Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, idę dziś do poprawek z koszulą i chciałbym zasięgnąć Waszej rady co zrobić z tym fałdowaniem pod kołnierzykiem? Coś czuję, że operowanie położeniem guzików nic nie da. Ująć materiału po odpruciu kołnierzyka? Koszula nie jest ani luźna, ani ciasna, takie samo dopasowanie jak w innych posiadanych a tylko w tej tak się robi.

10980ddbba3cbbc0a248869497366442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, waski napisał:

Jakaś alternatywa dla

dior-fahrenheit-dezodorant-w-sztyfcie-dla-mezczyzn___12.thumb.jpg.e3f0879818f4f6e3f27a87c1787a7729.jpg

Był chwalony tutaj:

Skuszony opiniami, zakupiłem go i jestem bardzo zadowolony. Bo ładnie pachnie (ocena subiektywna), a obiektywnie - nie zostawia śladów na koszulach i jest bardzo wydajny.

Nie polecam tylko Clarisa. Trzy koszule mi załatwił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=117]Kyle[/mention] może ją po prostu odwrotnie założyłeś, tył do przodu?
jak dla mnie wygląda jakby była na inną budowę ciała, na dłuższą szyję :?
 

Przezabawne:-)
Koszula z SuSu, mam inną z tego źródła i jest OK.
@Ernestson - w jakim sensie obniżyć ramiona? Co konkretnie trzeba przerobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krzysiek_W napisał:

@Kyle może ją po prostu odwrotnie założyłeś, tył do przodu? :)

jak dla mnie wygląda jakby była na inną budowę ciała, na dłuższą szyję :?

 

Pytałem serio. Te fałdy (zwróćcie uwagę na to, że one są nie tylko pod samym kołnierzem ale też niżej i ciągną się do barków) to moim zdaniem wynik dość prostych ramion Kyle'a. Kombinowałbym w taki sposób (czerwona linia):

koszula.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kyle napisał:

@Ernestson - w jakim sensie obniżyć ramiona? Co konkretnie trzeba przerobić?

Stań przed lustrem i zobacz czy fałdy znikną jak obniżysz barki o kilka cm. Jeżeli tak, to rozwiązanie jest na rysunku we wcześniejszym poście.

Czyli:

  1. wypruć kołnierzyk,
  2. na nowo zszyć szef ramieniowy, obniżając go przy szyi
  3. wszyć kołnierzyk

UWAGA: Po czymś takim drugi guzik będzie znacznie bliżej kołnierzyka 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelki.

Nie nosiłem dotychczas, ale chyba czas to zmienić, tym bardziej że mam tendencje do noszenia sweterków pod marynarką.

Kwestia doboru koloru. Na pierwszy rzut widziałbym coś uniwersalnego, więc zapewne jednolitego albo w delikatna kratkę. Nie wiem tylko czy lepiej, żeby była ciemna czy jasna?

Np. w tym kolorze ujdzie jako uniwersalna?

http://eu.suitsupply.com/pl/waistcoats/złamana-biel-kamizelka/W170101.html?cgid=Waistcoats

Czy lepiej zacząć od granatowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag jak zaczynasz z kamizelkami, jak rozumiem chodzi ci o noszenie ze sportowymi marynarkami. Oczywiście moim zdaniem - mam ich ponad 10 sztuk więc głos zabiorę.

1. Kamizelki z kołnierzem w zestawie z marynarka "wyglądają" tylko na zdjęciach

2. Kamizelki musza grać z marynarką jeżeli nie są częścią garnituru l co właściwie ogranicza ich noszenie tylko go garnituru i zastawu koordynowanego lub z bardzo nieformalnym kolorem marynarki typu burgung czy zieleń - powody pkt.3

3. Kamizelka bez wzoru zawsze wygląda jak zdekompletowana - wzór to także twill jeżeli jest cieniowany, kraty, pepitki ale wtedy trudno o marynarkę we wzór więc ze sportową jest to prawie nie do ugrania

4. Najlepiej kamizelkę z kołnierzem nosić osobno ale wtedy w całości wykonana z materiału

5. W kamizelce i marynarce w pomieszczeniach prawie zawsze jest za ciepło w dzisiejszych czasach

6. To co linkujesz nie pasuje do niczego oprócz tego zastawu - choćby to był len nie założysz jej z marynarka latem

7. Fajnie wyglądają kamizelki z bawełny noszone osobno

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Czy któryś z Panów orientuje się jaki to jest splot zastosowany na zdjęciu? Jakiego rodzaju tkanina? Materiał 90% wełna 10% poliamid. Szukam od 3 dni  i nie mogę na nic trafić :/

Dodatkowo gdzie w Warszawie lub Polsce można taką tkaninę kupić?

Pozdrawiam :)

 

424-2000644-437913Y180W_RED_ALT04.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 17:36, Tojfel napisał:

Dosyć dawno kupiłem w Massimo dutti koszule,i ostatnio zauważyłem, że posiada ona wadę fabryczną<zdj. poniżej>Czy w tym wypadku można zwrócić użytkowaną koszulę?Chodzi mi o zwrot pieniędzy.

Jeśli masz paragon i nie upłynęło 2 lata, to idź do ich sklepu i reklamuj. Z moich doświadczeń wynika, że ma duże szanse sukcesu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dapi

Dzięki za te porady. Troszkę mnie zniechęciły wręcz. ;)

Po prostu to jednak wymaga więcej uwagi po stronie koordynacji kolorystycznej, a jak mniemam, 1-2 kamizelki sprawy nie załatwią. Niestety nie mam teraz czasu nad główkowaniem. Zapewne z przyczyn termicznych sięgałbym po lniane.

A białą podrzuciłem bo dość lubię kontrast. I nawet upodobałem sobie kolory zbliżone do złamanej bieli. Inna sprawa na ile by to pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjmiesz poduszki (wypełnienie) to ramiona się opuszczą. Moja krawcowa modeluje podkrój w miejscu wszycia rękawów. Nie wiem jak i co, ale efekt jest bardzo zadowalający.  Wykonała mi ok. 5-6 takich korekt i w każdym przypadku marynarka trafiła do dalszego użytku, zamiast kontenera ;) 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę zadać sobie pytanie tu, ze względu na dużą popularność tematu. Buty na długosc są dobre. Wkłada się bardzo ciezko (wysokie podbicie), na stopach jest lekki ucisk ale nic przesadnie męczącego. Shoepassion oferuje ten model w większej tegosci. Jak to wygląda waszym zdaniem?

DSC_0130.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.