Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten krawat kilka lat temu. Kiedyś bardzo mi się podobał. Potem przez około 2 lata był dla mnie zbyt pstrokaty i nieelegancki więc go nie nosiłem. Umieściłem już go nawet w czołówce krawatów do wyrzucenia aż nagle mnie olśniło i znowu go lubię!

Krawat faktycznie mozna zaliczyć do trydnych zarówno w doborze jak i odbiorze, jednak w tym zestawie wygląda dobrze. Nie wiem czy taki był zamiar, ale urozmaicanie zestawu jednym "niepasującym" elementem jest imho dobrą metodą.

Dodatkowo zainteresowała mnie koszula. Możesz napisać co to jest. Button-down'y z szerokim kołnieżem są deficytowym towarem.

IMO krawat bardzo pasuje do tego zestawu zarówno kolorystycznie jak i wielkością i kształtem węzła, a także (o czym wielu zapomina) faktem, że koresponduje z szerokością klap marynarki. Sprzeczne opinie może natomiast budzić jego pstrokatość, co rozumiem w 100%.

Co do koszuli, to już jakiś czas temu przestałem być fanem robienia metryczek do zdjęć w CMDNS więc nie pamiętam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za niski na dwurzędówkę, niestety.

Nie wierz w bzdury prezentowane jak dogmaty. Nie liczy się wzrost tylko proporcje a te są u Ciebie normalne. Gdyby chodziło tylko o wzrost to Azjaci musieliby o dwurzędówkach zapomnieć a często prezentują się w nich świetnie. IMO w dobrze skrojonej dwurzędówce mógłbyś wyglądać bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO krawat bardzo pasuje do tego zestawu zarówno kolorystycznie jak i wielkością i kształtem węzła, a także (o czym wielu zapomina) faktem, że koresponduje z szerokością klap marynarki. Sprzeczne opinie może natomiast budzić jego pstrokatość, co rozumiem w 100%.

Co do koszuli, to już jakiś czas temu przestałem być fanem robienia metryczek do zdjęć w CMDNS więc nie pamiętam ;)

O, jak najbardziej pasuje. Miałem na mysli element niepasujący z pozoru czy wyjatkowo wyróniający się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zdjęcia nie pozujemy w ten sposób, zasłaniasz się torbą, tak mogą robić kobiety. Ręce powinny być wyprostowane ponieważ ze zdjęcia nie mogę stwierdzić czy masz dobrą długość rękawów czy może sięgają ci do połowy dłoni.

A może kolega wstawił tu swoje zdjęcie żeby pokazać co miał tego dnia na sobie, a nie żeby dowiedzieć się co forumowicze sądzą o długości jego rękawów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za niski na dwurzędówkę, niestety.

W sensie miałeś i źle wyglądasz, jesteś tego pewien i w ogóle? Czy uważasz tak, ponieważ tak się mówi?

Ja też byłem za niski i za szeroki na dwurzędówkę do momentu aż ją założyłem :D

Wszystkiego po trochu. Miałem kiedyś z Vistuli i wyglądałem kiepsko, ale jak to w moim przypadku najmniejszy rozmiar był sporo za duży. Poza tym naczytałem się, że niskie osoby powinny się dwa razy zastanowić zanim założą dwurzędówkę generalnie leży ona dobrze na wysokich i szczupłych. Z drugiej strony Bogart był mojego wzrostu, a wyglądał w niej dobrze. W każdym razie kolejny temat do przemyśleń.

4inHand, Ernestson - dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze do moich zdjęć. Spodnie na nich wypadły nieco niekorzystnie, wydaje mi się, że mają dobrą długość. Normalnie się tak nie marszczą. A buty - tak, wiem, że są do wymiany, ale tak zdecydowana opinia mnie zaskoczyła. :) W sumie co jest w nich aż tak złego?

@michau

Marynarka jest z Vistuli, to "klubóweczka", jak zachwalała ją pani w salonie. Przy okazji próbując namówić mnie na czarny kolor. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem za niski na dwurzędówkę, niestety.

