Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy skrócenie paska parcianego ma sens/wchodzi w grę? Znalazlem na aledrogo ładny "parciany" pasek, który jest za duży o 2 rozmiary, a dziurki ma na "przedłużce" ze skóry - pytanie czy da radę/ma sens kupienie go i skrócenie. I kto mógłby się tego podjąć w Waw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na butach lustro. Potem trochę je zaniedbałem. Po lustrze nic zostało, na bokach 'noska' jest chropowata powierzchnia. Domyślam się że to popękany wosk.
Jak usunąć? Renomat? A jak nie mam jest jakiś inny sposób?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak piszą Przedmówcy wosk i delikatne czyszczenie renomatem, lub innym środkiem. Albo jest to (jeżeli buty były używane w zimie) sól.
Dziękuję za Wasze odpowiedzi! :)
Nie mam w tej chwili renomatu. Czy jakiś inny środek dostępny w sklepach stacjonarnych może go zastąpić?
Sól to ciekawe spojrzenie. Jeśli to jest sól, to jakim preparatem potraktować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ekscelencja napisał:

W klacie na wdechu mierzę ~102cm z leciutkim luzem. 

1. W jakim rozmiarze musiałbym mierzyć marynarkę?
2. W jakim rozmiarze musiałbym dobrać płaszcz?

Płaszcze mierzy się wg mierzonej gołej klaty czy jakoś uwzględnia się rozmiar z koszulą, swetrem, etc?

Wiesz, to nie tylko od wielkości klatki zależy rozmiar. Fajnie by było znać jeszcze talię, ramiona, rękawy etc...

Jednakże strzelając po samej klatce będzie to 48. Płaszcz tak samo, płaszcze oczywiście są dostosowane do tego, że pod nimi jest jeszcze kilka warstw i 48 płaszcz=/=48 marynarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Friq napisał:

Wiesz, to nie tylko od wielkości klatki zależy rozmiar. Fajnie by było znać jeszcze talię, ramiona, rękawy etc...

Jednakże strzelając po samej klatce będzie to 48. Płaszcz tak samo, płaszcze oczywiście są dostosowane do tego, że pod nimi jest jeszcze kilka warstw i 48 płaszcz=/=48 marynarka

Dokładnie,  ja przy 102 w klatce nosze 50 ale mam długie ręce i za dużo w talii wiec 48 dla mnie za małe :) Przy typowej sylwetce 48 powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie odnośnie sprzedawania butów. Jak sprzedajecie nowe buty, które nie sa na was dobre, zgłasza się ktoś do kupna - pozwalacie przymierzyć? Z jednej strony wydaje mi się to oczywiste, z drugiej taka osoba może narobić zagnieceń, nie kupić i zostawić nas z takimi butami, które będzie potem trudniej sprzedać. Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozwoliłbym przymierzyć w mojej obecności i zadbał o odpowiednie warunki (miękkie podłoże, łyżka itp.). W przypadku wysyłki do zmierzenia - myślę, że to zależałoby od butów. Jeśli sprzedawałbym jakieś cudeńka (buty klasy handgrade), w stanie dziewiczym, to raczej nie chciałbym ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniając dowcip Kolegów, zaproponuję sól, wrzątek i odplamiacz Dr Beckmann (to są trzy różne metody, nie stosować razem). Sól może nie zadziałać na wyschnięte plamy, a wrzątek może zniszczyć buty i płaszcz, zostaje więc odplamiacz. Plam nie wcierać, wręcz przeciwnie - trzeba spowodować żeby się „podniosły” z powierzchni i wtedy po prostu wytrzeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.