Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, z góry przepraszam za zdawałoby się banalne pytanie, ale jestem laikem w temacie (zarówno stosownego ubioru jak i zakupów przez internet) i potrzebuję pomocy.

Planuję kupno koszul T.M. Lewin, ale nie jestem do końca pewien co do rozmiaru. Waham się pomiędzy kołnierzykiem 15.5 a 16 cala. Ten pierwszy pasowałby lepiej, ale znalazłem parę sprzecznych opinii na kilku stronach, które mnie zaniepokoiły. Na jednej pisali, że kołnierzyk się skurczy po paru praniach, a na drugiej, że nie będzie to problemem. Do tego dochodzi fakt, że rozmiary w klatce piersiowej rozmiaru 16 są zdecydowanie za duże (mierząc się według instrukcji na ich stronie wyszło mi 38/39 cm w szyi (nie jestem do końca pewien, w którym miejscu mierzyć), w klatce piersiowej 97 cm, rękawy planowałem wziąć dłuższe i w razie czego skrócić).

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z góry przepraszam za zdawałoby się banalne pytanie, ale jestem laikem w temacie (zarówno stosownego ubioru jak i zakupów przez internet) i potrzebuję pomocy.

Planuję kupno koszul T.M. Lewin, ale nie jestem do końca pewien co do rozmiaru. Waham się pomiędzy kołnierzykiem 15.5 a 16 cala. Ten pierwszy pasowałby lepiej, ale znalazłem parę sprzecznych opinii na kilku stronach, które mnie zaniepokoiły. Na jednej pisali, że kołnierzyk się skurczy po paru praniach, a na drugiej, że nie będzie to problemem. Do tego dochodzi fakt, że rozmiary w klatce piersiowej rozmiaru 16 są zdecydowanie za duże (mierząc się według instrukcji na ich stronie wyszło mi 38/39 cm w szyi (nie jestem do końca pewien, w którym miejscu mierzyć), w klatce piersiowej 97 cm, rękawy planowałem wziąć dłuższe i w razie czego skrócić).

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość :)

Nie do końca wiem, gdzie jest pytanie, bo skad mamy wiedzieć czy w 100% sie dobrze mierzysz i jaki rozmiar bedzie lepszy? ;)

Nie musze chyba tłumaczyć, że kołnierzyk jest najważniejszy (i długośc rękawów), bo resztę mozna zwęzić u krawcowej. Pierwsze zamówienie jest ryzykiem, ale nastepnym razem będzie łatwiej. Jesli zakup będzie totalna wtopa to zawsze mozesz im tą koszulę odesłać i wymienic na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem, gdzie jest pytanie, bo skad mamy wiedzieć czy w 100% sie dobrze mierzysz i jaki rozmiar bedzie lepszy? ;)

Nie musze chyba tłumaczyć, że kołnierzyk jest najważniejszy (i długośc rękawów), bo resztę mozna zwęzić u krawcowej. Pierwsze zamówienie jest ryzykiem, ale nastepnym razem będzie łatwiej. Jesli zakup będzie totalna wtopa to zawsze mozesz im tą koszulę odesłać i wymienic na inną.

Dzięki za uwagę. Chodziło mi głównie o to czy kołnierzyk skurczy się po praniu na tyle, że będzie to odczuwalne. Chyba zaryzykuję i wezmę 15,5 :)

PS. Czy żeby napisać prywatną wiadomość potrzebuję określoną liczbę postów, czy po prostu nie mogę znaleźć tej funkcji? Jeżeli to drugie to proszę użytkownika Michał o kontakt na e-mail: 15antek@gmail.com, a jeżeli ktoś jeszcze chciałby się przyłączyć do zamówienia to zapraszam (subtelna reklama :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy żeby napisać prywatną wiadomość potrzebuję określoną liczbę postów, czy po prostu nie mogę znaleźć tej funkcji? Jeżeli to drugie to proszę użytkownika Michał o kontakt na e-mail: 15antek@gmail.com, a jeżeli ktoś jeszcze chciałby się przyłączyć do zamówienia to zapraszam (subtelna reklama :P).

