Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bodzixon napisał:

Jakie "wąskie"?

Krawcowa przed skróceniem powinna upiąć szpilkami nogawki, tak jak chce skrócić, potem powinieneś przejść się kilka razy po pracowni, z 2 razy usiąść i zaakceptować/skorygować propozycję takiego upięcia, a w konsekwencji docelowego skrócenia.

Nie mogę znaleźć informacji odnośnie szerokości nogawek Lazio, ale chyba nie należą do najszerszych. 

Ok, dzięki za poradę. Jutro jeszcze będzie czas na ewentualne korekty. Pierwszy raz skracam spodnie (ze względu na wzrost zwykle miałem zbyt krótkie niż zbyt długie ;)), więc skracanie po skosie trochę mnie zaniepokoiło. 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z czym nosić niebieską koszulę button-down we wzór typu pepitka? Przymierzam się do zakupu tego modelu: http://www.boggi.com/en_IT/special-offer-fw16/BO16A070601.html?cgid=SPECIAL OFFER&dwvar_BO16A070601_color=AZZ#prefn1=size&prefv1=37&start=1

W ogóle bardzo lubię pepitkę, na spodniach, na tkaninach obiciowych, koszuli w pepitkę jeszcze nie miałem. Z góry dziękuję za pomysły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał 30 stopniowy i takie przemyślenia, bo coraz większe naciski robię na letnią garderobę.

 

Jest w ogóle sens kupować jakiekolwiek ciemne rzeczy na tę pogodę? Granatowe i podobne, 100% wełniane marynarki z podszewką to dla mnie absurd, a między bajki mogę wsadzić opowieści o przewiewności tego rodzaju rzeczy. Pocę się za mocno.

Nie dziwi mnie to o tyle, iż ciemno po prostu absorbuje światło i stąd zastanawiam się, czy w ogóle ciemne marynarki o luźnym splocie cokolwiek tutaj poprawią? Czy też nadal zachodzić będzie znaczna absorpcja ciepła?

Może to nie jest jakiś wielki problem, bo w zasadzie na lato raczej buduję garderobę z jasnych rzeczy i lżejszych tkanin, ale jestem ciekaw opinii użytkowników np. czystej wełny / wełny z domieszką w kolorze ciemnego granatu wystawionego na słońcu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BrotherM napisał:

Upał 30 stopniowy i takie przemyślenia, bo coraz większe naciski robię na letnią garderobę.

 

Jest w ogóle sens kupować jakiekolwiek ciemne rzeczy na tę pogodę? Granatowe i podobne, 100% wełniane marynarki z podszewką to dla mnie absurd, a między bajki mogę wsadzić opowieści o przewiewności tego rodzaju rzeczy. Pocę się za mocno.

Nie dziwi mnie to o tyle, iż ciemno po prostu absorbuje światło i stąd zastanawiam się, czy w ogóle ciemne marynarki o luźnym splocie cokolwiek tutaj poprawią? Czy też nadal zachodzić będzie znaczna absorpcja ciepła?

Może to nie jest jakiś wielki problem, bo w zasadzie na lato raczej buduję garderobę z jasnych rzeczy i lżejszych tkanin, ale jestem ciekaw opinii użytkowników np. czystej wełny / wełny z domieszką w kolorze ciemnego granatu wystawionego na słońcu.

 

Powiem Ci tak - tragedia. Doświadczenie z dzisiaj - musiałem przejść dzisiaj z biura na spotkanie ok 700 metrów. Miałem granatowy garnitur stosunkowo luźny splot, bez podszewki. Zgrzałem się okrutnie. 

Tu ujawniła mi się pierwsza, dość poważna wada szelek. Normalnie bym ściągnął krawat (spotkanie było luźne) i wziąłbym marynarkę pod pachę na czas drogi i byłoby ok. Natomiast paradowanie po ulicach z szelkami i krawatem bez marynarki chyba byłoby gorsze dla mojego samopoczucia, niż okrutne zgrzanie się :) 

EDIT Pochwalę się i jednocześnie pożalę przy okazji - dzisiaj trafił w moje ręce dodatkowy element mojej garderoby - toga :) Po założeniu na garnitur - to jest dopiero tragedia, a mamy przecież tylko maj, co będzie w sierpniu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bodzixon

Oj, a apce uczą że w togach się nie chodzi, chyba że w sądzie nie masz klimy. Wtedy to współczuję ;)

W sumie to się przestawiam, na jedwab i lnen, raczej jasne kolory i jasnobrazowe buty. W reszcie nie idzie wytrzymać. Szkoda że wybór mały... :/

Muszę jeszce w taka pogodę obczaić mieszankę wełna/jedwab/len. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BrotherM napisał:

@bodzixon

Oj, a apce uczą że w togach się nie chodzi, chyba że w sądzie nie masz klimy. Wtedy to współczuję ;)

Kto tu mówił o chodzeniu? ;) Przyszedłem ze spotkania - kazali założyć i jak szybko założyłem to tak szybko chciałem ściągnąć ;) A klima w szczecińskich sądach? Wyjątki - potwierdzające regułę, że jej nie ma i mówię tu o SR/SO/SA. 

