Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, o ile mniej więcej centymetrów większe w pasie muszą być spodnie, żeby bez problemu przerobić je na takie z pojedynczą zakładką?


Ciężko orzec jednoznacznie, dużo zależy od Twojej budowy (stosunek frontu do pleców) i wymiaru bioder w spodniach. Ja regularnie zwężając o 6 cm pas w spodniach z MD nie mam zapasu na zakładki z przodu, za to muszę mieć nad kieszeniami z tyłu (wypukłe pośladki i wąski pas).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu kupiłem buty na Ebayu,paczka z butami wysłana z Francji przewożnik Colissimo International.

Dostałem od sprzedającego nr paczki i wiem że paczka dotarła 30 czerwca do Katowic-Mysłowic.Tu się

ślad urywa,paczki nie ma do dzisiaj.Na stronie śledzenia Colissimo pisze że paczka została doręczona.

Sprzedający na maile nie odpowiada i nie wiem co robić.Może ktoś z Was miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was próbował usunąć napis z guzików w garniturach Lantiera? Jeżeli tak to czym? Strasznie mnie to denerwuje ze logowanie jest na każdym guziku, szczególnie w mojej dwurzedówce.

Z góry dzięki za odpowiedz.

27e66804cdf931d8de5a9edb5ac93dd3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 

Zakupiłem garnitur, martwi mnie kwestia barków.

Na pierwszym zdjęciu widać wyraźnie, że góra odstaje. 

Na drugim wypełniłem górę rękawa kawałkiem grubszego materiału na próbę (wsunąłem pomiędzy koszulę a marynarkę grubszą skarpetę) i wygląda bardzo przyzwoicie. Co powinienem zrobić aby uzyskać właśnie taki efekt? Czy stosowane są tego typu przeróbki krawieckie - wszycie poduszki w górnej części rękawa?

 

Dziękuję i pozdrawiam

zdjecie 1.JPG

zdjeie 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można wszyć lub wymienić poduszki. Jeśli jednak chodzi Ci o wklęsły rękaw na górze przy szwie, to jest to korygowane (w masówce, czyli RTW) poprzez tzw. kurtyny (a może inaczej się to nazywa, nie pamiętam), czyli przedłużenie poduszki, które mają ukształtować kulę rękawa. To zakład krawiecki też powinien umieć zrobić.

Paradoksalnie, czasami taki efekt powstaje właśnie przez zbyt duże poduszki i można się go próbować pozbyć poprzez ich redukcję/usunięcie.

Ja jednak najpierw spróbowałbym przymierzyć marynarkę o rozmiar mniejszą - ta może po prostu jest zbyt duża w ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem całkiem fajną  koszulę Saville Row Co z białego oxfordu. Wszystko super, jednak kiedy rozpinam guzik pod szyją widać dość dużo skóry i aż się prosi ozdobić to jakimś fularem? Jak będzie idealny na upały? Jedwab? Len? Widziałem nawet z mikrofibry powlekane jakimś teflonem ale chyba takie wynalazki nie wchodzą w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ekscelencja napisał:

Niedawno kupiłem całkiem fajną  koszulę Saville Row Co z białego oxfordu. Wszystko super, jednak kiedy rozpinam guzik pod szyją widać dość dużo skóry i aż się prosi ozdobić to jakimś fularem? Jak będzie idealny na upały? Jedwab? Len? Widziałem nawet z mikrofibry powlekane jakimś teflonem ale chyba takie wynalazki nie wchodzą w grę?

Len, jedwab, surówka jedwabna - takie latem noszęja i sobie chwalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hinderyt napisał:

Do garnituru pasek,

jeżeli mam okulary z elementami metalowymi w kolorze srebrnym, to czy pasek może mieć złotą klamrę czy powinien srebrną?

Czy dobiera się go do tylko koloru koperty zegarka czy do okularów też?

No bez przesady! Nikt nie dobiera oprawek okularów do klamry paska. To samo dotyczy koperty zegarka. Wyluzuj trochę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt to za mocne słowo, znam osoby które dobierają kolor elementów metalowych oprawek okularów do pozostałych składników garderoby. A w koordynacji koperty zegarka z klamrą paska nie widzę nic dziwnego w przypadku zestawów formalnych. Skoro raczej nie budzi wątpliwości, że spinki do mankietów powinny być w tym samym kolorze co klamra paska, to dlaczego z zegarkiem miałoby być inaczej? Moim zdaniem, wszystko zależy od okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.