Musisz napisać 5 postów, wtedy będziesz mógł wysłać PM.

Pozdrawiam

Lucru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy żeby napisać prywatną wiadomość potrzebuję określoną liczbę postów, czy po prostu nie mogę znaleźć tej funkcji? Jeżeli to drugie to proszę użytkownika Michał o kontakt na e-mail: 15antek@gmail.com, a jeżeli ktoś jeszcze chciałby się przyłączyć do zamówienia to zapraszam (subtelna reklama :P).

Musisz napisać 5 postów, wtedy będziesz mógł wysłać PM.

Pozdrawiam

Lucru

No i również mój problem został właśnie rozwiązany. Gracias!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam dylemat - krawiec kończy szyć spodnie i muszę w końcu podjąć męską decyzję: z mankietem czy bez, a jeżeli z mankietem to czy 4 czy 5 cm...

spodnie szare, materiał średnio gruba flanela, cel w sumie oficjalny co do zasady do dwurzędowego blezera ze złotymi guzikami, wzrost delikwenta ok 176 cm...

help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam dylemat - krawiec kończy szyć spodnie i muszę w końcu podjąć męską decyzję: z mankietem czy bez, a jeżeli z mankietem to czy 4 czy 5 cm...

spodnie szare, materiał średnio gruba flanela, cel w sumie oficjalny co do zasady do dwurzędowego blezera ze złotymi guzikami, wzrost delikwenta ok 176 cm...

help!

Z mankietem, kompromis - 4,5cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manszety mogą dobrze wyglądać u osób wysokich i / lub szczupłych.

przy wzroscie do 180cm zalecałbym nogawki proste.

Jak sam napisałeś - wszystko zależy od budowy ciała w ogóle. Wyznaczanie granic tylko na podstawie wzrostu mija się z celem (i pierwszą częścią zdania) Ktoś przy 175cm ale bardzo szczupłej budowie ciała najprawdopodobniej lepiej będzie wyglądać niż osoba 10cm wyższa, ale o masywnej budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam dylemat - krawiec kończy szyć spodnie i muszę w końcu podjąć męską decyzję: z mankietem czy bez, a jeżeli z mankietem to czy 4 czy 5 cm...

spodnie szare, materiał średnio gruba flanela, cel w sumie oficjalny co do zasady do dwurzędowego blezera ze złotymi guzikami, wzrost delikwenta ok 176 cm...

help!

Proponuję z manszetem; jak się nie spodoba to zawsze można przerobić - w drugą stronę już trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manszet jest fajny do bardziej nieformalnych spodni z cięższego materiału. Ja na początku go lubiłem, teraz wszystkie spodnie zamawiam bez manszetu. Noga wygląda lżej, a i dzięki temu można dół spodni zrobić lekko po skosie.

Też wychodziłem z takiego założenia, ale lektura naszego forum "zapłodniła" :roll: mój umysł takim pomysłem...

jeżeli sprawa jest do ewentualnego odwrócenia to zdecyduje się na manszet, jeżeli jednak okaże się że źle się czuję w takiej konfiguracji to dokonam przeróbki... a pan Józef mnie do swojej pracowni więcej nie wpuści ;)

Czyli znając życie pójdę drogą ewolucji kolegi Caporegime... a raczej wrócę na tą drogę ponieważ wcześniejsze moje spodnie to nogawka 19cm i zrobione lekko po skosie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manszet jest fajny do bardziej nieformalnych spodni z cięższego materiału. Ja na początku go lubiłem, teraz wszystkie spodnie zamawiam bez manszetu. Noga wygląda lżej, a i dzięki temu można dół spodni zrobić lekko po skosie.

Bodaj na LL przeczytałem, że spodnie z mankietem też można zrobić po skosie, ale to wyższa szkoła jazdy. Ciekawe, czy w Polsce jest krawiec, który to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyszedł upał, a wraz z nim wyciągnąłem swoje koszule za spodni. Zastanawiam się jaka powinna być długość tak noszonej koszuli. Moje ulubione sięgają mniej więcej do połowy pośladków. Pomyślałem ostatnio, że są być może nieco zbyt długie.

Co panowie sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.