Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, mianowicie nie wiem jak zmierzyć szerokość klap marynarki, w którym miejscu. Przeszukałem google, byłem na angielskich jak i polskich stronach. Musze dobrać odpowiedni krawat do klap marynarki i nie wiem jak prawidłowo je wymierzyć. Proszę Panów o drobną wskazówkę. Z góry dziękuję i mam nadzieję że nie nadużywam Panów uprzejmości w dzisiejszym dniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popróbował innej substancji o popularnym trzyliterowym skrócie, popularnej wśród różnych grup społecznych w latach 60 i 70, kojarzonej z ruchem hipisowskim i popularnie zwanej kwasem, wtedy krawat z jakimś wyraźnym deseniem może dopiero wydać się fantastyczny, a jakie węzły mogłyby powstać, wszak substancja ta powoduje nadaktywnosć komórek mózgowych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, mianowicie nie wiem jak zmierzyć szerokość klap marynarki, w którym miejscu. Przeszukałem google, byłem na angielskich jak i polskich stronach. Musze dobrać odpowiedni krawat do klap marynarki i nie wiem jak prawidłowo je wymierzyć. Proszę Panów o drobną wskazówkę. Z góry dziękuję i mam nadzieję że nie nadużywam Panów uprzejmości w dzisiejszym dniu.

Gracjan w czym problem? Bierzesz marynarkę, przykładasz do klapy krawat i widzisz czy się nadaje czy nie. Chyba, że będziesz szył garnitur pod krawaty ;)

Albo jesteś już takim fanatykiem, że kiedy krawat jest o 3mm węższy bądź szerszy od klap to go już nie zakładasz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, mianowicie nie wiem jak zmierzyć szerokość klap marynarki, w którym miejscu. Przeszukałem google, byłem na angielskich jak i polskich stronach. Musze dobrać odpowiedni krawat do klap marynarki i nie wiem jak prawidłowo je wymierzyć. Proszę Panów o drobną wskazówkę. Z góry dziękuję i mam nadzieję że nie nadużywam Panów uprzejmości w dzisiejszym dniu.

http://mensstyleblog.blogspot.com/2010/02/tip-of-day-tielapel-ratio.html

Stary blog The Style Bloggera powinien pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, mianowicie nie wiem jak zmierzyć szerokość klap marynarki, w którym miejscu. Przeszukałem google, byłem na angielskich jak i polskich stronach. Musze dobrać odpowiedni krawat do klap marynarki i nie wiem jak prawidłowo je wymierzyć. Proszę Panów o drobną wskazówkę. Z góry dziękuję i mam nadzieję że nie nadużywam Panów uprzejmości w dzisiejszym dniu.

Gracjan w czym problem? Bierzesz marynarkę, przykładasz do klapy krawat i widzisz czy się nadaje czy nie. Chyba, że będziesz szył garnitur pod krawaty ;)

Albo jesteś już takim fanatykiem, że kiedy krawat jest o 3mm węższy bądź szerszy od klap to go już nie zakładasz. :D

Przyznam że brałem miarę i przykładałem miast krawatu do klap, nie wiedziałem tylko w którym miejscu jest właściwy pomiar. Nie, nie jestem fanatykiem, bardziej amatorem męskiej elegancji, "raczkiem". Zamierzam zamówić krawat, a właściwie 3 w ramach promocji. W takim układzie przyzna Pan że niemożliwe jest porównanie szerokości "wirtualnego" krawata z klapą marynarki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda polityka Vistuli jeśli chodzi o umieszczanie ubrań z nowych kolekcji w sklepie internetowym? Dopiero kiedy wchodzi nowa kolekcja to aktualna (ta z salonów) trafia do sklepu internetowego? Zastanawia mnie to bo w sklepie internetowym nie ma żadnych rzeczy z kolekcji wiosna/lato 2012 (przynajmniej tego co mają na stronie głównej i w katalogu: http://vistula.pl/katalog/Vistula_katalogWL_2012_OK.PDF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy dwie skóry identycznej jakości, full-grain cowhide (przepraszam za angielszczyznę w poście, chciałbym uniknąć błędów w tłumaczeniu). Jedna garbowana roślinnie, druga chemicznie (vegetable- vs. chrome-tanned).

- która jest generalnie lepszym wyborem na teczkę, futerał, portfel?

- która niesie mniejsze ryzyko pękania?

- która niesie mniejsze ryzyko farbowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- która jest generalnie lepszym wyborem na teczkę, futerał, portfel?

Garbowana roślinnie.

- która niesie mniejsze ryzyko pękania?

Garbowana roślinnie.

- która niesie mniejsze ryzyko farbowania?

To zależy, sam rodzaj wyprawy to zbyt mało informacji, żeby to stwierdzić. Generalnie z ww. będzie to zazwyczaj skóra garbowana roślinnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się wstrzelić do środka czymś ostrym i przeciąć nić, potem pójdzie jak po maśle. Najlepsze do tego jest takie małe, krawieckie urządzenie do przecinania nici.

Ok. Jak się domyślam mam się wstrzelić właśnie w szew. Tylko problem jest taki, że tutaj mam dwie opcje albo w ten od zewnętrznej strony marynarki (na zdjęciu wyżej) albo od wewnętrznej (niżej), jeden otworzy mi butonierkę, a drugi prawdopodobnie marynarkę, a tego chciałbym uniknąć. Stąd to pytanie, bo nie chcę iść z taką głupotą do krawca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: gdzie rozpruć tę brustaszę? O ile z pozostałymi kieszeniami nie miałem problemu, rozpruwałem szew od zewnętrznej strony marynarki, to tutaj mam zagwozdkę, bo to nieco inaczej wygląda.

Brustasze w fakbrycznych marynarkach potrafią być porządnie zaszyte - najbezpieczniej daj krawcowi przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.