Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie musisz mieć przede wszystkim odpowiednią koszulę. Nie będzie pasowała koszula, nazwijmy ją "biznesowo-formalna". Natomiast, jeżeli będzie to koszula np. lniana, czy bawełniana w kołnierzem button down, albo jakaś wzorzysta, to wtedy może być wpuszczona w spodnie.

Jeżeli koszula ma być na wierzch, to musi mieć ewidentnie sportowy krój - m.in. być krótsza niż koszule "garniturowe".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bukary napisał:

Czy da się skrócić spodnie z mankietami (i zostawić bez mankietów)?

Potrzebuję dosyć szybko szarych spodni, a po całodniowej wędrówce po sklepach nie znalazłem nic w moim rozmiarze. Zamówię chyba spodnie z SuSu (drogie :( ), ale na pewno będę musiał skracać. Chętnie bym kupił gdzie indziej, ale nie mam już pomysłu, gdzie szukać tego rodzaju spodni.

http://eu.suitsupply.com/pl/trousers/szary-spodnie/B402SF.html

Oczywiście ze tak, nie powinno być po tym śladu. Warto tylko pamiętać aby pozostawić taśmę w końcówce nogawki (wnętrzu). Po likwidacji mankietu spodnie można wykończyć z większym skosem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vrod napisał:

Witam, czy do "trampek" takich jak na zdjęciu będą pasować koszule wpuszczone w spodnie? Innymi słowy - czy kiedy założę takie buty, to powinienem mieć koszulę "na wierzchu" czy "w środku"?  

 

0000198000219_ralph_lauren-a85-y0463_r0275_a290t_polo_tan__02.jpg

Tu przykład z takimi trampkami i z marynarką (koszulą):

Jackets_Grey_Check_Havana_C1010_Suitsupp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał okazję użytkować kamizelki z EM Men's Accessories np. https://akcesoriameskie.pl/pl/p/Kamizelka-EM-Jednorzedowa/8231 Jak jakość wykonania i ogólne wrażenia? Zastanawiam się nad kupnem powyższej w kolorze szarym lub POW do garnituru http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-gładki/P4119.html?cgid=Suits

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bokieł napisał:

Czy ktoś z Was miał okazję użytkować kamizelki z EM Men's Accessories np. https://akcesoriameskie.pl/pl/p/Kamizelka-EM-Jednorzedowa/8231 Jak jakość wykonania i ogólne wrażenia? Zastanawiam się nad kupnem powyższej w kolorze szarym lub POW do garnituru http://eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-gładki/P4119.html?cgid=Suits

Miałem okazje je oglądać (przypadkowo) w trakcie wizyty w sklepie podczas zdjecia miary/odbioru u innego klienta. Nie bede oceniał dopasowania, ale moim zdaniem kroj i proporcje średnio trafione: pozycja kieszeni nieco za nisko, spasowanie raportu kraty mizerne, niska jakość obszycia dziurek, bardzo głęboko skrojona pachą. Generalnie jesli juz szyć na miarę to lepiej dołożyć te 2 stówy wiecej i zamawiać gdzie indziej. 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję nabyć ze zniżką 25% i wtedy stosunek jakości do ceny był więcej niż zadowalający, noszę regularnie i nie narzekam, poza trzema szczególikami - przede wszystkim strasznie nieprzyjemnymi guzikami, które wymieniłem jeszcze przed drugim założeniem. Przy czym to była dwurzędówka, bez klap, z brustaszą, jeśli ma to jakieś znaczenie

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2017 o 10:21, rav3nlord napisał:

Czy ktoś z Was zakupił parownicę generator pary/dyszę z wieszakiem. Generalnie zależy mi na szybkim odprasowywaniu koszul. Czy takie urządzenie sprawdza się w praktyce i ewentualnie jaki model możecie polecić ?

 

Używam takiej w pracowni krawieckiej. Nadaje sie to moim zdaniem bardziej do usuwania zagnieceń na garniturach niż koszulach. Szczególnie trudno idealnie odpracować gęste sploty jak no popeliny. Uważam, że do prasowania koszul nadaje sie jedynie żelazko z generatorem pary lub zwykle żelazko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2017 o 10:21, rav3nlord napisał:

Czy ktoś z Was zakupił parownicę generator pary/dyszę z wieszakiem. Generalnie zależy mi na szybkim odprasowywaniu koszul. Czy takie urządzenie sprawdza się w praktyce i ewentualnie jaki model możecie polecić ?

 

Mam ten model: http://www.steamaster.pl/shop/prasowacz-parowy-em-101-2/ i jak dla mnie jest wystarczający do prasowania koszul / marynarek / spodni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 
takie krótkie pytanie - oddałem spodnie garniturowe do skrócenia i pani oznaczyła je w taki sposób, że po zdjęciu spodni szpilka na przodzie nogawki znajdowała się zdecydowanie (pewnie ze 2 cm) wyżej niż ta z tyłu nogawki. 

Nie wiem, może to jest ok, ale jakoś wydaje mi się, że tak po skosie się chyba nie skraca i nogawka po złożeniu chyba powinna być prosta :)
Dajcie znać czy się mylę, bo jutro idę tam jeszcze raz i w razie czego mogę jeszcze je uratować ;) 

Jeszcze tylko dodam, że nogawka raczej wąska - z garnituru Lazio (http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-szary-gładki/P2505LA18.html)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sentenced napisał:

Panowie, 
takie krótkie pytanie - oddałem spodnie garniturowe do skrócenia i pani oznaczyła je w taki sposób, że po zdjęciu spodni szpilka na przodzie nogawki znajdowała się zdecydowanie (pewnie ze 2 cm) wyżej niż ta z tyłu nogawki. 

Nie wiem, może to jest ok, ale jakoś wydaje mi się, że tak po skosie się chyba nie skraca i nogawka po złożeniu chyba powinna być prosta :)
Dajcie znać czy się mylę, bo jutro idę tam jeszcze raz i w razie czego mogę jeszcze je uratować ;) 

Skraca się po skosie ... zleży od szerokości spodni ale 2 cm to mimo wszystko wg mnie za duża różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sentenced napisał:

Panowie, 
takie krótkie pytanie - oddałem spodnie garniturowe do skrócenia i pani oznaczyła je w taki sposób, że po zdjęciu spodni szpilka na przodzie nogawki znajdowała się zdecydowanie (pewnie ze 2 cm) wyżej niż ta z tyłu nogawki. 

Nie wiem, może to jest ok, ale jakoś wydaje mi się, że tak po skosie się chyba nie skraca i nogawka po złożeniu chyba powinna być prosta :)
Dajcie znać czy się mylę, bo jutro idę tam jeszcze raz i w razie czego mogę jeszcze je uratować ;) 

Ale o co się pytasz? Czy się w ogóle nie skraca nogawki po skosie, czy krawcowa za duży kąt skosu obrała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sentenced napisał:

Tak, chodzi o to czy takie dość wąskie nogawki skraca się po skosie. 

Jakie "wąskie"?

Krawcowa przed skróceniem powinna upiąć szpilkami nogawki, tak jak chce skrócić, potem powinieneś przejść się kilka razy po pracowni, z 2 razy usiąść i zaakceptować/skorygować propozycję takiego upięcia, a w konsekwencji docelowego skrócenia.

EDIT

Niemniej, jak koledze @FONos takie skrócenie wydaje mi się, że będzie pod zbyt dużym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.