27 minut temu, BrotherM napisał:

@bodzixon

W sumie to się przestawiam, na jedwab i lnen, raczej jasne kolory i jasnobrazowe buty. W reszcie nie idzie wytrzymać. Szkoda że wybór mały... :/

Muszę jeszce w taka pogodę obczaić mieszankę wełna/jedwab/len. 

Mieszanka ma wtórne znaczenie. Liczy się splot. A to też nie do końca tak - co warstwa to cieplej, nie ma co zakłamywać rzeczywistości. 

Chcę tylko jeszcze fresco przetestować i zobaczyć, czy jest tak dobre jak reklamują - w co powątpiewam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula (jej splot) jest tak samo ważna jak i marynarka. 

Dodatkowo, kiedy masz na sobie non-stop marynarkę - organizm się przyzwyczaja i inaczej reaguje na takie ciepło. Zawsze tez polecam luźny podkoszulek "w prążki" (czy jaka jest jego fachowa nazwa) właśnie na lato - to zupełnie inny komfort, kiedy koszula pozostaje sucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem właśnie paczkę z koszulami z CT. Niby drobnostka, ale w jednej z nich nie ma fiszbinów. Spotkaliście się z taką sytuacją?

Jeśli dobrze rozumiem, wymieniając koszulę opłacam przesyłkę w jedna stronę tak?

Niby poradnik jak się zmierzyć, niby ktoś mi z tym pomógł, a rękawy i tak zbyt krótkie, mam talent, nie ma co. Próbowaliście może wydłużać rękawy kosztem podwójnego mankietu? Niby gdy sam zagiąłem mankiet o 2cm to nie wygląda baaardzo źle, ale nie jestem jednak przekonany do tych "nowych" proporcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, 

przymierzam sie do kupna https://sklep.klasycznebuty.pl/236,gordon-and-bros-2318-tan.html

Posiada ktos dana pare i moze sie wypowiedziec na temat jej szerokosci i wysokosci? Mam wysokie podbicie i szeroka stope, yanko 962 musze poddawac solidnemu rozbiciu. Na stronie napisane, ze tegosc G i na wysokie podbicie, ale to samo pisza przy Berwickach, ktorych G jest na moja stope za ciasne. 

wielkie dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, lukee napisał:

Czesc, 

przymierzam sie do kupna https://sklep.klasycznebuty.pl/236,gordon-and-bros-2318-tan.html

Posiada ktos dana pare i moze sie wypowiedziec na temat jej szerokosci i wysokosci? Mam wysokie podbicie i szeroka stope, yanko 962 musze poddawac solidnemu rozbiciu. Na stronie napisane, ze tegosc G i na wysokie podbicie, ale to samo pisza przy Berwickach, ktorych G jest na moja stope za ciasne. 

wielkie dzieki!

Napisz maila do sklepu (lub zadzwoń) z wymiarami swojej stopy i informacją o w/w modelu. Powiedzą Tobie czy jest on dla Ciebie odpowiedni, jeśli będzie podadzą na pewno właściwy rozmiar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zobowiązany za opinie o tych butach. Czy nie są zbyt "przekombinowane". Czy zastosowane nity wyrzucają je poza nawias butów klasycznych?

Nosić czy zwrócić, bo mam mieszane odczucia...

Czy ten rodzaj butów ma swoją osobną nazwę?

WP_20170528_020.thumb.jpg.2db011ff581458dea90378b52935c243.jpgWP_20170528_021.thumb.jpg.749f8d10a2746816c6ef7fd04833740e.jpgWP_20170528_022.thumb.jpg.be6ad5aa4cb14655b163febf28c84f93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

w swoich opiniach jesteście bardzo srodzy dla projektantów szacownej firmy obuwniczej A.Testoni ;-)

Swoją drogą jakość wykonania tych "rainproof studded austerity split wingtip derby" (dodałbym jeszcze "two tone") na wysokim poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kormox zarówno wykonanie jak i kształt kopyta są bardzo dobre, na tyle na ile można ocenić ze zdjęć. Problem w tym, że sam projekt tych butów jest bardzo modowy i po prostu mało ma wspólnego z klasycznym obuwiem. I już nie chodzi tylko o te nieszczęsne nity ( choć i one uroku nie dodają).

Przypomina to trochę nieudane zamówienie bespoke, gdzie zamawiający miał zbyt wiele pomysłów jak na jedną parę - split toe derby+longwing+austerity brogues+dwa kolory skory, z czego jeden patynowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kormox napisał:

Panowie,

w swoich opiniach jesteście bardzo srodzy dla projektantów szacownej firmy obuwniczej A.Testoni ;-)

Swoją drogą jakość wykonania tych "rainproof studded austerity split wingtip derby" (dodałbym jeszcze "two tone") na wysokim poziomie...

Logo jest bez znaczenia. Buty są mocno przekombinowane i wyglądają poprostu źle (delikatnie mówiąc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.