Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

OK w takim razie wyjaśnię dlaczego. Najkrócej mówiąc: Szkoda, że nie widzisz, że podróżując po świecie elegancji w oparciu o kryteria wyprasowanych spodni i wystających mankietów, podróżujesz hulajnogą :)

Daleka droga przede mną, ale mało kto ma to szczęście aby zaczynać od mercedesa, większość z nas musi sobie gust i poczucie estetyki wyrobić od czegoś zaczynając. Nie mniej, sądzę, że kolegów troche ubodła dość opryskliwa forma krytyki (constantin to nie nowicjusz, już nie jeden zestaw wrzucił, więc założyłem, że nie trzeba się z nim obchodzić jak z jajkiem, bo raczej się nie zrazi - jeśli mój komentarz go uraził to przepraszam), więc może rozwinę swoją myśl:

1. "Spodnie się brzydko marszczą" - trudno temu zaprzeczyć, marszczą się strasznie, być może są za długie, choć w mojej opinii raczej za wąskie - kolorystyka jesienna, marynarka raczej ciężka, nie specjalnie mocno dopasowana, od dołu oczekiwałbym czegoś podobnego, nieco szerszego (pewnie nadal by się marszczyły, ale może mniej)

2. "skarpety" - tą uwagę w sumie można pominąć, przy jesiennym zestawie i dłuższych spodniach skarpety i tak raczej będą niewidoczne, więc wybieranie ich pod humor wydaje się bardzo rozsądne

3. "Pod szyją pusto" - ogólnie nie jestem fanem rozpiętego kołnierzyka koszuli (choć czasem sam tak chodze - zwłaszcza do casualowych zestawów, koszul z podwiniętym rękawem, swetrów itp.). Rozpięty kołnierzyk moim zdaniem tworzy pod szyją troche niezagospodarowany chaos - ok, chaos może być tym na czym nam zależy w niektorych zestawach, nie mniej nie sądzę aby do tej konkretnej stylizacji pasował. Zapięta koszula pod szyją układa się o wiele lepiej, niestety ma tą wadę, że słabo wygląda bez krawata. No ok, ale nie każdy lubi krawaty, może więc mimo wszystko da się jakoś to zgrać? Być może dałoby się gdyby jakoś nawiązać do powstałej sporej przestrzeni między szyją a zapięciem marynarki - tu tworzy się spory z odległości "biały" trójkąt, który niestety nie nawiązuje do niczego innego w stroju. Może jaśniejsze spodnie by zmniejszyły kontrast "jasności" tego trójkąta? Może jaśniejsze buty? Może krótsze spodnie odsłaniające fragment kraciastej skarpety? Nie wiem, nie mniej w chwili obecnej pustość i jasność powstałego trójkąta mnie osobiście gryzie. Jako, że zestaw jest jesienny, jasno brązowy, szary, szaroniebieski, bordowy etc. szalik mógłby dużo tutaj zdziałać.

4. Kontrowersyjna "fryzura" - pytanie czy fryzurę można traktować jako część "stroju"? Może krytyka fryzury jest równie niestosowna jak np. krytyka wychudzonej sylwetki ala "przydałaby ci się kanapka"? Fryzurę stosunkowo łatwo zmienić (łatwiej niż schudnąć/przytyć 20 kg) a bardzo mocno łączy się ze strojem. Pytanie czy można być w pełni elegancko ubranym z beznadziejną fryzurą? Pewnie można, ale jest to dużo trudniejsze. Tak więc, moim zdaniem z włosami wypadałoby coś zrobić, albo dodać kapelusz (oh... to była już uszczypliwa uwaga z tym kapeluszem... choć nie ukrywam, że czasem, krótko po wizycie u fryzjera, gdy wychodze np. ze zbyt krótkimi włosami jak na mój gust i źle się w nich czuje, wtedy lubie założyć kapelusz. Ba czasem mam takie okresy, że czekając aż włosy będą odpowiedniej długości musze przetrzymać przejściy czas gdy są do bani, nie układają sie etc. wtedy zawsze głowie się jak ten problem ugryźć). Podsumowując - włosy does matter tylko czasami/często o tym zapominamy..

5. "Szukałbym większego kontrastu" - brązowa marynarka + brązowe spodnie... moim zdaniem na zdjęciu całej sylwetki wygląda to słabo. Osobiście rozjaśniłbym dół - jasny szary (klasyka), może brąz, ale dużo jaśniejszy wpadający w beż? Albo można by pójść w kontrast inną drogą, np. wybierając ciemny burgund (no ale kto z nas ma solidne, eleganckie spodnie w tym kolorze?)

Mam nadzieje, że teraz będzie łatwiej zrozumieć intencje stojące za moimi uwagami.

