Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, jak możecie nosić martensy? To obuwie - historycznie rzecz biorąc - dla pracowników najemnych (kierowców autobusów, listonoszy, policjantów itd.). Dżentelmen unika skojarzeń z pracą najemną. Prawidłowym obuwiem casual dla dżentelmena są boat shoes, red wings etc.

About Red Wing Shoes

Excellence is a standard which transcends the test of time. For over a century Red Wing purpose-built footwear has been at the spearhead of innovation in the standard of excellence for work boots.

Around the turn of the 19th century a Red Wing, MN shoe merchant named Charles Beckman saw a local necessity for shoes specifically designed for the demanding work of industries such as mining, logging and farming. The rigors of these jobs required footwear which was tough enough to outlast harsh working conditions, but Beckman envisioned a shoe that was also comfortable enough for the hardworking people who wore them. Beckman set out to develop work boots to fill this need and in 1905 he and fourteen investors opened a company that would change the market. Beckman named his company Red Wing Shoes, and thus a new standard for excellence was born.

Over one hundred years has passed since our founding and our commitment to producing only the highest grade footwear remains as unwavering as Beckman's vision. Our products consistently perform in environments spanning from the Mideast oil fields to the Midwest corn fields. Red Wing boots protect workers in more than one hundred countries across the world, an accomplishment built by years of hard work, endurance and the promise to never compromise on our quality.

żródło :arrow:http://www.redwingshoes.com/about-red-wing-shoes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zniosłem swój nowy garnitur na poprawki do krawca. M.in. chciałem skrócić rękawy i nogawki. W tym momencie rękaw przy prostej ręce zasłania francuski mankiet, przy wyciągnietej przed siebie odsłania 3-4 cm (prawie cały). Krawiec powiedział mi, że wg. niego takie rękawy są odpowiednie, inaczej będą za krótkie. Co do nogawek powstaje na nich załamanie kanta o szerokosci ok. 3-4 cm. Pan krawiec doradził mi skrócenie o 1 cm.

W sieci jest pełno jest sprzecznych opinii na ten temat. Co wy o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum jest pełno zdjęć dobrze ubranych mężczyzn (np. w wątku o dobrze ubranych mężczyznach)- możesz zobaczyć jak jest odpowiednia długość rękawa marynarki. Podobnie ze spodniami, choć to już nie tak jednocznaczne, bo można nosić spodnie które się w ogóle nie załamują (krótkie z manszetem, najczęściej przy wąskiej nogawce), można nosić z małym załamaniem - kwestia stylu i upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poszukuje szarego, jednorzedowego garnituru w kratę z przeszyciem błękitną, różowa lub szafirowa nitka. Podobnego do 5 zdjęcia w poniższym wpisie

http://www.thebespokenfor.net/ronsfashi ... -suit.html

Przebieglem już po sieciowych sklepach, ale o dziwo nie ma nic podobnego w letnich kolekcjach.

Może coś komuś wpadło w oko w Warszawie

Budżet to 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zestaw dobrać na ślub / wesele do czarnego garnituru? Moje zestawienie podstawowe to czarny wąski krawat i koszula ze srebrnymi spinkami. Myślę jednak, że skoro to ślub itd., to dobrze byłoby dodać trochę koloru. Wiem jakie są ogólne opinie na temat czarnego garnituru na tym forum, ale z tym nic już nie zrobię :) . Generalnie dobrze czuję się we wszelkich odcieniach niebieskiego. Czy gładki krawat czerwony lub niebieski byłby ok? Czy pasowałaby do niego biała poszetka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ To, co proponujesz, to będzie 6x1, a ja chcę 6x2 (zapięcie na dwa guziki).

Dołączona grafika

Myślałem, żeby wyższy rząd (ozdobny) przenieść ok. 5 cm pod brustaszę, a niższy zostawić tam, gdzie jest.

Należałoby dodać jeszcze rząd środkowy, "rozwinąć" klapę. Czy to by była poważna ingerencja w konstrukcję marynarki. Ile krawiec może wziąć za taką usługę?

Jak to w ogóle jest z tymi dwurzędówkami, bardziej wyszczupla 6x2 czy 6x1 (4x1)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania takiej operacji musiałbyś pogadać z krawcem. Jeżeli da się taką operację wykonać, to pewnie na parę sposobów, gdzie jedna będzie droższa od drugiej. To nie jest prosta operacja, jeżeli to ma jakoś wyglądać - przerobienie wyłogu w drugiej klapie, aby nie było tak, że jeden jest szerszy od drugiego, zapewne też sporo zmian w konstrukcji.

6x1 (zapinane tylko na dolny guzik) uwydatnia bardzo brzuch, więc nie jest polecane osobom z brzuchem. Ani też niskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.