Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Planuję po raz pierwszy założyć muchę na wesele (w roli gościa) i zastanawiam się, czy koszula z plisą jest koniecznością ?
Wiele razy widzę, że użytkownicy much mają zwykłe koszule z odkrytymi guzikami (nawet na tym forum), stąd zastanawia mnie także skorzystanie z takiej opcji, zwłaszcza że mam problem ze znalezieniem koszuli w moim rozmiarze z plisą.
Dodatkowo, istotne jest to czy mankiety będą zapisane na guziki czy na spinki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lisciofcb napisał:

Witam.
Planuję po raz pierwszy założyć muchę na wesele (w roli gościa) i zastanawiam się, czy koszula z plisą jest koniecznością ?
Wiele razy widzę, że użytkownicy much mają zwykłe koszule z odkrytymi guzikami (nawet na tym forum), stąd zastanawia mnie także skorzystanie z takiej opcji, zwłaszcza że mam problem ze znalezieniem koszuli w moim rozmiarze z plisą.
Dodatkowo, istotne jest to czy mankiety będą zapisane na guziki czy na spinki ?

Jako gość spokojnie może być bez plisy natomiast wtedy mankiet raczej na guziki (sokoro obniżamy formalność guzikami to wg mnie mankiet tez stosownie mniej formalny ale na spiniki błędem nie będzie).   Więcej na różnych blogach np tu https://www.szarmant.pl/koszula-do-muchy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wpis u Szarmanta. Problem jest taki, że koszulę z plisą jakoś ciężko mi znaleźć , bo niestety noszę rozmiar, który nie jest zbyt popularny w sieciówkach czy nawet u rodzimych producentów. No i to kolejny wydatek w okolicach 300 zł lub więcej, a z racji iż zmieniam dodatki do garnituru, czeka mnie zakup butów, paska, muchy i być może paska do zegarka, czyli trochę się tego nazbiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję kogoś z Trójmiasta, kto mógłby dokonać renowacji aktówki. Ewentualna wysyłka do rzemieślnika dalej w Polskę też wchodzi w grę.

Przede wszystkim chodzi o naprawę sprutych szwów i zerwanego mocowania zatrzasku. Zależy mi na estetycznym wykonaniu i chcę oddać ją do kogoś sprawdzonego, ma ktoś może jakiś trop? :ph34r:

 

IMG_3878.JPG

IMG_3881.JPG

IMG_3882.JPG

IMG_3884.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krem, lub pasta nie. Ale np. renovating crem od Saphira już tak. Ewentualnie środek Juvacuir.
Dzięki za odpowiedź. Po namyśle jednak stwierdziłem, że nie będę go ratował, bo skóra oprócz przetarć i utraty koloru jest też pofalowana i brzydka, a na to chyba już nie da się zaradzić.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wydłużenia rękawów płaszcza? Upatrzyłem sobie jeden model i rękawy są minimalnie za krótkie. Właściwie mógłbym je zostawić, bo to jest kwestia 1 cm, ale chciałbym, żeby leżał idealnie. 

Jakby ktoś znał jakiegoś krawca we Wrocławiu gdzie można by to zrobić, to też byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, definer napisał:

Czy jest możliwość wydłużenia rękawów płaszcza? Upatrzyłem sobie jeden model i rękawy są minimalnie za krótkie. Właściwie mógłbym je zostawić, bo to jest kwestia 1 cm, ale chciałbym, żeby leżał idealnie. 

Jakby ktoś znał jakiegoś krawca we Wrocławiu gdzie można by to zrobić, to też byłbym wdzięczny.

Z płaszczami jak z marynarkami, jeśli jest zapas to bez problemu. Czasem trzeba dosztukować podszewkę, ale to tez jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam do Was prośbę o poradę jaki krawat dobrać do ciemno-granatowego garnituru w bardzo delikatną kratkę (beżowo-popielatą). Okazja to własny ślub, a z "dodatków" jest biała koszula na spinki z zakrytą plisą, lniana poszetka biała (złożenie TV fold), czarne skórzane buty oraz czarny skórzany pasek.

Na zdjęciu zestaw z przykładowym krawatem stalowym z mojej szafy. Rozważam kolor szary-grafitowy, czy musi być jednolity? Jaki materiał wybrać?

Będę bardzo wdzięczny za rady, ponieważ zostało mi mało czasu :-(

krawat.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

krótkie pytanie - czy któryś z tych garniturów będzie nadawał się do rozkompletowania i noszenia np. z flanelowymi spodniami? (I ewentualnie, który byłby bardziej uniwersalny?)

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-granatowy-paski/P5306.html?cgid=Suits&prefn1=materialID&prefv1=Wełna|Kaszmir&prefn2=size&prefv2=48

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/havana-niebieski-jodełka/P5269.html?cgid=Suits&prefn1=materialID&prefv1=Wełna|Kaszmir&prefn2=size&prefv2=48

 

Dziękuje z góry za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.