A... zapomniałem o poszetce. W obecnym ujęciu kojarzy mi się z chusteczką do nosa mojego taty (uh... znowu pojechałem), no ale tak mi się kojarzy, nic na to nie poradze. Jeśli ma być taka jak jest, to ułożyłbym ją inaczej (może puf?), choć osobiście bym pomyślał nad jakimś ciekawszym wkomponowaniem jej w całość (najlepiej tak by nawiązywała do niewidocznych skarpet! Ludzie dobierają krawaty pod skarpety to czemu by nie poszetki... biała (nawiązanie do koszuli) z obszyciem w którymś z kolorów kraty na koszuli (róż, niebieski)... albo najlepiej z kanarkowym obszyciem i do tego kanarkowe skarpety :))

Wywołany do odpowiedzi...

Okoliczności przyrody... wyszedłem z budynku galerii na papierosa, akurat szedł mój współpracownik i spontanicznie poprosiłem go o zrobienie 3 zdjęć . Jeżeli ta spontaniczność ujmuje komuś z szanownych forumowiczów to przepraszam...

1.spodnie rzeczywiście są za długie, w czwartek przy odbiorze koszul , skrócę je.

2.

3. koszula najlepiej wyglądałaby w połączeniu z krawatem, lepiej gdybym przed lustrem poprawił kołnierzyk, nie uczyniłem tego - moja wina. Monochromatyczność marynarki i spodni była zamierzoną,

odnośnie fryzury to przepraszam, ale nie rozumiem...chłopięca...hm...wierzę, że się na tym znasz...

4 poszetka...masz rację wyjąłem z brustaszy okulary i umknęło mi, aby ją poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że o ile opinie forumowiczów są cenną wskazówką, to czasami bywają zbyt 'czepialskie' ;)

W sensie takim, że ja wolę, aby CMDNS było prezentacją "jak dziś wyglądam", a nie wystudiowanej pozy modela i sesji zdjęciowej.

Dlatego dla mnie jest ok jeśli ktoś ma np. zagniecone już spodnie czy marynarkę, bo zdjęcie zrobił po pracy, albo ma zmierzwioną fryzurę, bo zdjęcie robił na wietrznej pogodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie takim, że ja wolę, aby CMDNS było prezentacją "jak dziś wyglądam", a nie wystudiowanej pozy modela i sesji zdjęciowej.

Zgadzam się - to nie jest wątek "Ale Dziś Wyskoczyłem W Swoich Najlepszych Ciuchach", tylko aktualny zestaw. Z jednej strony wrzucający zdjęcia ocenia, że warto je pokazać; z drugiej - krytyka powinna być ujarzmiona.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie takim, że ja wolę, aby CMDNS było prezentacją "jak dziś wyglądam", a nie wystudiowanej pozy modela i sesji zdjęciowej.

Zgadzam się - to nie jest wątek "Ale Dziś Wyskoczyłem W Swoich Najlepszych Ciuchach", tylko aktualny zestaw. Z jednej strony wrzucający zdjęcia ocenia, że warto je pokazać; z drugiej - krytyka powinna być ujarzmiona.

Moim zdaniem krytyka powinna "pomagać" krytykowanemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się w końcu objawię. Zdjęcie z ostatniej niedzieli - dumny i nieco już wstawiony ojciec chrzestny ;) Krawat pierwotnie był (stalowoszary), ale zaliczył spotkanie trzeciego stopnia z barszczem. Na szczęście koszula miała kołnierzyk button-under i jako tako się to mimo wszystko prezentowało. 8-)

Garnitur to RTW od Lavarda lekko poprawiany u krawcowej (patrząc po tym zdjęciu chyba skrócę jeszcze spodnie o jakieś 2-3 cm) Koszula MTM z Orchidei. Wiedenki nieznanej firmy (kupione w lumpeksie za śmieszną kwotę). Poszetka biała bawełniana w delikatną kratę.

post-1174-13658923151193_thumb.jpg

post-1174-13658923151555_thumb.jpg

post-1174-13658923152033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

forum czytam od jakiegoś czasu, dzisiaj postanowiłem zadebiutować w CMDzNS. Kompletowanie garderoby dopiero trwa, a że jestem studentem, to po pierwsze ma swoje tempo, a po drugie staram się nie szarżować i celować raczej w smart casual. Zdjęcia z dzisiejszego wypadu na prelekcje w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Dodam jeszcze, że choć nie jest to Forumowa poradnia stylistyczna, nieocenione będzie Wasze zdanie poparte konkretnymi poradami. Feedback zawsze się przyda.

post-3398-1365892315306_thumb.jpg

post-3398-13658923152557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy zestaw. Wiem, że marynarka źle leży, ale nic się już nie da z nią zrobić. Garnitur Próchnika rozmiar 46 kupiony kilka lat temu, był już przerabiany.

