Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos moglby zweryfikowac prawdziwosc takiego twiedzenia:

Każda tkanina wełniana oprócz wełny zawiera także domieszkę innych włókien. Jeżeli w składzie surowcowym tkaniny znajduje się więcej niż 50% wełny zaliczamy ją do tkanin wełnianych. Tkanina wełniana może posiadać w swoim składzie również 70% i 80% wełny, wszystko zależy od pozostałych surowców tzw. „polepszaczy” nadających połysk i wygląd tkaniny. Tkaniny typowo wełniane (100% wełny) nie nadają się na dodatki a zwłaszcza na muchy i krawaty â są gryzące, filcują a nade wszystko należy je czyścić chemicznie.

oznaczaloby to, ze kupujac cos oznaczonego jako "welna" moze byc nia tylko w polowie. prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moglby zweryfikowac prawdziwosc takiego twiedzenia:

Każda tkanina wełniana oprócz wełny zawiera także domieszkę innych włókien. Jeżeli w składzie surowcowym tkaniny znajduje się więcej niż 50% wełny zaliczamy ją do tkanin wełnianych. Tkanina wełniana może posiadać w swoim składzie również 70% i 80% wełny, wszystko zależy od pozostałych surowców tzw. „polepszaczy” nadających połysk i wygląd tkaniny. Tkaniny typowo wełniane (100% wełny) nie nadają się na dodatki a zwłaszcza na muchy i krawaty â są gryzące, filcują a nade wszystko należy je czyścić chemicznie.

oznaczaloby to, ze kupujac cos oznaczonego jako "welna" moze byc nia tylko w polowie. prawda?

Zwykle jest podana zawartość wełny w wełnie czyli np. 100%. Jeśli jest podane 100%, to jest tam pewnie 100%, a nie 50%. Nie znam przepisów, które normują zawartość wełny w tkaninie po przekroczeniu której możemy mówić o "tkaninie wełnianej".

To, że wełniane produkty czyści sie chemicznie tez nie jest dla mnie zaskoczeniem.

Krawaty wełniane, które mam są z dodatkiem jedwabiu (o ile się nie mylę), więc nie wiem czy robi się ze 100% wełny, ale sądzę, że tak.

W czym problem? Czyje to stwierdzenie? Sprzedawcy, który zachwala wełnę z poliestrem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawcy, który piszac "material : welna" wyslal 60% welny i 40% poliestru. gra o pietruszke, bo tylko o koszta wysylki. jestem tylko ciekaw, czy brak opisu "100%" moze oznaczac, ze jest jej tam tylko 50%

Tak to własnie brzmiało.

Poproś go, żeby Ci wysłał podstawę prawna swojego twierdzenia - dzieki temu my też sie czegos nauczymy.

Zauważ, że w swoim wywodzie pisał o "tkaninie wełnianej", która może miec domieszki, a na aukcji napisał "wełna", co sugeruje brak domieszek. Uczciwi sprzedawcy w kategorii "materiał" piszą o np. 70% wełny i 30% poliestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem lepszy numer. Sprzedawca na Allegro handlował jedwabnymi szalikami (wyraźnie oznaczono skład jako jedwab) Po przyjściu paczki okazał się, że to czysty poliester (metki ze składem na zdjęciach z aukcji oczywiście nie było) Facet mi jeszcze bezczelnie wciskał, że w opisie chodziło mu o syntetyczny jedwab, a tak wogle to nie robi żadnej różnicy w użytkowaniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam marynarkę bez butonierki. Czy noszenie takiej marynarki jest błędem i powinienem jak najszybciej biec do krawca? Czy też nie będzie to niczym złym? Mnie to absolutnie nie przeszkadza.

Sam brak butonierki w żaden sposób jej nie dyskwalifikuje. Odpowiedz sam sobie, jak często byś nosił tam kwiatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do traktowania paska z zewnątrz polecam niebarwione kremy / balsamy - chyba że chcecie mieć pofarbowane od wewnątrz mankiety.

Natomiast jeżeli pasek jest mocno zużyty z zewnątrz to do rozważenia są dwie opcje:

1. odrestaurowanie z malowaniem specjalna farba, jeżeli trzeba - np alkoholowe (dostępne wiecie gdzie) - tylko pytanie czy się to opłaca robić?

2. wyrzucenie ko kosza.

Od wewnątrz paski "sklepowe" mają podszewkę zrobioną z cienkiej skóry i to jest element który , narażony na pot , wysiada pierwszy. Dobre rezultaty w czyszczeniu można uzyskać zwykłą gumką, albo jeszcze lepiej specjalną gumką do nubuku (dostępne tam samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobre rezultaty uzyskiwałem stosując do pasków do spodni, zegarkowych i portfeli bezbarwny krem do skór deliktanych. Minus tego kremu jest taki, że w przypadku czarnego koloru, powoduje jego wyblaknięcie. W przypadku uszkodzenia skóry albo kiedy kolor przez bezbarwny krem wyblakł, stosuję krem do renowacji z pigmentem. Jego plusem jest to, że bardzo szybko zasycha, jak farba, i nawet cienia zabrudzenia nie zostawia na białych mankietach w przypadku pasków do zegarków. Od wewnętrznej strony paski smaruje co jakiś czas tłuszczem

Co do farbowania ubrań przez kolorowy krem, polecam jego nałożenie, a po lekkim wyschnięciu, szybkie szlifowanie ścierką z paroma kroplami wody. Wtedy nie barwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.