Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

inne krótkie pytanie...

przeglądając strony poświęcone modzie męskiej natknąłem się na artykuł dr Krajskiego http://krajski.wordpress.com/o-autorze/. Wyliczał w nim czego gentleman nie powinien robić, jak się nie zachowywać. W jednym z punktów autor wymienił, iż nigdy (poza pozycja siedzącą) nie należy chodzić w marynarce rozpiętej. Czy zawsze, na korytarzach Uniwersytetów, w holach biur i na mej ukochanej Pietrynie w Łodzi, chodzić należy w marynarce zapiętej (na odpowiedni guzik oczywiście)? Pomijam oczywiście sytuacje typowo formalne jak przedstawianie się, wykłady, czy zdjęcia do rodzinnego albumu. Jak to Panowie widzicie?

Ja bym z dystansem podchodził do tego, co pisze pan Krajski, bo niestety - na potwierdzenie moich słów znajdą się recenzje na blogach poświęconych perfumom niszowym - nie popisał się publikacją nt. perfum, gdzie plótł androny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawdzić, czy temperatura powietrza za chłodnicą jest prawidłowo nastawiona.

Zakładam, że ma Pan w rezydencji PEŁNĄ klimatyzację, a nie to, co większość Polaków uważa za klimatyzację, tj. wywieszone za oknem skrzynki.

Na czym polega różnica? W przypadku częściowej klimatyzacji powietrze jest schładzane w ograniczonym stopniu. Nie może ono być za zimne, bo nawiew takiego powietrza powodowałby dyskomfort. A zatem powietrze to zawiera nadal sporo wilgoci, a przy takiej wilgotności względnej łatwo się pocimy.

Przy pełnej klimatyzacji powietrze jest maksymalnie schładzane. WIększość zawartej w powietrzu wilgoci wykrapla się na chłodnicy i w ten sposób osiąga się znaczne osuszenie. Oczywiście takiego zimnego powietrza nie można nawiewać do pomieszczenia.

Musi ono być podgrzane (tak, nawet w najgorsze upały), ale nic to nas nie kosztuje, bo do tego nagrzewania wykorzystujemy ciepło z powietrza wywiewanego.

Wystarczy zatem wezwać technika, polecić mu prawidłowe nastawienie temperatury za chłodnicą (Tch) i problem jest rozwiązany.

nie wiem kto cię uczył klimatyzacji ale pojęcia o niej nie masz żadnego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.badura.pl/buty-meskie,polbut-wizytowy,17302,7309-147

Czy te buty nadawałyby się na okazje formalne czy raczej są do przeznaczenia codziennego ? Chodzi konkretnie o koniec roku, do granatowego garnituru.

Są koszmarne, nie idź tą drogą. Czy celujesz w +/- właśnie taki wydatek?

Tak, maksymalnie mogę dać 300 zł. Buty są potrzebne na teraz. Przeszukałem Wojas, Ryłko, Bata i nic. Jestem w kropce. W Zarze widziałem, na stronie internetowej, oxfordy za 299 zł.

http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/s ... ELEGANCKIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekarskiego punktu widzenia chciałbym dodać dwie uwagi:

1. Sama wydzielina gruczołów apokrynowych nie pachnie. Jest ona rozkładana przez bakterie-komensale żyjące na naszej skórze i to produkty ich fermentacji pachną. Dlatego też nasz zapach jest tak naprawdę odbiciem unikalnej flory bakteryjnej, którą posiadamy.

2. Same badania TSH bez sprawdzenia poziomu hormonów tarczycy (TSH jest wydzielane przez przysadkę, poza bardzo rzadkimi stanami patologicznymi) nie ma sensu, powinno się oznaczyć jeszcze przynajmniej fT4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawdzić, czy temperatura powietrza za chłodnicą jest prawidłowo nastawiona.

Zakładam, że ma Pan w rezydencji PEŁNĄ klimatyzację, a nie to, co większość Polaków uważa za klimatyzację, tj. wywieszone za oknem skrzynki.

Na czym polega różnica? W przypadku częściowej klimatyzacji powietrze jest schładzane w ograniczonym stopniu. Nie może ono być za zimne, bo nawiew takiego powietrza powodowałby dyskomfort. A zatem powietrze to zawiera nadal sporo wilgoci, a przy takiej wilgotności względnej łatwo się pocimy.

Przy pełnej klimatyzacji powietrze jest maksymalnie schładzane. WIększość zawartej w powietrzu wilgoci wykrapla się na chłodnicy i w ten sposób osiąga się znaczne osuszenie. Oczywiście takiego zimnego powietrza nie można nawiewać do pomieszczenia.

Musi ono być podgrzane (tak, nawet w najgorsze upały), ale nic to nas nie kosztuje, bo do tego nagrzewania wykorzystujemy ciepło z powietrza wywiewanego.

Wystarczy zatem wezwać technika, polecić mu prawidłowe nastawienie temperatury za chłodnicą (Tch) i problem jest rozwiązany.

nie wiem kto cię uczył klimatyzacji ale pojęcia o niej nie masz żadnego.

pozdrawiam

Nie przypominam sobie, abym z Panem był na ty, jeśli tak, proszę pomóc mojej pamięci.

Co do klimatyzacji: jest to oczywiście popularny opis, trudno abym tu na forum posługiwał się wykresem h-x przy opisywaniu procesów w centrali klimatyzacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekarskiego punktu widzenia chciałbym dodać dwie uwagi:

1. Sama wydzielina gruczołów apokrynowych nie pachnie. Jest ona rozkładana przez bakterie-komensale żyjące na naszej skórze i to produkty ich fermentacji pachną. Dlatego też nasz zapach jest tak naprawdę odbiciem unikalnej flory bakteryjnej, którą posiadamy.

2. Same badania TSH bez sprawdzenia poziomu hormonów tarczycy (TSH jest wydzielane przez przysadkę, poza bardzo rzadkimi stanami patologicznymi) nie ma sensu, powinno się oznaczyć jeszcze przynajmniej fT4.

Słuszne uwagi, dziękuję za uzupełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty najlepiej brązowe, ale myślę, że czarne też będą ok. Błękitne koszule powinny pasować do zestawu, a na pewno granatowa i szara marynarka też się dobrze skomponują. Ale najlepiej gdybyś wrzucił zdjęcie, bo tak na sucho nie znając dokładnego koloru to trudno powiedzieć coś na 100 %.

p.s. koszule we wzór gingham w wielu kolorach będą pasować. Są casualowe, a siłą rzeczy zestaw z bordowymi spodniami taki będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.