Wąski, dlaczego uważasz, że źle leży - moim zdaniem 'nie ma dramatu' ;) (choć zdjęcie trochę małe...)

I pytanie - jaki jest kolor garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waski - zdjęcie jest małe, ale na tyle, na ile widzę, pochwaliłbym kolor i węzeł krawata. W ogóle mi się podoba, także na tle innych Twoich zestawień. Jeżeli garnitur jest czarny (a na taki wygląda), to czy nie lepsze byłyby szare albo czarne buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramatu nie ma, fakt, leży lepiej niż beżowa marynarka, którą prezentowałem jakiś czas temu. O dziwo mają ten sam rozmiar. Kolor to ciemny grafit. A dlaczego źle leży? Wg mnie powinna być lepiej wytalowana i górny guzik położony jest trochę za wysoko (tak mi się wydaje), o opadających ramionach nie wspomnę, ale na to nic nie poradzę, taka budowa. Jak patrzę na zdjęcie, to odnoszę wrażenie, że tworzy się dysonans między górą a dołem, tzn. góra duża i trochę ciężka przytłaczająca chudziutki dół, co jest spowodowane właśnie zbyt obszerną marynarką. Oczywiście mogę się mylić, dlatego chętnie w celach edukacyjnych poddam się krytyce.

Węzeł to albert, buty najlepiej pasowałyby burgundowe (jeszcze nie mam), ewentualnie czarne (nie nadają się do pokazywania, polskie koszmarki kupione lata temu). Ale dzięki za miłe słowa, choć zdaję sobie sprawę, że nie wygląda to tak jakbym chciał, żeby wyglądało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mosze, pracuję nad butami, finanse, finanse, finanse ;) Sorry myślałem, że to do mnie ;)

Masz mocno opadające ramiona, a chyba żadna marynarka z wieszaka nie jest na takie szyta. Spróbuj z dodatkowymi poduszkami, aby je trochę podnieść. Powinno być lepiej.

Marynarki Próchnika z reguły mają guzik dość wysoko; mam trzy i we wszystkich trzech wygląda to podobnie. Ja tego nie lubię, ale cóż, taka moda. Z drugiej strony, jeśli marynarka dobrze leży, to ów wysoki guzik (jeśli nie ma przegięcia) tak nie przeszkadza.

Jeszcze jedno: jesteś szczupły i dość wąski w ramionach - tak to wygląda - imho lepiej będziesz wyglądał na zdjęciach przy mniejszym rozkroku lub nogach razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że choć nie jest to Forumowa poradnia stylistyczna, nieocenione będzie Wasze zdanie poparte konkretnymi poradami. Feedback zawsze się przyda.

Podoba mi się, całkiem nieźle! Tylko buty - wymień je na ładne zamszaki i będzie klasa.

Dzięki. ;) Akurat zbliża się jesień, będę myślał nad butami.

Marynarka nie ma za długich albo za obszernych rękawów? Nie jestem tego pewien.

Edycja:

waski - myślałeś nad marynarką dwurzędową? I te poduszki na ramiona wydają się dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam vloga na poweselnym kacu 8-)

Widać po minie, wyciągniętej koszuli z portek i rozpiętym guziku :twisted: O dziwo fryzura w nienagannym stanie.

Dzień dobry.

Witam. Tak jak napisał Caporegime, bardzo dobre połączenie kolorów. Ale do tak wąskich spodni to by pasowała chyba tylko jakaś extra slim marynareczka z Zary czy H&M. Uważam też iż klubówka ma za szerokie klapy jak na tak szczupłą osobę. Do zdjęcia nie pozujemy w ten sposób, zasłaniasz się torbą, tak mogą robić kobiety. Ręce powinny być wyprostowane ponieważ ze zdjęcia nie mogę stwierdzić czy masz dobrą długość rękawów czy może sięgają ci do połowy dłoni. Debiut uważam za udany, zestaw mi się podoba pomimo wad.

W kieliszkach na nóżce nawet wódka jest lajfstajlowa :D

Czadowa zaczeska! Kwiat w klapie to mała, różowa róża? Pewnie znając świat jedyny miałeś coś w butonierce 8-) Kieliszki do wódki na nóżce są PRO ;-)

Jesiennie ...:)

Plus za marynarkę ale poszetka ginie w brustaszy, powinieneś w tym wypadku zaszaleć ze wzorem i kolorem. Spinki to węzełki?

