Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie dość krótkie :)

Podczas wyprawy po SH zauważyłem cudną lnianą, granatową marynarkę. Kieszenie bez zakładek (tzn bez tych klapek)

Niestety jest ciut za długa ok 5 cm. Czy opłaca się dawać do skrócenia?

Oraz jeszcze musiałbym poprosić o rozcięcie z tyłu , którego brak.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dość krótkie :)

Podczas wyprawy po SH zauważyłem cudną lnianą, granatową marynarkę. Kieszenie bez zakładek (tzn bez tych klapek)

Niestety jest ciut za długa ok 5 cm. Czy opłaca się dawać do skrócenia?

Oraz jeszcze musiałbym poprosić o rozcięcie z tyłu , którego brak.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

5 cm to dużo. Jeżeli jest o tyle za długa to talię i kieszenie ma na złych wysokościach. Nawet jakbyś ją skrócił (tnąc dolną krawędź) to IMO będzie źle wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nie banalny problem z dobraniem odpowiedniego zegarka.

Uważam, że jest on niezbedny dla mężczyzny, który opowiada sie za klasyczną elegancją

Stąd moje pytanie:

Czy celowac tylko w zegarki okrągle, oczywiscie z paskiem skorzanym ?

Posiadam juz pare zegarkow firm: doxa, tissot. Oczywiscie wszystkie są okrągłe.

Jesli ktos zna modele zegarkow w innym kształcie i sa one warte uwagi, prosze o link.

Pozdrawiam

Ł.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn chciałbym ją ściąć o 5cm i kieszenie analogicznie wyżej przeszyć, bo teraz są w dobrych proporcjach.

Nie wiem czy jest warto ale tak mnie urzekła bo nigdzie nie moge takiej znaleźć.

Z jednej strony - potwierdzam, 5 cm to BARDZO dużo. Już 2 cm wyraźnie zmienią długość marynarki. Pojawi się problem z proporcjami - czy po skróceniu nadal będą dobre (góra vs dół, punkt zapięcia, położenie pozostałych guzików itp.). Jeśli to jest marynarka lniana (czysty len lub mieszanka), zostaną ślady szycia po przeniesieniu kieszeni. Tylko na wełnie (nie jestem pewien, czy zawsze) nie widać - mam sporo doświadczeń z przeszywaniem guzików przy skracaniu rękawów.

Z drugiej strony - jeśli marynarka Ci się podoba i jest tania, bierz. Skonsultuj się z krawcem - może się uda (tzn. zaakceptujesz efekt końcowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Zastanawiam się nad uzupełnieniem zestawu.

Garnitur jak w linku http://www.ceneo.pl/11310498q , przeszyty jest szafirową nitką. Biała koszula, czarne buty.

Mam problem z krawatem: malinowy, jasny róż czy coś z szafirem? Raczej gładko ze względu na fakturę garnitutu

Poszetka biała - wybór uzależniam od tego jaki krawat dobiorę.

Korci mnie mocny kolor malinowy/różowy - partnerka będzie miała takie szpilki na weselu, ale nie wiem, czy to nie za mocny akcent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ściągacze w pasie w niektórych swetrach w trakcie użytkowania rozciągają się na tyle, że wygląda to bardzo źle. Pytanie do Was, czy oddawaliście w takich sytuacjach ubranie do zwężenia (obcięcie zbyt dużej ilosci cimateriału, ew. zakładka). Kogo polecacie do takiej roboty w Wawie? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie mocny kolor malinowy/różowy - partnerka będzie miała takie szpilki na weselu, ale nie wiem, czy to nie za mocny akcent.

Jeśli Cię korci to bierz śmiało, powinno to dobrze wyglądać (osobiście dałbym kolor z jakąś dyskretną fakturą, ale to kwestia gustu). Malinowy/różowy krawat to absolutnie nic nadzwyczaj mocnego, gdybyś chciał pójść w różowej marynarce można by się zastanawiać, choć pewnie też byłbym na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wieszaków do spodni, ale nie takich z "żabkami", tylko z jedną listwą do przewieszenia spodni i drugą, biegnącą równolegle cienką gumką (na obrazku oznaczyłem ją na czerwono), by można je było przytrzymać i by nie zmieniały swojej pozycji. Dostałem taki wieszak w Zarze wraz ze spodniami, ale szlag go trafił. Ktoś wie, gdzie można kupić podobny? Dla wełnianych spodni jest to niezrównany sposób na zapobieżenie gnieceniu w szafie, zwłaszcza jak jest mało miejsca.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię korci to bierz śmiało, powinno to dobrze wyglądać (osobiście dałbym kolor z jakąś dyskretną fakturą, ale to kwestia gustu). Malinowy/różowy krawat to absolutnie nic nadzwyczaj mocnego, gdybyś chciał pójść w różowej marynarce można by się zastanawiać, choć pewnie też byłbym na tak.

Zależy, jaki to odcień malinowego... Taki fenoloftaleinowy niekoniecznie jest przyjemny, jak mi się wydaje. :)

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

PS Mamy tu jakichś chemików, zwłaszcza specjalizujących się w chemii organicznej? Jeśli tak, to proszę o PW, bo mam takie jedno pytanie na ten temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wieszaków do spodni, ale nie takich z "żabkami", tylko z jedną listwą do przewieszenia spodni i drugą, biegnącą równolegle cienką gumką (na obrazku oznaczyłem ją na czerwono), by można je było przytrzymać i by nie zmieniały swojej pozycji. Dostałem taki wieszak w Zarze wraz ze spodniami, ale szlag go trafił. Ktoś wie, gdzie można kupić podobny? Dla wełnianych spodni jest to niezrównany sposób na zapobieżenie gnieceniu w szafie, zwłaszcza jak jest mało miejsca.

Zwykł wieszak bez gumki wystarczy by spodnie się nie zsuwały, jeśli składa się je w sposób pokazany na tym filmie: http://vimeo.com/38464443 (od ok. 1:50).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne buty - czarna teczka. Brązowe buty - brązowa, podobna w odcieniu, najlepiej nie identyczna teczka. A co dobrać do butów w kolorze takim, jak rois testa u Markowskiego:

http://www.markowski-chausseur.fr/engue ... 00-fr.html

Na żywo, w zależności od światła, kolor wydaje się czarny, brązowy (bardzo ciemny) lub bordowy. Czy lepsza będzie teczka czarna, czy ciemnobrązowa (mam na myśli naprawdę ciemny espresso brown)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.