Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ta pierwsza...

Kształt i forma bardziej klasyczna niż ta druga, a przy tej samej wadze (1,84kg), jest nieco wyższa, i głębsza (9cm, zamiast 7.5cm). 2,5cm różnicy to sporo.

Może i w dzisiejszych czasach, laptopy są bardzo cienkie, ale nigdy nie wiesz jakie dokumenty nagle przyjdzie Ci dźwigać. Tutaj masz zapas, na laptopa, tablet i sporo makulatury. No ale bez przesady z tym obciążaniem :D.

http://assets.nydailynews.com/polopoly_ ... /image.jpg

PS: bardzo ładna teczka. Będziesz zamawiał do PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim środkiem można uzupełnić/zamaskować rysy i ubytki lakieru na skórzanej (czarnej) teczce? Postanowiłem w końcu trochę odświeżyć swoją nieco już zapomnianą "mecenaskę" kupioną jeszcze na studiach, ale po bliższym przyjrzeniu okazało się, że skóra jest w całości pokryta takim błyszczącym ala lustro lakierem (który rysuje się praktycznie od samego patrzenia) i nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się też podczepię pod posta Kolegi White Haven.

Panowie. Załączone zdjęcie przedstawia trzy przedmioty z mojej osobistej galanterii skórzanej:

Dołączona grafika

Pierwszy od góry: grzbiet etui na paszport i bilety lotnicze - używane intensywnie od 12 lat - koszt - 0PLN (prezent od mojej poprzedniej firmy)

Drugi od góry: grzbiet portfela Mont Blanc: używany z wielką troską (tylko wewnętrzne kieszenie marynarek, nigdy tylna kieszeń spodni) - koszt - 300€

Trzeci od góy: grzbiet portfela, który kupiłem w Arezzo, u lokalnego kaletnika. Skóra to struś. Portfel nie jest przeze mnie oszczędzany. Aż wstyd mówić. Koszt 100€ i bardzo miłą rozmowa z właścicielem sklepiku i manufaktury :D

Jak widzicie, portfel MB jest w tragicznym stanie. A nosiłem go tylko 1 rok. Portfel z Arezzo już 2 lata. Kolega doradzał mi wysłanie portfela MB do producenta w celu wymiany (zagubiłem dowód zakupu w sklepie MB, w Galerii Mokotów). Szczerze? Nie mam ochoty ani czasu. Nadal używam instrumenty do pisania MB, ale nie kupię więcej ich galanterii skórzanej. Prędzej ponownie odwiedzę miłego kaletnika z Arezzo.

Pytanie teraz, czy jest szansa aby jakoś ten portfel odrestaurować. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na tym forum i jestem ukontentowany tak zacnym towarzystwem. W tym tygodniu wybieram się na egzaminy wstępne na Akademię Muzyczną, zastanawiam się jak dobrać poszetkę w zestawie : czarny garnitur, koszula jasnoniebieska w pionowe cienkie szare paski i niebieski gładki krawat.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim środkiem można uzupełnić/zamaskować rysy i ubytki lakieru na skórzanej (czarnej) teczce? Postanowiłem w końcu trochę odświeżyć swoją nieco już zapomnianą "mecenaskę" kupioną jeszcze na studiach, ale po bliższym przyjrzeniu okazało się, że skóra jest w całości pokryta takim błyszczącym ala lustro lakierem (który rysuje się praktycznie od samego patrzenia) i nie bardzo wiem jak się za to zabrać.

Jeżeli to faktycznie skóra lakierowana, polecam Vernis Rife Saphir w kolorze czarnym.

Trochę o pielęgnacji lakierowanych skór:

http://multirenowacja.blogspot.com/2011 ... ierki.html

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się też podczepię pod posta Kolegi White Haven.

