Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was posiada koszulke polo wykonaną z wełny ? Trochę dziwny materiał jak na letnią odzież..... Dzisiaj spotkałem się z czym takim w sklepie.

Pozdrawiam

Widziałem niedawno w decathlonie sportowe t-shirty wykonane z wełny merino (jakoś poniżej 100 zł). Sam ich nie noszę, ale podobno bardzo dobrze sprawdzają się przy wysiłku fizycznym (wełna merino ma właściwości termoregulacyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponuje _krtótkimi_ spodenkami typu chino?

Potrzebuję wiedzieć jaką szerokość ma ich nogawka na samym końcu, czyli tuż przed kolanem jak domniemywam.

Będę wdzięczny za pomoc.

Domniemuje ze wymiar ten jest taki sam jak nad kolanem w 'zwyklych' chinosach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako świadek na weselu, kolorystycznie ubiorem powinienem dopasować się do świadkowej? Czy wymagane jest to tylko u osób tworzących parę na weselu? Dodam, że ja idę w pojedynkę, świadkowa raczej z kimś.

Ponieważ pytań w tym stylu było zylion, to odpowiem przewrotnie: TAK. Ona będzie ubrana stosownie do okazji (zakładam) i Ty również powinieneś być ubrany stosownie. Każde inne dostosowanie jest słabym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne buty = czarny pasek do spodni = czarny pasek zegarka - oczywiste ;)

Brązowe buty = brązowy pasek do spodni = brązowy pasek zegarka - wskazane (oczywiste?) :roll:

Jasno brązowy pasek zegarka + ciemno brązowy pasek do spodni + buty innego koloru (ale nie czarnego)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako świadek na weselu, kolorystycznie ubiorem powinienem dopasować się do świadkowej? Czy wymagane jest to tylko u osób tworzących parę na weselu? Dodam, że ja idę w pojedynkę, świadkowa raczej z kimś.

Ponieważ pytań w tym stylu było zylion, to odpowiem przewrotnie: TAK. Ona będzie ubrana stosownie do okazji (zakładam) i Ty również powinieneś być ubrany stosownie. Każde inne dostosowanie jest słabym pomysłem.

Chodzi mi tu bardziej o kolorystykę, czyli powiedzmy jeśli ona będzie w czerwonej kreacji, to ja też powinienem się skupić na czerwonych dodatkach np czerwonym krawacie do białej koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako świadek na weselu, kolorystycznie ubiorem powinienem dopasować się do świadkowej? Czy wymagane jest to tylko u osób tworzących parę na weselu? Dodam, że ja idę w pojedynkę, świadkowa raczej z kimś.

Ponieważ pytań w tym stylu było zylion, to odpowiem przewrotnie: TAK. Ona będzie ubrana stosownie do okazji (zakładam) i Ty również powinieneś być ubrany stosownie. Każde inne dostosowanie jest słabym pomysłem.

Chodzi mi tu bardziej o kolorystykę, czyli powiedzmy jeśli ona będzie w czerwonej kreacji, to ja też powinienem się skupić na czerwonych dodatkach np czerwonym krawacie do białej koszuli.

Kolega już Ci odpowiedział:

Jako człowiek elegancki dopasowujesz ubranie do samego siebie, a nie do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile kosztuje uszycie chinosów u w miarę dobrego krawca?

Zdaję sobie sprawę z tego że rozrzut cenowy może być spory, że dużo zależy od materiału, ale jakiego rzędu to są w ogóle koszty?

od 300 zł za igłę
Czyli z materiałem trzeba liczyć koło pół tysiąca za parę spodni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki materiał. xkoziol podał cenę za igłę.

Wiem, dlatego dodałem kwotę jaką wydaje mi się że może kosztować materiał na parę spodni (bez ekstrawagancji).

Zastanawiam się też na ile spodnie uszyte przez krawca, przez dostarczonego przez nas materiału będą lepsze jakościowo od, niech będzie, spodni z Massimo Dutti? Te drugie na wyprzedaży schodzą poniżej 150 zł, do tego kilkadziesiąt złotych za dopasowanie ich przez krawca do naszej sylwetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Massimo Dutti to kiepski przykład, bo jakościowo nie jest to wysoki poziom.

Ale już np. stosunkowo mało znana w Polsce marka Brax robi bardzo przyzwoite spodnie, które kosztują w cenie pierwotnej 250-300 zł (dostępne w P&C). Na wyprzedaży można upolować poniżej 200 zł.

Dochodzi jeszcze TK Maxx, gdzie w cenie do 200 zł można upolować marki: Gant, Bugatti, Camel Active, Tommy Hilfiger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.