałem :-)

także polecam

No i gratuluję za wyjście z cienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, wszystkie guziki powinny być zapięte w kamizelce dwurzędowej. Myślę, że sprawę mógłby rozstrzygnąć np. dr Kilroy.

Jestem już. :) Rzeczywiście, trend rozpinania ostatniego guzika kamizelki dotyczył kamizelki jednorzędowej, więc nie powinno się tego robić w wypadku kamizelki dwurzędowej. Faktem jest jednak, że niektórzy tak robią, ja jednak uważam to za mniej estetyczne. ;)

Pozdrawiam, Dr

PS Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa fobia na forum - bójmy się kantów, bo ktoś jeszcze pomyśli, że ubraliśmy się formalnie Dołączona grafika

A na serio (tak, to nie było całkowicie na serio przyp. redaktor) to naprawdę spodnie zaprasowane w kant o wiele lepiej się układają. Nie musi być na blachę, ale nawet dżinsy warto lekko przeprasować w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pasek do spodni to kiepskie rozwiązanie, bo spodnie zjeżdżają podczas noszenia. Po raz kolejny się o tym przekonałem. Na SR stosują on house sprzączki i szelki. Pasek i szlufki jedynie na życzenie klienta, ale jest odradzany właśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pasek do spodni to kiepskie rozwiązanie, bo spodnie zjeżdżają podczas noszenia. Po raz kolejny się o tym przekonałem. Na SR stosują on house sprzączki i szelki. Pasek i szlufki jedynie na życzenie klienta, ale jest odradzany właśnie z tego powodu.

A ja bym odpowiedział przewrotnie: są za długie dla Włocha. Myślę, że Anglicy nie narzekali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pasek do spodni to kiepskie rozwiązanie, bo spodnie zjeżdżają podczas noszenia. Po raz kolejny się o tym przekonałem. Na SR stosują on house sprzączki i szelki. Pasek i szlufki jedynie na życzenie klienta, ale jest odradzany właśnie z tego powodu.

A ja bym odpowiedział przewrotnie: są za długie dla Włocha. Myślę, że Anglicy nie narzekali ;)

Potwierdzam. Jak podpatrywałem krojczych-fashionistów to nosili, jak na forumowe standardy, długie nogawki o szer. 20-22 cm, często z mankietem. W zasadzie nie było nogawek o szer poniżej 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pasek do spodni to kiepskie rozwiązanie, bo spodnie zjeżdżają podczas noszenia. Po raz kolejny się o tym przekonałem. Na SR stosują on house sprzączki i szelki. Pasek i szlufki jedynie na życzenie klienta, ale jest odradzany właśnie z tego powodu.

A ja bym odpowiedział przewrotnie: są za długie dla Włocha. Myślę, że Anglicy nie narzekali ;)

Potwierdzam. Jak podpatrywałem krojczych-fashionistów to nosili, jak na forumowe standardy, długie nogawki o szer. 20-22 cm, często z mankietem. W zasadzie nie było nogawek o szer poniżej 20 cm.

W rzeczy samej. Roetzel w swojej książce wyróżnia styl brytyjski i włoski noszenia nogawek i stwierdza, że Anglik jadący na Kontynent zwraca uwagę długimi i szerokimi nogawkami. Z kolei Włoch jadący na Wyspę zwraca uwagę nogawkami przykrótkimi i wąskimi.

Widzę, że na forum dominują tendencje włoskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.