Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Massimo Dutti to kiepski przykład, bo jakościowo nie jest to wysoki poziom.

Ale już np. stosunkowo mało znana w Polsce marka Brax robi bardzo przyzwoite spodnie, które kosztują w cenie pierwotnej 250-300 zł (dostępne w P&C). Na wyprzedaży można upolować poniżej 200 zł.

Dochodzi jeszcze TK Maxx, gdzie w cenie do 200 zł można upolować marki: Gant, Bugatti, Camel Active, Tommy Hilfiger.

W takim razie po czym poznać dobrą jakość spodni? Przyznam szczerze że byłbym w stanie zainwestować w nie więcej jeżeli wiedziałbym że po dłuższym okresie używania będą wyglądać tak samo jak na początku (szczególnie w okolicach kolan). Dużo jeżdżę autem i siedzę i niestety po jakimś czasie spodnie zaczynają się robić coraz bardziej workowate. Czy to wina właśnie kiepskiej jakości tkaniny, czy to nieuniknione?

Robi się z tego już seria "krótkich pytań", ale mam nadzieję że reszta forumowiczów mi wybaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,W takim razie po czym poznać dobrą jakość spodni? Przyznam szczerze że byłbym w stanie zainwestować w nie więcej jeżeli wiedziałbym że po dłuższym okresie używania będą wyglądać tak samo jak na początku (szczególnie w okolicach kolan). Dużo jeżdżę autem i siedzę i niestety po jakimś czasie spodnie zaczynają się robić coraz bardziej workowate. Czy to wina właśnie kiepskiej jakości tkaniny, czy to nieuniknione?"

następujące elementy składają się na dobre spodnie:

wyjątkowo starannie odszyte wnętrze spodni-tak zwana lewa strona-większość szwów powinna być dodatkowo obszyta taśma.

jakość tkaniny

miejsce produkcji

Jeśli rzeczywiście mocno wypychasz kolana powinieneś unikać spodni uszytych z 100% bawełny,lepszym rozwiązaniem sprawdzonym także przeze mnie jest wariant 98% bawełna, 2% elastan.Firmy takie jak Incotex,PT01 i wiele innych używają takiej kombinacji składnikowej tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następujące elementy składają się na dobre spodnie:

wyjątkowo starannie odszyte wnętrze spodni-tak zwana lewa strona-większość szwów powinna być dodatkowo obszyta taśma.

jakość tkaniny

miejsce produkcji

Odszycie wewnętrzne spodni ma dla mnie drugoplanowe znaczenie, szczególnie że moje spodnie po zakupie i tak witają się z krawcem (taka budowa). Punkt trzeci ma chyba wpływ na pierwszy, chyba że produkcja w Chinach/Turcji niesie za sobą jeszcze jakieś wady?

Jeśli rzeczywiście mocno wypychasz kolana powinieneś unikać spodni uszytych z 100% bawełny,lepszym rozwiązaniem sprawdzonym także przeze mnie jest wariant 98% bawełna, 2% elastan.Firmy takie jak Incotex,PT01 i wiele innych używają takiej kombinacji składnikowej tkaniny.

Spodnie z dodatkiem elastanu przerabiałem - tragedia. Zaraz po wypraniu pasują super, po 2 - 3 dniach noszenia mają 2 rozmiary więcej (Zara, Wrangler).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po czym poznać dobrą jakość spodni? Przyznam szczerze że byłbym w stanie zainwestować w nie więcej jeżeli wiedziałbym że po dłuższym okresie używania będą wyglądać tak samo jak na początku (szczególnie w okolicach kolan).

1. Tkanina.

Powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Dobry metoda, to test gniotliwości. Łapiesz spodnie w garść i ściskasz. Bawełna kiepskiej jakości zareaguje jak gruby papier - będą mocne zagniecenia. Bawełna dobrej jakości będzie miała zagniecenia, ale nie tak mocne.

2. Jakość szycia.

Prosto prowadzone szwy, staranne wykończenie szwów wewnętrznych, staranne wykończenia przy szlufkach, kieszeniach i dziurkach guzikowych. Prosto wszyty suwak. Brak wystających nitek.

Dobra metoda to także mocne rozciąganie na łączeniach szwów (np. na tyłku). Jeśli przy rozciąganiu nie robią się tam prześwity, to są porządnie zszyte.

3. Detale.

Wzmacniane szwy przy kieszeniach. Dobrej jakości kieszeniówka i taśmowe wykończenia wewnątrz. Nity, ładne guziki, taśma wokół pasa zapobiegająca wysuwaniu się koszuli.

Dołączona grafika

4. Przymiarka.

Tu chyba nie muszę się rozpisywać. Dobre spodnie powinny dobrze leżeć.

5. Cena.

6. Wybierać marki, które specjalizują się spodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zacząłem stosować Creme Delicate do odżywiania skóry na butach. Fajne efekty daje nabranie trochę zwykłego kremu z barwnikiem, nałożenie, a potem na to od razu Creme Delicate i dopiero wtedy smarowanie po bucie.

Tylko do czarnych pasków i rękawiczek Creme Delicate się średnio nadaje, bo powoduje ich blaknięcie i trzeba go łączyć z czarnym kremem.

pisząc krem z barwnikiem masz na myśli np. to:

http://www.sklep.saphir.pl/saphir-50ml- ... butow.html

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam krótkie pytanie, które za mną chodzi od kilku dni :-) Kilkukrotnie grzmiały na naszym forum gromy ( i słusznie!) piętnujące noszenie krawatów do koszul z krótkimi rękawami. Czy w takim razie koszule takie w ogóle mieszczą się w ramach kanonów klasycznej elegancji? Czy dopuszczalnym wyjściem, w upalne dni bez klimatyzacji, jest podwinięcie (nie ponad łokieć) rękawów koszuli "normalnej"? Może ktoś podeśle zdjęcia eleganckich zestawień z "krótkimi rękawami". pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam krótkie pytanie, które za mną chodzi od kilku dni :-) Kilkukrotnie grzmiały na naszym forum gromy ( i słusznie!) piętnujące noszenie krawatów do koszul z krótkimi rękawami. Czy w takim razie koszule takie w ogóle mieszczą się w ramach kanonów klasycznej elegancji? Czy dopuszczalnym wyjściem, w upalne dni bez klimatyzacji, jest podwinięcie (nie ponad łokieć) rękawów koszuli "normalnej"? Może ktoś podeśle zdjęcia eleganckich zestawień z "krótkimi rękawami". pozdrawiam!

Ostatnio, w którymś temacie była dyskusja o tym, przeszukaj forum. Osobiście jestem za podwinięciem rękawów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za podwijaniem, nawet z krawatem wygląda to po ludzku (szczególnie jak się ma marynarkę w ręku, co sugeruje że się ją może założyć), nawet wczoraj tak trochę chodziłem jak słońce wylazło i tak generalnie mi się podobało jak na siebie spojrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.