Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, kamil9998 napisał:

Dzięki za odpowiedź, nie wiem czy zdjęcie pleców będzie pomocne, ale ciężko je zrobić samemu.

 

Bierzesz swój wypasiony smartphone, szukasz opcji samowyzwalacza, opierasz o doniczkę, pudełko chusteczek, butelkę piwa. Cokolwiek znajdziesz pod ręką. Tadaammmmm!

Nie potrzebujesz lustra, ani pomocnej dłoni.

Wybacz złośliwość, lecz nieco irytujące jest, gdy widzę po raz kolejny prośbę o radę, a autor nie jest w stanie wykonać zdjęcia w sposób nadający się do oceny.

Według mnie marynarka jest ok. Chyba.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2017 o 21:42, mbb napisał:

Czy cena krawatów w Berg&Berg będzie jeszcze obniżona?

Raczej nie, podczas ostatniej wyprzedaży nie pamiętam krawatów, które kosztowały by mniej niż 50% ceny pierwotnej, może poza pojedynczymi (i nieciekawymi) przypadkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję porady - co Waszym zdaniem można by poprawić w poniższych spodniach (ostatnie moje zamówienie od Luxire)? Wysłałem zdjęcia do Luxire, jednak chciałbym też poznać Wasze opinie. Zastanawiam się nad delikatnym skróceniem, co powinno wyprostować kanty oraz powiększeniem przedniego panelu w udzie lub dolnej partii bioder (w tym miejscu jest trochę mało zapasu, szczególnie podczas siadania).

PS. Spodziewam się, że bawełniane spodnie nigdy nie będą leżały tak, jak wełniane. ;)

1.thumb.jpg.20d3031d1d66b4ce1ff158b3803ee0a5.jpg2.thumb.jpg.6e980fea1c7885827c0af6a526066ecc.jpg3.thumb.jpg.87b67430ebe18a0e4b5327d4c961df8b.jpg4.thumb.jpg.e6630b0450fdc8968ef8eebd005eb064.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.Borkowski napisał:

Pytanie moze glupie ale trudno, do butow za kostke spodnie wyciagac na buty; wkladac do srodka, czy ani to ani to nie jest bledem,

Ps. Oczywiscie w granicach rozsadku mowie o normalnych spodniach a nie o nie wiadomo jakich rurkach czy dzwonach ;)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że w tym temacie koledzy dali mnóstwo odpowiedzi. Wystarczy zerknąć na wpisy od grudnia do lutego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,
do kreacji w postaci smokingu z koszulą z wykładanym kołnierzem, butami oxford wypastowanymi na błysk, która opcja dotycząca spinek i guzików jubilerskich bardziej pasuje:
- srebrne z onyksem

- złote z onyksem

czy...

- z masą perłową.

Uważa się, że spinki złote raczej do fraka, jednak są też głosy, że nie do końca i wszystko może zależeć od ogólnego dopasowania do urody - np. kolor włosów etc.
Niemniej, co by Państwo wybrali?
Okazja jest bardzo formalna - Bal Debiutantów w Operze Narodowe, nie ja debiutuję.

Z pozdrowieniami,
F.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wodzu napisał:

PS. Spodziewam się, że bawełniane spodnie nigdy nie będą leżały tak, jak wełniane. ;)

Tak to właśnie dokładnie jest i trzeba z tym żyć ;-) To znaczy są wyjątki, np. bardzo dobrej jakości bawełna odpowiednio zmiękczona a garment-washem może się zachowywać niemal jak wełna, ale to wyższa szkoła jazdy.

Ze skracaniem bierz poprawkę na to, że jeszcze w praniu się skurczą pewnie z 1 cm na długość (u mnie dwie pary tak miały).

Widzę, że masz generalnie podobne problemy do moich, czyli grubsza cofnięta łydka  - to się rozwiązuje przesuwając materiał z przedniego do tylnego panelu (Luxire ma taką opcję), ale u Ciebie z przodu też go za dużo nie ma. Ja bym powiększył udo i to dość wyraźnie (z 1 - 1,5 na half-thigh). Masz też chyba dość wysokie podbicie - tu się przydaje slanted hem (pod kątem, mogą to zrobić też przy mankiecie) no i po prostu nieco szersza nogawka. Ja obecnie jestem w fazie gdy zaczynam poszerzać nogawki w MTM-ie, bo nawet jeśli udaje się różnymi trickami (jak właśnie panele itd) zejść co nieco z szerokością na dole, to takie spodnie od pewnego momentu zaczynają wyglądać jako tzw. "carrot fit", co również nie jest korzystne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Filip.K napisał:

Szanowni Forumowicze,
do kreacji w postaci smokingu z koszulą z wykładanym kołnierzem, butami oxford wypastowanymi na błysk, która opcja dotycząca spinek i guzików jubilerskich bardziej pasuje:
- srebrne z onyksem

- złote z onyksem

czy...

- z masą perłową.

Uważa się, że spinki złote raczej do fraka, jednak są też głosy, że nie do końca i wszystko może zależeć od ogólnego dopasowania do urody - np. kolor włosów etc.
Niemniej, co by Państwo wybrali?
Okazja jest bardzo formalna - Bal Debiutantów w Operze Narodowe, nie ja debiutuję.

Z pozdrowieniami,
F.K.

Obecnie spinki i guziki z okiem z masy perłowej stosuje się raczej do koszuli frakowej (z łamanym kołnierzem), więc jeśli kołnierz jest wykładany, to raczej sugerowałbym onyks. Niemniej masa perłowa nie będzie błędem (w Wielkiej Brytanii to rozwiązanie wciąż jest popularne). A jeśli onyks to kolor metalu proponuję dobrać do innych dodatków (np. zegarek), bo wyraźnych wskazań w tej kwestii nie ma, choć dawniej sugerowano srebro do strojów wieczorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dziko napisał:

Tak to właśnie dokładnie jest i trzeba z tym żyć ;-) To znaczy są wyjątki, np. bardzo dobrej jakości bawełna odpowiednio zmiękczona a garment-washem może się zachowywać niemal jak wełna, ale to wyższa szkoła jazdy.

