Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi ludzie, czy używanie butów bez skarpetek ale z wymienną, możliwą do prania wkładką równa się szybsze zużycie butów? Pytam, bo wszelakie możliwe do zakupu loafer-socks spadają mi z pięt, każde w każdym rozmiarze. A boczne części stopy pocą się również. Mam na zmianę sporo par butów (średnio 1 para używam co jakiś tydzień) więc częste użytkowanie im nie grozi, ale jednak wolę je pielęgnować, niż niszczyć.

Zerknij na tegoroczne stopki w calzedonii - mają nadrukowane dwa paski silikonu od wewnątrz nad piętą. Wcześniejsze zdaje się nic nie miały. Czy to działa - jeszcze nie wiem bo nie miałem okazji założyć, ale wygląda zachęcjąco w kontekście zsuwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na tegoroczne stopki w calzedonii - mają nadrukowane dwa paski silikonu od wewnątrz nad piętą. Wcześniejsze zdaje się nic nie miały. Czy to działa - jeszcze nie wiem

nie działa, być może należy brać rozmiar mniejsze, może wtedy by się lepiej stopy trzymały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stopek i pasków silikonu - ja posiadam kupione w zeszłym roku w Cubusie, w 2paku, mają 3 silikonowe paski i przy chodzeniu się nie zsuwają, przynajmniej mi a rozmiarowo są dobrane dobrze.

I ja mam pytanie, napisałem do Meermina o dokładną rozmiarówkę i dostałem wymiary, ale mam 2 razy podana szerokość, czy ktos mógłby mi powiedzieć (a najlepiej jakis rysunek załączyć w miarę możliwosci) gdzie dokladnie się zmierzyc? ;)

8UK (42)

L 280,25mm

W 245mm

bottom W 100mm

Feet 25,9 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy kieszeniach z patkami może być nakładana brustasza?

2. Co myślicie o marynarce w kratę (i mam na myśli jasny niebieski w zieloną dużą kratę, a nie jakąś tam drobną kratkę z dwóch odcieni grafitu :) ) z klapami frakowymi?

1. Moim zdaniem może być przy grubszych tkaninach typu tweed, aksamit.

2. Jestem za. Dla Ciebie z proponowanym już wcześniej jednym guzikem :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy kieszeniach z patkami może być nakładana brustasza?

2. Co myślicie o marynarce w kratę (i mam na myśli jasny niebieski w zieloną dużą kratę, a nie jakąś tam drobną kratkę z dwóch odcieni grafitu :) ) z klapami frakowymi?

Ad. 1. Może, pytanie po co?

(ciach) Mam 2 marynarki z nakładanymi kieszeniami i na razie kompletnie odbijam od tego pomysłu. Niby wyglądają dobrze, wnoszą casual i nadają charakter 'odd jakcet', ale są po prostu niepraktyczne, bo byle co je wypycha. Podobnie jak nakładana brustasza, której nie zamierzam już nigdy zamówić.

viewtopic.php?f=1&t=4&p=62421&hilit=brustasza#p62421

Ad. 2. Piotr Kamiński uszył mi taką z http://www.harrisonsofedinburgh.com/col ... .html?cs=h próbnik Moonbeam, nr 36680

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy kieszeniach z patkami może być nakładana brustasza?

2. Co myślicie o marynarce w kratę (i mam na myśli jasny niebieski w zieloną dużą kratę, a nie jakąś tam drobną kratkę z dwóch odcieni grafitu :) ) z klapami frakowymi?

Ad. 1. Może, pytanie po co?

(ciach) Mam 2 marynarki z nakładanymi kieszeniami i na razie kompletnie odbijam od tego pomysłu. Niby wyglądają dobrze, wnoszą casual i nadają charakter 'odd jakcet', ale są po prostu niepraktyczne, bo byle co je wypycha. Podobnie jak nakładana brustasza, której nie zamierzam już nigdy zamówić.

viewtopic.php?f=1&t=4&p=62421&hilit=brustasza#p62421

Panie, jak tu łapią za słowa :P Na szczęście nie mówiłem, że to marynarka dla mnie :P

Ad. 2. Piotr Kamiński uszył mi taką z http://www.harrisonsofedinburgh.com/col ... .html?cs=h próbnik Moonbeam, nr 36680

Pokażesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy kieszeniach z patkami może być nakładana brustasza?

2. Co myślicie o marynarce w kratę (i mam na myśli jasny niebieski w zieloną dużą kratę, a nie jakąś tam drobną kratkę z dwóch odcieni grafitu :) ) z klapami frakowymi?

1. Moim zdaniem może być przy grubszych tkaninach typu tweed, aksamit.

2. Jestem za. Dla Ciebie z proponowanym już wcześniej jednym guzikem :)

Skąd wiedziałeś, że zamawiam z kamizelką ? :P A nie uważasz, że przy szerokich ramionach, jeden guzik doprowadzi do powstania takiego wielkiego iksa? ---> boję się, że to by wyglądało jak chodzący chromosom :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiedziałeś, że zamawiam z kamizelką ? :P A nie uważasz, że przy szerokich ramionach, jeden guzik doprowadzi do powstania takiego wielkiego iksa? ---> boję się, że to by wyglądało jak chodzący chromosom :P

Przy klapach frakowych i jednym guziku oczywiście może powstać takie wrażenie. Chyba bardziej Y niż X, bo dolna część ciała nie jest u Ciebie chyba aż tak mocno rozbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w swoim czasie.

W takim razie będę czekać, bo jestem bardzo ciekaw jak wypadła i co Cię powstrzymuje przed publikacją.

3-częściowy garnitur, w kratę, z marynarką z klapami frakowymi uszył kolega Stachu: http://www.macaronitomato.blogspot.com/ ... krate.html

Co do guzików to cytat z powyższego wpisu:

Styl wyłogów narzuca ilość guzików, są dwa.

No tak, zupełnie zapomniałem o tym garniturze. Bardzo mi się podoba! Ja też jestem przy dwóch guzikach, ale blog MT to nie biblia. Byłoby super gdyby był podany jakiś powód. Jeśli powodem ma być tylko konwencja to sama krata z klapą frakową i brak dwurzędowości ją łamią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy klapach frakowych i jednym guziku oczywiście może powstać takie wrażenie. Chyba bardziej Y niż X, bo dolna część ciała nie jest u Ciebie chyba aż tak mocno rozbudowana.

Zależy od rozkloszowania dołu. U faceta na zdjęciu, które pokazałeś jest X a guzik jest centromerem :P Dlatego nie wiem czy znowu 1 guzik mi nie umknie.

Kolejny pomysł mam z kolei na 3 guziki :P Tak jak mówiłem, jeden zawsze mam w planach, ale ciągle mi ucieka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba! Ja też jestem przy dwóch guzikach, ale blog MT to nie biblia. Byłoby super gdyby był podany jakiś powód. Jeśli powodem ma być tylko konwencja to sama krata z klapą frakową i brak dwurzędowości ją łamią.

Podejrzewam ze to byl wybor 2 vs. wiecej, a pojedynczy guzik nie byl brany w ogole pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.