To może i ja się w końcu objawię. Zdjęcie z ostatniej niedzieli - dumny i nieco już wstawiony ojciec chrzestny ;) Krawat pierwotnie był (stalowoszary), ale zaliczył spotkanie trzeciego stopnia z barszczem. Na szczęście koszula miała kołnierzyk button-under i jako tako się to mimo wszystko prezentowało. 8-)

Garnitur to RTW od Lavarda lekko poprawiany u krawcowej (patrząc po tym zdjęciu chyba skrócę jeszcze spodnie o jakieś 2-3 cm) Koszula MTM z Orchidei. Wiedenki nieznanej firmy (kupione w lumpeksie za śmieszną kwotę). Poszetka biała bawełniana w delikatną kratę.

Te buty z lumpa wyglądają bardzo dobrze, może to półka średnio-wyższa a ty o tym nawet nie wiesz? ;) . Z tym kołnierzykiem to masz głowę na karku, sprytnie przewidziałeś przyszłość :lol:

Mój dzisiejszy zestaw. Wiem, że marynarka źle leży, ale nic się już nie da z nią zrobić. Garnitur Próchnika rozmiar 46 kupiony kilka lat temu, był już przerabiany.

Oj słabo, jak dla mnie jedyny pozytyw to buty chociaż ledwo co widać. Jeżeli z marynarką naprawdę nie da się już nic zrobić to powinna wylądować w najgłębszych czeluściach szafy.

MDN, spodnie do skrócenia, buty brzydkie. Reszta mi się podoba, duży plus. Niestety nie można stwierdzić czy masz za długie rękawy marynarki ponieważ nie masz wyprostowanych rąk. Jeszcze muszę cię pochwalić za fantastyczny zarost i dobrą fryzurę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam vloga na poweselnym kacu 8-)

Widać po minie, wyciągniętej koszuli z portek i rozpiętym guziku :twisted: O dziwo fryzura w nienagannym stanie.

Wyłapałeś wszystko, ale oczywiście nic nie było zamierzone ;) A włosy, chcąc nie chcąc musiałem umyć po zaczesce :)

W kieliszkach na nóżce nawet wódka jest lajfstajlowa :D

Czadowa zaczeska! Kwiat w klapie to mała, różowa róża? Pewnie znając świat jedyny miałeś coś w butonierce 8-) Kieliszki do wódki na nóżce są PRO ;-)

Nie, to mały różowy goździk! Mam tydzień łamania zasad :) Z białym wyglądałem jak bym szedł do komunii :P Nawet z zaczeską :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prezentacji wysypało:)

@White Haven

Podoba mi się.

I zazdroszczę Ci szczęścia w ciuchlandzie. Albo ja szukać nie umiem, albo źle trafiam, albo w Wawie nie znalazłem dobrych SH.

O skróceniu spodni pisałeś...

@waski

Moim zdaniem ciemna marynarka lepiej pasuje do Twojej karnacji stąd ten zestaw wygląda lepiej.

O dopasowaniu marynarki pisali już inni więc nie będę się rozpisywał;)

Nie jestem przekonany do brązowych butów do grafitowego garnituru. Wybrałbym czarne.

@MDN

Fajny zestaw. Klasyka gatunku smart casual.

Co to za marynarka?

Proponuję skrócić spodnie i wymienić buty. Dół psuje ten dobry zestaw.

@eye_lip

Podoba mi się Twój zestaw. Pikowana kurtka jest zdecydowanie na szczycie mojej listy zakupowej;) Świetnie pasuje do stylu smart, co potwierdza Twoja propozycja.

Moje uwagi:

Czy rękawy nie są trochę za długie? Marszczą się bardzo...

I rozpiąłbym ostatni guzik.

A połączenie kolorystyczne bardzo dobre. Brąz z granatem to zestaw do bólu poprawny;) Plus za różową koszulę;)

@4inHand

Mi się podoba krawat w tym zestawie. Trzymasz poziom;)

A nie jest tak może, że zmieniłeś trochę "otoczenie" dla krawata (inne marynarki, koszule)? I dlatego znowu go lubisz, bo w końcu pasuje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten krawat kilka lat temu. Kiedyś bardzo mi się podobał. Potem przez około 2 lata był dla mnie zbyt pstrokaty i nieelegancki więc go nie nosiłem. Umieściłem już go nawet w czołówce krawatów do wyrzucenia aż nagle mnie olśniło i znowu go lubię!

Krawat faktycznie mozna zaliczyć do trydnych zarówno w doborze jak i odbiorze, jednak w tym zestawie wygląda dobrze. Nie wiem czy taki był zamiar, ale urozmaicanie zestawu jednym "niepasującym" elementem jest imho dobrą metodą.

Dodatkowo zainteresowała mnie koszula. Możesz napisać co to jest. Button-down'y z szerokim kołnierzem są deficytowym towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.