Panowie. Załączone zdjęcie przedstawia trzy przedmioty z mojej osobistej galanterii skórzanej:

Pierwszy od góry: grzbiet etui na paszport i bilety lotnicze - używane intensywnie od 12 lat - koszt - 0PLN (prezent od mojej poprzedniej firmy)

Drugi od góry: grzbiet portfela Mont Blanc: używany z wielką troską (tylko wewnętrzne kieszenie marynarek, nigdy tylna kieszeń spodni) - koszt - 300€

Trzeci od góy: grzbiet portfela, który kupiłem w Arezzo, u lokalnego kaletnika. Skóra to struś. Portfel nie jest przeze mnie oszczędzany. Aż wstyd mówić. Koszt 100€ i bardzo miłą rozmowa z właścicielem sklepiku i manufaktury :D

Jak widzicie, portfel MB jest w tragicznym stanie. A nosiłem go tylko 1 rok. Portfel z Arezzo już 2 lata. Kolega doradzał mi wysłanie portfela MB do producenta w celu wymiany (zagubiłem dowód zakupu w sklepie MB, w Galerii Mokotów). Szczerze? Nie mam ochoty ani czasu. Nadal używam instrumenty do pisania MB, ale nie kupię więcej ich galanterii skórzanej. Prędzej ponownie odwiedzę miłego kaletnika z Arezzo.

Pytanie teraz, czy jest szansa aby jakoś ten portfel odrestaurować. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Bardzo słabe fotki - ciężko ocenić kolorystykę. Proponuję zrobić lepsze w dziennym świetle i podesłać mailem. Myślę, że da się coś z tym zrobić :)

Generalnie:

Mniej więcej przy licowanych skórach zaproponować można wstępnie:

1. Oczyścić - Renomat Saphir

2. Na poważniejsze przetarcia i rysy - Juvacuir lub Renovating Cream Saphir w kolorze

3. Odżywić skórę - Saphir Canadian w kolorze

Strusia Reptanem albo Delicate Cream Saphir proponuję potraktować.

Jak przylecą fotki, może coś konkretniej zaproponujemy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na tym forum i jestem ukontentowany tak zacnym towarzystwem. W tym tygodniu wybieram się na egzaminy wstępne na Akademię Muzyczną, zastanawiam się jak dobrać poszetkę w zestawie : czarny garnitur, koszula jasnoniebieska w pionowe cienkie szare paski i niebieski gładki krawat.

Z góry dziękuję za pomoc.

Biała z lnu zawsze pasuje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na tym forum i jestem ukontentowany tak zacnym towarzystwem. W tym tygodniu wybieram się na egzaminy wstępne na Akademię Muzyczną, zastanawiam się jak dobrać poszetkę w zestawie : czarny garnitur, koszula jasnoniebieska w pionowe cienkie szare paski i niebieski gładki krawat.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zmien garnitur na dark navy ;), a jeśli zostało mało czasu, to zmien koszule na gładką, np niebieską, najlepiej białą. Wtedy mocniejszy, wzorzysty krawat, a poszetka? niech ma choć jeden kolor pasujący do koszuli/krawatu. a będzie dobrze.

A biała lniana/jedwabna będzie pasowała (prawie) zawsze. :D Także do podanego przez Ciebie zestawu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na tym forum i jestem ukontentowany tak zacnym towarzystwem. W tym tygodniu wybieram się na egzaminy wstępne na Akademię Muzyczną, zastanawiam się jak dobrać poszetkę w zestawie : czarny garnitur, koszula jasnoniebieska w pionowe cienkie szare paski i niebieski gładki krawat.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zmien garnitur na dark navy ;), a jeśli zostało mało czasu, to zmien koszule na gładką, np niebieską, najlepiej białą. Wtedy mocniejszy, wzorzysty krawat, a poszetka? niech ma choć jeden kolor pasujący do koszuli/krawatu. a będzie dobrze.

