Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie Panowie miejsce gdzie można nabyć przyzwoity granatowy cardigan/kamizelkę pod marynarkę na chłodniejsze dni? Powiedzmy do 800-1000zł.

Znamy pewnie nie jedno - w tym przedziale cenowym masz już spory wybór.

Stacjonarnie czy internet? Warszawa, czy jakieś inne miasto? Wełna czy kaszmir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet, nie jest to produkt wymagający dopasowania jak koszula czy marynarka więc zaryzykuję zakupy w sieci.

Wełna czy kaszmir. Wydaje mi się że jako lekkie docieplenie w chłodniejsze wiosenno-letnie dni lepiej sprawdzi się wełna. Nie mam tu jednak dobrego punktu odniesienia, jak narazie nie miałem kontaktu z kaszmirem z średniej czy wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o trokach (jak to nazwać nie wiem) do podwinięcia rękawów?

Chodzi o wszyty wewnątrz pasek materiału i guzik na rękawie, żeby można było zawinąć i przypiąć zwinięty rękaw. Nie wiem jak lepiej to opisać. Od jakiegoś czasu chcę kupić koszulę z lnu o prostym kroju, i nigdzie nie mogę znaleźć. Obszedłem popularne sieciówki, obszedłem galerię dzisiaj całą i wszędzie albo wynalazki w kroju albo bawełna lub inne cuda. Nawet w SH nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o trokach (jak to nazwać nie wiem) do podwinięcia rękawów?

Chodzi o wszyty wewnątrz pasek materiału i guzik na rękawie, żeby można było zawinąć i przypiąć zwinięty rękaw. Nie wiem jak lepiej to opisać. Od jakiegoś czasu chcę kupić koszulę z lnu o prostym kroju, i nigdzie nie mogę znaleźć. Obszedłem popularne sieciówki, obszedłem galerię dzisiaj całą i wszędzie albo wynalazki w kroju albo bawełna lub inne cuda. Nawet w SH nie mogę znaleźć.

Miałem koszule z tym patentem (w militarnym stylu) ale nie było to wygodne. Jak podwinęło się rękaw tak wysoko żeby dało się go złapać tymi paskami to grubość zwiniętych warstw była na tyle duża że cisnęło w bicepsie (a mam dość wątły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 tego typu koszule. Ze swojego doświadczenia odradzam specjalnie ich szukac z tego powodu, ze u mnie np nie ma szans podwinać na tyle wysoko rekaw, zeby spiac go "trokiem" a powodem tego jest za duży biceps względem popularnych rozmiarówek i koszule podwijam zawsze po połowy przedramienia lub do łokcia. Koszule nosze w fasonie slim. Niestety mam trudną budowe, ciała w postaci szczupłego brzucha + rozbudowane uda i ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie Panowie miejsce gdzie można nabyć przyzwoity granatowy cardigan/kamizelkę pod marynarkę na chłodniejsze dni? Powiedzmy do 800-1000zł.

w internecie np tu:

z bawelny 'sea cotton':

http://www.johnsmedley.com/europe/mens/ ... 12-neville

kaszmirowe:

http://www.npeal.com/categories/classic ... digan-1ply

http://www.jcrew.com/mens_category/swea ... /88960.jsp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem. Ale na studniówkach i weselach spotyka się bardzo dużo wypuszczonych koszul. O ile do dżinsów i bez marynarki wygląda to w miarę ok, jeżeli koszula jest dość krótka, o tyle do garnituru, biała długa koszula wygląda... Nie wygląda za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o trokach (jak to nazwać nie wiem) do podwinięcia rękawów?

Chodzi o wszyty wewnątrz pasek materiału i guzik na rękawie, żeby można było zawinąć i przypiąć zwinięty rękaw. Nie wiem jak lepiej to opisać. Od jakiegoś czasu chcę kupić koszulę z lnu o prostym kroju, i nigdzie nie mogę znaleźć. Obszedłem popularne sieciówki, obszedłem galerię dzisiaj całą i wszędzie albo wynalazki w kroju albo bawełna lub inne cuda. Nawet w SH nie mogę znaleźć.

te są p r a w i e klasyczne :) :

http://www.laredoute.co.uk/somewhere-li ... =324369991

http://www.lastcall.com/p/Neiman-Marcus ... ncx=n&uEm=%%affiliates%%&ci_src=14110925&ci_sku=prod6770026skuDRKBLUE

http://www1.bloomingdales.com/shop/prod ... Xt8ihWXlww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Adamem w 100% aczkolwiek tylko w odniesieniu do koszul stricte garniturowych. Kolego Krzysiek, nie miotaj się ;) chyba oczywiste, że Granville nie brał pod uwagę koszul stricte casualowych. Z resztą tego nie wyszczególnił więc można przyjąć, że chodzi o zwykłą koszulę garniturową z długimi rękawami, a może nawet i spinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z materiałoznawstwa - czy krawat z 100% jedwabiu (firmy Michelsons, TKMaxx, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie) może wyglądać, jakby był z wełny? Jest szorstki i nie ma żadnego połysku. Czy to może być jedwab, czy też ktoś źle wszył metkę? Wiem, że ciężko ocenić bez dotyku, ale może ktoś ma podobny krawat? Pytanie raczej z ciekawości, nie zamierzam zwracać, podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z materiałoznawstwa - czy krawat z 100% jedwabiu (firmy Michelsons, TKMaxx, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie) może wyglądać, jakby był z wełny? Jest szorstki i nie ma żadnego połysku. Czy to może być jedwab, czy też ktoś źle wszył metkę? Wiem, że ciężko ocenić bez dotyku, ale może ktoś ma podobny krawat? Pytanie raczej z ciekawości, nie zamierzam zwracać, podoba mi się.

Tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Caporegime : w kwestii formalnej - 6x1, jak sądzę, odpowiada mojej sylwetce, mam 186cm i 78kg;

moje zapytanie dotyczy raczej ogólnego wrażenia, jakie sprawia marynarka, jak również właściwości doboru wysokogatunkowej tkaniny dla takiego kroju,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.