Ze skracaniem bierz poprawkę na to, że jeszcze w praniu się skurczą pewnie z 1 cm na długość (u mnie dwie pary tak miały).

Widzę, że masz generalnie podobne problemy do moich, czyli grubsza cofnięta łydka  - to się rozwiązuje przesuwając materiał z przedniego do tylnego panelu (Luxire ma taką opcję), ale u Ciebie z przodu też go za dużo nie ma. Ja bym powiększył udo i to dość wyraźnie (z 1 - 1,5 na half-thigh). Masz też chyba dość wysokie podbicie - tu się przydaje slanted hem (pod kątem, mogą to zrobić też przy mankiecie) no i po prostu nieco szersza nogawka. Ja obecnie jestem w fazie gdy zaczynam poszerzać nogawki w MTM-ie, bo nawet jeśli udaje się różnymi trickami (jak właśnie panele itd) zejść co nieco z szerokością na dole, to takie spodnie od pewnego momentu zaczynają wyglądać jako tzw. "carrot fit", co również nie jest korzystne.

Spodnie są już po pierwszym praniu.

To prawda, mam rozbudowane i cofnięte łydki, obecnie w kolanie jest 23,5 a na dole prawie 20cm i ten ostatni wymiar jest już IMO wystarczająco "duży". ;) Co do obwodu w udach - wydaje mi się, że z tyłu jest odpowiednio dużo materiału i wystarczyłoby poszerzyć przedni panel w tym miejscu, ale tutaj też czekam na fachową opinię Luxire. Uda mam wysunięte do przodu i wydaje mi się, że to może być przyczyna uczucia ciasnoty w tym miejscu.

Co do wykończenia nogawek na dole - w tych spodniach przód jest krótszy o 2cm. Być może wystarczyłoby skrócić delikatnie całe nogawki, być może wystarczyłoby zrobić jeszcze większy skos...

PS. Szerokość ~20cm na dole jest moim zdaniem optymalna przy takim rozmiarze butów, jakie noszę (45), patrząc w dół nie jestem w stanie tego nigdy ocenić, ale ocena na podstawie zdjęcia wiele mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Machiavelli napisał:

Obecnie spinki i guziki z okiem z masy perłowej stosuje się raczej do koszuli frakowej (z łamanym kołnierzem), więc jeśli kołnierz jest wykładany, to raczej sugerowałbym onyks. Niemniej masa perłowa nie będzie błędem (w Wielkiej Brytanii to rozwiązanie wciąż jest popularne). A jeśli onyks to kolor metalu proponuję dobrać do innych dodatków (np. zegarek), bo wyraźnych wskazań w tej kwestii nie ma, choć dawniej sugerowano srebro do strojów wieczorowych.

Zegarka na tę okazję nie zakładam. Skoro odrzuciliśmy wersję złotych to pozostaje kwestia materiału rzeczywistego - wszędzie widzę w sklepach internetowych stal szlachetną lub stal (po prostu), nie praktykuje się srebra? Większe wydatki zawsze staram się planować tak, by starczały na lata (z punktu widzenia jakości). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2017 o 13:33, Wodzu napisał:

PS. Szerokość ~20cm na dole jest moim zdaniem optymalna przy takim rozmiarze butów, jakie noszę (45), patrząc w dół nie jestem w stanie tego nigdy ocenić, ale ocena na podstawie zdjęcia wiele mówi.

Nie zgodziłbym się do końca, IMHO dół wygląda wąsko jak na spodnie eleganckie z kantem. Wiele jednak zależy od mody, ktoś wskrzesił niedawno wątek krawiecki w przewodniku miejskim z 2011, gdzie 21 cm uznano za "Italian slim" ;-) Na forum panuje zdecydowana preferencja dla spodni przykrótkich i przywąskich wynikająca z dość prostego faktu - takie spodnie wyraźnie eksponują buty i ładnie wyglądają na zdjęciach "butowych" - a że dużo gorzej na zdjęciach całościowych, to nieco inna bajka :-D

Ja noszę 20,75 cm przy rozmiarze buta 42,5-43. W przypadku spodni z flaneli wełnianej wygląda to tak (przy czym flanela tez nie jest idealnym materiałem, układa się gorzej niż wełna super-s)::

lux-pants-fit-1.thumb.jpg.9103d8b2a4f967df7d4e35837ae8c4c3.jpg

lux-pants-fit-3.thumb.jpg.d42ecf0bd53b995428157e897f04aa12.jpg

Jak się dobrze przyjrzeć, wciąż spodnie z tyłu lekko opierają się o łydkę, choć panel jest już przesunięty do tyłu, dlatego teraz jeszcze eksperymentuje z 21 cm.

Swoją drogą, popularne na Styleforum (też w wątku Luxire) pogląd, że istnieje jakiś uniwersalny krój spodni niezależny do materiału jest IMHO błędny - krój garniturowy (np. podwójne zaszewki) do bawełny chino nie do końca się sprawdza, choć to bardzo "trendy". Teraz np, zaczynam przygodę z Luxire'owym denimem i nawet przez myśl mi nie przeszło, by robić spodnie na podstawie tych wyżej - będę za to wysyłał casualową 5-pocket Zanelli (marka RTW, która bardzo dobrze na mnie leży) do skopiowania, zobaczymy jak wyjdzie.

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.