Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Dama w potrzebie... :-) Pytanie nieco off topic, ale w końcu jesteśmy gentelmenami, i zawsze staramy się służyć Paniom pomocą. Prawda ?

:-)

Czy ktoś z Was wie, gdzie mogę znaleźć nóżki, stopki, czy też pukle (tak to się chyba nazywa) z gwintem wewnętrznym do torebek damskich?

Wygląda to mniej więcej tak:

http://www.hardwareelf.com/Images/Items ... -014lg.jpg

Będę wdzięczny za pomoc. Moją małżonka nie bardzo się przejęła faktem, że zgubiła jedną stopkę w swojej torebce, co grozi zniszczeniem tapicerki siedzenia w jej samochodzie (podczas prowadzenia samochodu ma zwyczaj kłaść torebkę na siedzeniu pasażera).

Ewentualnie, jeśli ktoś może mi polecić kaletnika w Warszawie, który mógłby pomóc..

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Dama w potrzebie... :-) Pytanie nieco off topic, ale w końcu jesteśmy gentelmenami, i zawsze staramy się służyć Paniom pomocą. Prawda ?

:-)

Czy ktoś z Was wie, gdzie mogę znaleźć nóżki, stopki, czy też pukle (tak to się chyba nazywa) z gwintem wewnętrznym do torebek damskich?

Wygląda to mniej więcej tak:

http://www.hardwareelf.com/Images/Items ... -014lg.jpg

Będę wdzięczny za pomoc. Moją małżonka nie bardzo się przejęła faktem, że zgubiła jedną stopkę w swojej torebce, co grozi zniszczeniem tapicerki siedzenia w jej samochodzie (podczas prowadzenia samochodu ma zwyczaj kłaść torebkę na siedzeniu pasażera).

Ewentualnie, jeśli ktoś może mi polecić kaletnika w Warszawie, który mógłby pomóc..

Z góry dziękuję.

W ostateczności "pan Heniek" tokarz/ślusarz jest na pewno w stanie dorobić takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mam pytanie do mankietu francuskiego. Czy rękaw marynarki może się opierać/blokować (nie wiem jak to nazwać) na mankiecie ? Nie jest luźny rękaw marynarki przy nadgarstku - może problem w tym że w sklepie mankiet był strasznie sztywny ?

Mam ten sam problem. Mankiety francuskie nieco usztywniają mi marynarkę, co wygląda dość "kloszowato". Chyba nie ma dla tego rozsądnego rozwiązania. Na przyszłość, przy kupnie, trzeba mierzyć marynarki będąc w odpowiednich koszulach. Chyba, że ktoś ma na to receptę (nawet pełnopłatną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwezisz w barkach(wedlug mnie powinienes) to rekawy automatycznie sie skroca o 0,5-1cm i powinno byc git.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale chwilowo nie mam mozliwosci i ich pisac.

Skąd założenie, że jest za szeroka?

Rękawy może odrobinę przydałoby się skrócić, zrobiłbym natomiast porządek ze spodniami.

Spodnie ewidentnie zjechały za bardzo na dół, zrobił się z nich lekko biodrówki dlatego pomarszczone. Na swoim miejscu są ok. Postaram się wrzucić po skompletowaniu całego stroju fotkę do CMDNS. Tak czy siak dziękuje za trafną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest bardzo trudne, ale co szkodzi spróbować. Czy któryś z Panów zna sklep internetowy, w którym od ręki można kupić wiśniowy pasek z shell cordovanu firmy Alden?

Czy 'Alden' to warunek konieczny?

Tak. Wiem, że m. in. AE są dostępne od ręki, ale po lekturze sporej liczby recenzji, doszedłem do wniosku, że chcę Aldena. Nie tylko ja, bo w sklepie internetowym, w którym próbowałem go kupić, jest już kolejka ok. 100 chętnych na ten produkt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Tak czy inaczej przy kupnie następnego garnituru założę koszule z mankietami na spinki

Fajnie, tylko żeby ta koszula była dobrze uszyta i pasująca. W koszulach z mankietem francuskim z wieszaka może on być właśnie za szeroki. Nie bierz się za to, bez urazy "od dupy strony". Nie pasuj marynarki do źle dopasowanej koszuliny.

Jak ocenić w takim razie, czy mankiet francuski nie jest za szeroki? Na ile "luzu" powinno być pomiędzy koszulą a ręką i jak długie powinny być wtedy zakładki mankietu? Pytam bo rzeczywiście większość koszul "z wieszaka" musiałem zaraz korygować u krawca. Nie są to zwykle poprawki duże ale chciałbym wiedzieć jak je sprawdzić w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.