W sensie miałeś i źle wyglądasz, jesteś tego pewien i w ogóle? Czy uważasz tak, ponieważ tak się mówi?

Ja też byłem za niski i za szeroki na dwurzędówkę do momentu aż ją założyłem :D

Wszystkiego po trochu. Miałem kiedyś z Vistuli i wyglądałem kiepsko, ale jak to w moim przypadku najmniejszy rozmiar był sporo za duży. Poza tym naczytałem się, że niskie osoby powinny się dwa razy zastanowić zanim założą dwurzędówkę generalnie leży ona dobrze na wysokich i szczupłych. Z drugiej strony Bogart był mojego wzrostu, a wyglądał w niej dobrze. W każdym razie kolejny temat do przemyśleń.

4inHand, Ernestson - dziękuję

E tam, nie chodzi o wzrost, ino o proporcje.

Czy dobrze wyglądający facet w dwurzędówce na zdjęciu zmniejszonym proporcjonalnie o 20% nadal wygląda dobrze?

Jeśli jesteś szczupły i masz dobre proporcje sylwetki, nie będzie problemu z czymkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wysypało zestawów, to i wrzucę moje dzisiejsze ciuszki. Zdjęcia po pracy, robione zdechłym kanarkiem, więc jakość tragiczna, ale że mnie naszło to wrzucę

Ciekawie. Podoba mi się.

Czy w rzeczywistości ten różowy sweterek też tak mocno się wyróżnia z całości?

Napisz coś więcej proszę o marynarce i spodniach. Materiał, producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie. Podoba mi się.

Czy w rzeczywistości ten różowy sweterek też tak mocno się wyróżnia z całości?

Napisz coś więcej proszę o marynarce i spodniach. Materiał, producent?

Sweter ma bardzo ostry amarantowy kolor, zdecydowanie wyroznia sie i budzi emocje.

Marynarka pojawiala sie na forum juz kilkukrotnie (bo wstyd przyznac, ale w calej szafie mam tylko 3 marynarki - na nowe zakupy ciagle buduje budzet). Spodnie szyte, producenta materialu nie pamietam, wiem tylko, ze to welna 150s (wiec za czesto w nich nie chodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiałeś butonierkę do marynarki czy taka była?

Marynarka jest od T.Basia i taka zrobil. Co prawda chcialem zupelnie inna i butonierke i obszycia dziurek (ta z bloga tuttofattoamano), ale niestety krawiec nie zrozumial, a ja mialem wtedy zbyt malo czasu aby sie z tym bawic i przyjezdzac do Lodzi poraz kolejny (teraz troche zaluje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorabiałeś butonierkę do marynarki czy taka była?

Marynarka jest od T.Basia i taka zrobil. Co prawda chcialem zupelnie inna i butonierke i obszycia dziurek (ta z bloga tuttofattoamano), ale niestety krawiec nie zrozumial, a ja mialem wtedy zbyt malo czasu aby sie z tym bawic i przyjezdzac do Lodzi poraz kolejny (teraz troche zaluje)

Butonierka IMO wygląda bardzo ładnie, bo zrobił ją ręcznie, ale pikowanie takiej grubej klapy nie przypada mi do gustu dlatego myślałem, że to RTW z "tailor's touch" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na poznańskiej premierzy Hennessy Mathusalem i popełniłem taki zestaw!

Mathusalem to nazwa formatu butelki zaczerpnięta ze świata win. To nic innego jak 6-litrowa butelki Hennessy XO w pudełku turbo-uber-mega-hiper bespoke z ręcznie ornamentowanej skóry, która zmienia wygląd zależnie jak na nią spojrzeć i ma custom-made wzorek. Widziałbym Damiana w butach z tego pudełka :P Kosztuje jedyne PLN 75k (what ?!?) ... więc chyba nie kupię :P

A dzisiaj rano, z poważnym opóźnieniem przerzuciłem się na Instagram (tomekmiler <--- add me!) i popełniłem taki oto każual frajdej :D 'Du ju Oslo każual frajdej?'

post-403-13658923161513_thumb.jpg

post-403-13658923161724_thumb.jpg

post-403-1365892316195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.