A biała lniana/jedwabna będzie pasowała (prawie) zawsze. :D Także do podanego przez Ciebie zestawu. :)

Dziękuję za podpowiedź zarówno Tobie jak i Kubao, potwierdziliście moją opinię z tą białą lnianą, co klasyk, to klasyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję jakiejś informacji w zakresie koszul, potrzebuję białą koszulę z mankietami na spinki, na wzrost 197-198 cm, taliowana, kołnierz 42. Chodzi mi o firmę, która szyje koszule z naprawdę długim rękawem, bo w różnych firmach różnie to wypada, i zazwyczaj mankiet koszuli nie wystaje mi spod rękawów garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużego doświadczenia nie mam, posiadam właściwie koszule 3 firm.

Jedna firmy Pawo - kupiona okazyjnie, odpada na pewno

Wółczanka - większość z mankietami zapinanymi na guziki, one bez marynarki są tak na styk, mam też 2 na spinki chyba Wółczanki tylko że w ciemnych kolorach, w dodatku są u krawcowej.

BYTOM - 1 koszula na guziki, długość jest ok.

Znalazłem w promocyjnej cenie teraz w sklepie Wółczanki:

http://wolczanka.com.pl/product-pol-300 ... pinki.html

Zastanawiam się tylko nad "półwłoskim stylem kołnierza" co to znaczy?

Koszula jest potrzebna na wesele, na którym jestem świadkiem, do niej dojdzie prawdopodobnie krawat w kolorze czerwonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 192cm, wiec wiem jaki to bol znalezc cos z dluzszym niz norma rekawem. TM Lewin / CT robia koszule z rozna rozmiarowka kolnierza i dlugosci rekawow, mysle, ze bez problemu znajdziesz tam cos, co bedzie pasowac na dlugosc.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słabe fotki - ciężko ocenić kolorystykę. Proponuję zrobić lepsze w dziennym świetle i podesłać mailem. Myślę, że da się coś z tym zrobić :)

Generalnie:

Mniej więcej przy licowanych skórach zaproponować można wstępnie:

1. Oczyścić - Renomat Saphir

2. Na poważniejsze przetarcia i rysy - Juvacuir lub Renovating Cream Saphir w kolorze

3. Odżywić skórę - Saphir Canadian w kolorze

Strusia Reptanem albo Delicate Cream Saphir proponuję potraktować.

Jak przylecą fotki, może coś konkretniej zaproponujemy.

pozdrawiam

Ja wiedziałem, że tak będzie :-)... Ale tak już jest, z jakością zdjęć z telefonu.

Saphir, zróbmy tak. Dziś wieczorem, złożę zamówienie, na ww. kosmetyki, i podczas procesu odnawiania portfela, lustrzanką zarejestruję kolejne etapy.

W ten sposób, każdy będzie mógł ocenić efekt końcowy.

Dziękuję za szybką poradę.

PS: struś trzyma się rewelacyjnie. Czego nie można stwierdzić, o wielokrotnie droższym Mont Blanc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :)

Pamiętaj, że Juvacuir i Renovating Cream to prawie farba. Strasznie mocno trzyma, dzięki czemu nie ma ryzyka odbarwień, ale jeżeli nie ma dużych odbarwień, rys i przetarć - nie ma też konieczności stosowania tych produktów. Nie widać dokładnie, ale wydaje się, że w przypadku pierwszej fotki wystarczy Renomat+Canadian. W przypadku drugiej już raczej komplet :)

A struś jest extra i nie trzeba kombinować, dlatego wystarczy coś delikatnego, stworzonego specjalnie z myślą o takich skórach :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

mój pierwszy wpis na forum i moje pierwsze pytanie - mam nadzieję że nie dostanę po łapach

jak wygląda sprawa zapinania guzików w koszulkach polo ?? nosimy je odpięte ? zapięte ? górny odpięty , dolny zapięty ??

czy ubierając koszulkę polo do spodni może być ona wypuszczona na spodnie ??

i czy polo z długim rękawem można ubierać pod marynarkę lub kardigan ???

P.S.

może polo to nie klasyczna męska elegancja ale skoro w temacie "dobrze ubrani mężczyźni " pojawiło się zdjęcie bodajże Clarka Gable w szarym garniturze i ciemnym polo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.